GeziMezi

Kayıt Ol Şifremi hatırlat
Giriş Yap

 

 

 

MİDİLLİ ADASI ve Kuzey EGE TURU
3 GECE 4 GÜN
20 Nisan, 18 Mayıs, 24 Haziran, 20 Temmuz, 31 Ağustos 2017

 

 

 

1.Gün / Antalya - Şirince - Bergama - Ayvalık

 

Sabah erken saatlerde Antalya’dan yola çıkıyoruz. Öğle saatlerinde bir zamanlar şirin bir Rum Köyü olan Şirince’ye varıyoruz. Alışveriş ve yemek sonrası Bergama’ya hareket ediyoruz. Bergama’da Akropol, Zeus Sunağı, Anadolu’nun en dik inşa edilmiş antik tiyatro, kütüphane ve Athena tapınağını geziyoruz. Akşam Ayvalık’a varış ve otelimize yerleşme.  

 

 

2.Gün / Midilli ( Yunanistan ) 


Kahvaltı sonrası limanda buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da feribot ile Midilli ’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanına varıyoruz. Gümrük işlemlerinden hemen sonra şehir merkezi ve eski Osmanlı çarşısında Metropol Kilisesi, Yeni Cami, Türk hamamı gibi tarihi   eserleri ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest bir zaman dilimi ayırıyoruz. Yeniden buluştuğumuzda adanın geleneksel köylerinden Ayasos dağ köyü için harekete geçiyoruz. Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ve Ayasos Etnografya müzesini ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanında vereceğimiz kahve molasının ardından Midilli ‘ ye doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesi geçiriyoruz.

 

 

3.Gün / Midilli - Ayvalık


Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Termi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı   dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve  ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya’dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘ a ulaşıyoruz. Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkânlarından alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında Uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz. Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolun da Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 18:00’ da Ayvalık’a hareket ediyoruz. Konaklama Ayvalık’da…

 

 

4.Gün / Ayvalık - Efes - Antalya 

 

Kahvaltı sonrası ilginç mimarisiyle Cunda Adası, Taksiyarhis Kilisesi, Şeytan Sofrası’nı görüp yola koyuluyoruz. Öğleden sonra Anadolu’nun en muhteşem antik kenti EFES’i, Meryem Ana Evi’ni geziyoruz. Ardından Antalya’ya hareket ediyoruz. Geç saatlerde varış ve gezimizin sonu… 

 

 

 

 

 

FİYATLAR

2 ve 3 Kişilik
Oda / Kişi başı

Tek Kişilik
Oda Farkı

3/12 yas
çocuk

20 Nisan, 18 Mayıs, 20 Temmuz

799 TL

290 TL

649 TL

24 Haziran, 31 Ağs

899 TL

290 TL

749 TL

 

 

 

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 

Lüks araçla ulaşım

Ayvalık- Midilli gidiş –dönüş feribot bileti

1 gece Midilli 3*, 2 gece Ayvalık 4* Otel konaklaması

Midilli’de 1 Akşam yemeği

Ayvalık Otelde 2 akşam yemeği

Tur boyunca tüm transferler

Türkçe rehberlik hizmeti

Seyahat sigortası

 

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 

Vize ücreti (Kolay vize 60 Euro, Shengen 120 Euro) / Yeşil pasaport sahiplerine vize yoktur.

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

Müze ve örenyeri giriş ücretleri

Gezi esnasındaki kişisel harcamalar.

 

 

 

 

NOTLAR;

 

Rehberimiz gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Pasaportunda KKTC ’ ye giriş damgası bulunanlar Yunanistan‘a giriş yapamazlar.

 

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı
Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Whatsapp ile görüş
905494090999
GeziMezi | Call Center
Tıklayın Sizi Arayalım