GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

KURBAN BAYRAMI

POLONYA & BALTIKLAR & HELSİNKİ

Viyana - Krakow (2) & Varşova (1) & Vilnius (1) & Riga (2) & Tallinn - Helsinki (1)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

11 Eylül 2016 Hareket … 7 Gece

 

 

 

01.Gün / İstanbul – Viyana – Krakow 

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1883 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.05’te Viyana’ya hareket ve yerel saat ile 09.30’da varışın ardından Viyana şehir turu. Panoramik şehir turumuzda; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Tur bitimi Krakow’a transfer. Akşam saatlerinde Krakow’a varış ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde. 

 

02.Gün / Krakow 

 

Sabah kahvaltısının ardından Krakow şehir turu. Turumuz sırasında Wawel Sarayı Kompleksi, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in evi, Maria Magdelena Meydanı, 12 Havariler Kilisesi, Aziz Meryem Kilisesi ve Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Auschwitz turuna katılabilirler (75 Euro). 1940 yılında Naziler tarafından Oswiechim kasabasının dış tarafında kurulmuş, savaş sonrasında soykırımın kanıtlarını sergileyen bir müze haline gelmiş toplama kampında çok sayıda insanın Ölüm Duvarı’nda hayatını kaybettiği 11 numaralı blok, 70.000’den fazla kişinin öldüğü gaz odaları ve daha sonra Oswiechim’den yaklaşık 3 km. uzaklıktaki Brzezinka’ki eski bir köyde kurulan Auschwitz II Birkaneu kampı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde. 

 

03.Gün / Krakow – Varşova 

 

Sabah kahvaltısının ardından Varşova’ya hareket. Turumuzun en uzun süren otobüs yolculuğu ile (400km / 6 saat) Varşova’ya varış. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda; Kral Yolu’nu takip ederek Üç Haç Meydanı, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı görülecektir. II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin yeniden inşa edilmiş merkezi olan Eski Şehir bir sonraki durağımız. III. Zygmunt’un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi otelinize transfer ve geceleme otelimizde. 

 

04.Gün / Varşova – Vilnius 

 

Sabah kahvaltısının ardından Vilnius’a hareket.  Varış ve şehir turu. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan Vilnius şehir merkezini geziyoruz. Katedral Meydanı ve Vilnius Katedrali, Meclis Meydanı ve şehir surları göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

05.Gün / Vilnius – Riga 

 

Sabah kahvaltısının ardından Riga’ya hareket. Güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra organize edilecek Kaunas turuna katılabilirler (45 Euro). Kaunas Kalesi, Perkunas’ın evi, Holy Trinity Klisesi, St. Paul ve St. Peter katedralleri, St. Gerorge Klisesi ve St. Michelle Klisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Riga’ya hareket. Riga’ya varış ve şehir turu. Ondördüncü yüzyıl yapısı Riga Kalesi, St. Jacob's Kilisesi, Brotherhoods of the Blackheads Evi, ilginç hikayesi ile ünlü büyük ve küçük Guildhalls ile Kediler Evi, eski şehir duvarları, Dom Kilisesi, tiyatro ve Parlemento Binası görülecek yerler arasındadır.

 

06.Gün / Riga

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli “Cesis – Türk Şehitliği – Sigulda” turu (85 Euro). Gauva Nehri Vadisi sırtlarında kurulmuş Cesis şehri turunda Letonya’nın en etkileyici ve en iyi korunmuş Cesis Kalesi, 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı’nda esir ve şehit düşmüş Türk askerleri için yapılmış Türk Şehitliği görülecek yerler arasındadır. Cesis turu sonrası Sigulda’da serbest zaman. Daha sonra Letonya’nın en yüksek doğal bölgesi olarak bilinen Gauja Vadisi boyunca yapılacak turumuzda Gutman Mağarası ve Turaide Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Riga’ya dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra Ortaçağ restoranında akşam yemeği turu (50 Euro). Geceleme otelimizde. Geceleme otelinizde. 

 

 

07.Gün / Riga – Tallinn – Helsinki 

 

Sabah kahvaltısının ardından Helsinki’ye hareket. Güzergah üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Parnu turu (35 Euro). Turumuzda bir zamanlar çarların seçkin uğrak yeri ve gözde bir tatil beldesi olan bu güzel şehri keşfediyoruz. Daha sonra Estonya’nın başkenti Tallinn’e hareket. Varışımıza istinaden yapıpalacak olan Ortaçağın en eski kentlerinden biri olan Tallinn gezisinde, eski şehir meydanı, Toonmpea Kalesi, Dome Katedrali ve Niguliste Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Helsinki’ye geçiş için feribota geçiş. Akşam saatlerinde Helsinki’ye varış. Otelinize transfer. Geceleme otelinizde. 

 

08.Gün / Helsinki – İstanbul

 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Helsinki şehir turu için hareket. Kaivopuisto Parkı, Senato Meydanı (Senaatintori), bir kayanın içine oyularak yapılmış ünlü Temppeliaukio Kilisesi, Neoklasik stilde yapılmış katedral ve liman görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi havalimanı’na transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1764 sefer sayılı uçuşu ile 18.25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.50’de  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

4* Oteller (Şehir içi)

2 ve 3 Kişilik Odada / Kişi başı : 999 Euro

Tek kişilik oda farkı : 350 Euro

3–12 Yaş çocuk : 899 Euro

0–2 Yaş çocuk : 150 Euro

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz 

 

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Viyana / Helsinki – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti, 

Belirtilen kategori otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,  

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, 

Panoramik olarak yapılacak Helsinki, Tallinn, Riga, Vilnius, Varşova, Krakow ve Viyana şehir turları, 

Profesyonel rehberlik hizmetleri. 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro) 

Özel seyahat sigortası (10 Euro) 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,  

İsteğe bağlı çevre gezilerindeki öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler,

Yurtdışı çıkış harcı, 15 TL

Şöför bahşişleri (5 Euro)

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

    

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

 

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gmood Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

*** Gmood Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gmood Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Vize;

 

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gmood Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call