GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

Gizlilik ve Güvenlik Şartları

Gizlilik ve Güvenlik Şartları

 

Gezimezi.com, kullanıcılarının bilgilerinin gizliliğine ve güvenliğine saygı göstermekte ve gerekli tedbirleri almaktadır. İşbu Gizlilik ve Güvenlik Şartları, gezimezi.com ile yaptığınız alışverişlerde vermiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenlik ve gizliliğine ilişkin politikaları ve uygulamaları açıklamaktadır.

Gezimezi.com adresini kullanarak gizliliğe ilişkin yükümlülüklere ve uygulamalara sadık kalacağınızı peşinen beyan ve taahhüt etmektesiniz. Ayrıca, gezimezi.com’a sunmuş olduğunuz kişisel bilgilerinizin işbu Gizlilik ve Güvenlik Şartlarında belirtilen şekilde gezimezi.com, tedarikçiler ve/veya aracı kurumlar tarafından toplanması ve kullanılmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.Gizlilik Şartları Web Sitesinin ve mobil uygulamalarının tüm bölümlerinde geçerli olacaktır.

Aşağıdaki amaçlar için, hakkınızdaki bilgilere, hesabınızın ve/veya iletişimlerinizin içeriği hakkındaki bilgilere erişebilir veya bunları açıklayabiliriz:

Yasalara veya bize tebliğ edilen yasal işlemlere uymak,

Yasalara aykırı faaliyetlere katılmak veya yardımcı olmak için bu hizmeti kullanmak da dâhil Kullanıcı Koşulları ile Nihai Satış Sözleşmesinin olası ihlallerini araştırmak veya teyit etmek, gezimezi.com, çalışanlarını, müşterilerini veya kamunun haklarını, mülkünü veya güvenliğini koruma

Aşağıdaki maddelere yönelik amaçlarla tarafımızca toplanmış olan tüm bilgiler güvenli bir ortamda saklanmaktadır:

Rezervasyon ve satışınızın işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi;

İşlemlerinizle ilgili istatistiklerin yapılabilmesi ve tarafınızla olan bağlantımızın devamını sağlayabilmek için bağlantı listelerinin oluşturulması;

Site kullanımı ile ilgili ticari istatistik ve analizlerin bir araya getirilmesi