GeziMezi

Register Remind My Password
Sign in

Sıkça Sorulan Sorular

Son Kullanıcılar İçin Avantajlar

 

Sahibinden Alın, Kazançlı Çıkın

GEZİMEZİ.COM, otellerin fiyat ve doluluklarını kendilerinin yayınladıkları ve direk satış yapabildikleri bir platformdur. Bu sayede en uygun fiyat ve fırsatları burada bulup, direk sahibinden güvenle satın alırsınız.

Uçak Biletinden, Transfer Hizmetine Kadar, Tüm Tatil Organizasyonunu gezimezi.com’ la yapabilirsiniz.

Gezimezi.com, tatil planlarınızı kolayca yapabilmeniz için tüm seyahat servislerini bir arada sunar. Uçuş saatlerinize göre transfer hizmeti alabilir, konaklama yapacağınız bölgedeki günlük turları yine gezimezi.com üzerinden inceleyebilirsiniz.
 

Son Kullanıcılar İçin Puan Kullanımı

Gezimezi.com ile yapacağınız her rezervasyon karşılığında puan biriktirir, biriken puanlarınızla hediye uçak bileti kazanabilir, transfer hizmeti alabilir, konaklama rezervasyonu veya araç kiralama yapabilirsiniz.
 

Otel İçin | Sıkça Sorulan Sorular

Rezervasyon

Aradığım otel için özel kriterler / gereksinimler tanımlayabilir miyim? Evet. Bölge, giriş-çıkış tarihleri, kişi sayısı vb. diğer bilgileri girerek istediğiniz filtrelemeyi yapabilirsiniz. Gelen liste, verdiğiniz kriterlere uygun otelleri içerecektir. Burada otelin yıldız sayısı, uygun oda tipleri ve ücretleri gibi gerekli bilgileri bulabilirsiniz.
 

Sadece müsait otelleri nasıl görebilirim?

Seçim için girdiğiniz bilgilerden sonra gelen liste sadece müsait otelleri içerecektir.
 

Telefon veya e-mail’le ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, mesai saatleri içinde Canlı Destek hattımızı arayarak yardım alabilirsiniz. Rezervasyonunuzu e-mail’le yapmanız durumunda Müşteri Hizmetleri yetkililerimiz talebinizin alınmasından itibaren en geç 1 iş günü içerisinde size ulaşacaktır.
 

Günübirlik kullanım için otel rezervasyonu yaptırabilir miyim?

Hayır, gezimezi.com.aracılığıyla yapılan rezervasyon en az bir (1) gece konaklama içermesi gerekmektedir.
 

Grup rezervasyonu yaptırabilir miyim?

En fazla 5 oda için rezervasyon yaptırabilirsiniz. 5 odadan fazla ki gruplar için talebinizi e-mail’le Müşteri Hizmetlerine aktarmanız gerekecektir.
 

İlave yatak / bebek yatağı ekleyebilir miyiz?

Çoğu durumda ilave yatak eklenebilir. Fakat bu konudaki kesin durum her otelin satış politikasına göre farklılık gösterebilir, ek ücret talep edilebilir.
 

Otelden özel talepte bulunabilir miyim?

Özel talebiniz olduğu takdirde canlı destek hattımızı arayınız. Özel taleplerin kabul edilmesi, otelin kendi şartlarına bağlıdır.
 

Check-in sırasında herhangi belge sunmak zorunda mıyım?

Onay e-mailinde bulunan voucher, pasaportunuz veya kimlik kartınıza ihtiyacınız olacaktır. Bazı durumlarda otel, konaklama süresi içinde verilen herhangi ek hizmetler için kredi kartınızın bilgileri talep edebilir.
 

Ödeme ve Gizlilik

Rezervasyon sırasında kredi kartı bilgilerimi vermek zorunda mıyım?

Evet, rezervasyonun garanti altına alınması ve otele giriş yapmadığınız durumda iptal ücretlerinin uygulanabilmesi için kart bilgilerine gerek vardır. Eğer vermiş olduğunuz bilgiler dâhilinde gerekli tutar otel tarafından çekilemez ise rezervasyonunuzun garanti altına alınabilmesi mümkün olmayacaktır. Kredi kartı bilgileriniz HotelAdvisor.net sisteminde hiçbir şekilde saklanmamaktadır.
 

Otelin belirttiği ücretler dışında her hangi bir ücret ödeyecek miyim?

Hayır, kartınızdan hiçbir ek ücret alınayacaktır. gezimezi.com. üzerinden yapılan rezervasyonlara ait ödemeler doğrudan otele yapılır. Otel, kartınızdan rezervasyonunuzu garantilemek için iptal ücretlerini provizyon olarak alabilir.
 

Depozito yâda ön ödeme yapmak zorunlu mudur?

Hayır, ödemeniz otele giriş yaptıktan sonra gerçekleşecektir. Otel, kartınızın geçerliliğini kontrol etmek ve kartın uygun olamaması durumunda, rezervasyonu iptal etme hakkına sahiptir.
 

Rezervasyon sırasında bilgilerini verdiğim karttan farklı bir kart ödeme yapabilir miyim?

Oteller çoğunlukla buna izin vermektedirler.
 

Ödeme yapmak istediğim döviz kurunu seçebilir miyim?

Evet, gezimezi.com.ile istediğiniz döviz cinsinden ödeme yapabilirsiniz.
 

Kredi kartından farklı araçlarla rezervasyon yapabilir miyim?

Hayır, rezervasyonun kesinleşmesi, kredi kartı ile provizyon alımından sonra tamamlanır.
 

Rezervasyonumu nasıl ve ne zaman ödeyebilirim?

Rezervasyon ödemesi sadece kredi kartı kullanarak yapılabilir. Visa, Mastercard, American Express, gibi bilinen kredi kartları kabul edilmektedir.
 

Ödemeyi nereye yapıyorum?

Rezervasyon sırasında ödemeyi otelde yapmak veya sanal POS ile ödemek seçenekleri sunulacaktır. Seçiminize göre doğrudan otele veya sanal POS ile Gezi Mezi kanalıyla ödemeyi yapmış olacaksınız.
 

Kredi kartı bilgilerimi vermem ne kadar güvende? Sitenizin bilgi güvenliği yeterli mi?

Sitemiz aracılığı girdiğiniz tüm bilgiler, güvenli iletim protokolleri (https) dünyanın en güvenli şifreleme teknolojileri (Secure Socket Layer, SSL) ile tarafımıza iletilir. Sunucularımız en son teknoloji ile donanmış ve en yüksek güvenlik standartları ile korunan Microsoft Azure ve Amazon sunucularında yer almakta ve çalışmaktadır.


Onay (Teyit)

Rezervasyon onayını nasıl alırım?

Rezervasyon işlemi tamamlanınca bir onay sayfası görünecektir. Bu sayfada rezervasyonuzun detayları ayrıca rezervasyon numarası bulunacaktır. Birkaç dakikada rezervasyonuzun bilgilerini içeren bir onay e-mail’i alırsınız.
 

Rezervasyon onay e-maili almadım. Ne yapmalıyım?

E-mail adresinizi yanlış yazmış olabilirsiniz veya onay e-maili spam kısmına düşmüş olabilir. Her iki durumdan biri değilse bizimle iletişime geçiniz.
 

Otel için voucher veya seyahat belgesini nasıl alırım?

Rezervasyon işlemi tamamlanınca rezervasyonuzun bütün gerekli detayları kapsayan bir onay e-maili alırsınız. E-maili yanında otel için voucher bulunmaktadır.
 

Değişiklik ve İptal

Otel rezervasyonumu nasıl değiştirebilirim?

Evet, rezervasyon değişikliği, her otelin kendisi için belirlediği kurallara göre yapılır. Bu bilgilere rezervasyon sayfamızdaki “Şartlar ve Koşullar” linkinden ulaşabilirsiniz. Sitemizden yayınlanan iletişim bilgileri ile otele doğrudan başvurarak değişiklik isteğinizi iletebilirsiniz.
 

Otel rezervasyonumu iptal edebilir miyim?

Evet, Profil sayfanızda “Rezervasyonlarım” kısmından ilgili rezervasyonu seçerek iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyon iptali, her otelin kendisi için belirlediği kurallara göre yapılır. Bu bilgilere rezervasyon sayfamızdaki “İptal Politikası” linkinden ulaşabilirsiniz. Sitemizden yayınlanan iletişim bilgileri ile otele doğrudan başvurarak iptal isteğinizi iletebilirsiniz.
 

İptal için ücret öder miyim?

gezimezi.com iptal için ücret almaz. Fakat otel, “İptal Politikası” içerisinde açıkladığı kurallara göre belli bir miktar bedel tahsil edebilir.
 

İptal sonrası ne kadar sürede geri ödeme gerçekleşir?

Otelin yayınladığı “İptal Politikası”’na göre, iptal tarihinden itibaren belirtilen süre içerisinde geri ödeme gerçekleşir.
 

Rezervasyon iptalinin yapılıp yapılmadığını nasıl öğrenirim?

Rezervasyon iptalini yaptığınız anda iptali teyit eden bir e-mail alırsınız. E-maili almamanız durumunda gezimezi.com Canlı Destek hattına bilgi ulaşmanızı tavsiye ederiz.
 

İadesiz ödeme ne demektir?

Her otel belirli dönemlerde veya durumlarda özel indirim uygulanmış kampanya fiyatları uygular. Genellikle kısa süreli uygulanan kampanya kapsamında yapılan ödemeler iadesiz alınır. İadesiz ödeme şartı, oda koşulları veya kampanya duyurusunda yer alır.
 

Ücretlendirme

Listede gördüğüm fiyatlara vergiler dahil mi?

Gösterilen fiyatlara vergiler dahil edilmektedir. Yine de bazı şehirlerde, özel şehir vergileri gösterilen fiyata eklenmektedir.
 

Anne / Baba yanındaki çocuklar için ücret alınır mı?

Her otelin kendisi için belirlediği ücretlendirme politikasına göre çocuklar için indirimli fiyatlar uygulanabilmektedir.
 

Gösterilen fiyatlar oda başı mı, kişi başına fiyatlar mıdır?

Genelde otel ücretleri oda fiyatıdır. Farklı veya özel durumlar belirtilir.
 

Diğer

Hava alanından otele ve otelden hava alanına transfer hizmetini nasıl alabilirim?

gezimezi.com ana sayfasındanTransfer” hizmetini seçerek istediğiniz hava alanına gidiş veya dönüş transferini listelenen seçeneklerden alabilirsiniz. Bu hizmet için ek ücret alınır.
 

Kahvaltı fiyata dahil midir?

Seçim yaptığını otel ve oda tipine göre, belirtilen fiyata kahvaltının dahil olup olmadığı bilgisi de verilmektedir.
 

Otelin Wi-Fi, park yeri, sauna vb. özelliklere sahip olup olmadığını nasıl öğrenirim?

İlgili otelin bu gibi özelliklere sahip olup olmadığını öğrenmek için otelin rezervasyon sayfasından, otel özelikleri veya canlı destek bölümünden öğrenebilirsiniz. gezimezi.com’dan direk olarak özellik (Wi-Fi, Park Yeri, Sauna vb. ) arayıp otel seçmek istiyorsa filtreleme alanlarından otel özelikleri seçeneğinin altında ki listeden istenilen özellikler seçilip uygun otel seçilebilir.
 

Otelin evcil hayvanları kabul edip etmediğini nasıl öğrenebilirim?

Otelin bu konudaki politikasına bağlı olarak evcil hayvanlar kabul edilir veya edilmez. Rezervasyon sayfamızdaki “Şartlar ve Koşullar” kısmına bakınız.
 

"Twin" oda ile çift kişilik oda arasındaki fark nedir?

Twin odada tek kişilik iki ayrı yatak, çift kişilik odada ise bir adet çift kişilik yatak bulunur.
 

Uçak İçin | Sıkça Sorulan Sorular

Rezervasyon

Uçak rezervasyonunu nasıl yaparım?

Gezimezi.com ana ekranından “Uçak” seçilir. Gelen rezervasyon ekranından, çıkış yeri – varış yeri, gidiş (varsa dönüş) tarihi, yolcu adedi bilgilerini girdikten sonra, uygun olan uçuşlar listelenecektir. Tercih ettiğiniz uçuşları seçtikten sonra, profil kısmına geçip kredi kartı ile ödeme bilgilerinizi girmeniz gerekecektir.
 

En geç ne kadar önce rezervasyon yapabilirim?

Son rezervasyon saati, seçilen havayolu firmasının izin verdiği son gün ve saate göre değişmektedir. Genel olarak, yazılan bilgilere göre listelenen uçuşlara rezervasyon yapılabilmektedir. Ancak kesin bilgi için havayolu firmasına müracaat edilmelidir.
 

Uçak rezervasyonu yaptırdım ama teyit e-postasını almadım. Ne yapmalıyım?

Teyit e-postası alınmaması büyük olasılıkla 2 nedenden kaynaklanır: Rezervasyon sırasında e-posta adresinizi yanlış yazdınız veya teyit e-postası junk veya spam kısmına düşmüş olabilir. Teyit e-postasını “Gelen” kutunuzda bulamazsanız, öncelikle yazdığınız e-posta adresini kontrol ediniz, doğruysa junk veya spam kısmına bakınız. Burada da yoksa bizimle iletişime geçiniz.
 

Teyit e-posta içeriğinde rezervasyon bilgilerim yanlış/farklı geldi. Ne yapmalıyım?

Yanlış içerik durumunda bizimle iletişime geçiniz. Seçilen uçuşun uygulandığı fiyat tarifesi veya kampanyaya göre değişiklik her durumda mümkün olmayabilir ve/ veya değişiklik işlemi için ek ücret istenebilir.
 

Telefonla veya e-posta aracılığıyla rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, ancak en basit ödeme şeklinin internet üzerinden kredi kartı ödemesi ile olduğunu unutmayınız.
 

Ödeme

Bilet bedelini nasıl öderim?

Bilet bedeli sadece kredi kartı ile ödenebilir. Visa, Mastercard, American Express gibi yaygın kullanılan kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.
 

Kredi kartımdan para ne zaman çekilir?

Bilet bedeli rezervasyon bilgileri tamamlandıktan ve istenen kredi kartı bilgileri tam olarak girildikten sonra tahsil edilir.
 

Kredi kartı bilgilerim güvende mi ? Sitenizin bilgi güvenliği yeterli mi?

Sitemiz aracılığı girdiğiniz tüm bilgiler, güvenli iletim protokolleri (https) dünyanın en güvenli şifreleme teknolojileri (Secure Socket Layer, SSL) ile tarafımıza iletilir. Sunucularımız en son teknoloji ile donanmış ve en yüksek güvenlik standartları ile korunan Microsoft Azure ve Amazon sunucularında yer almakta ve çalışmaktadır.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call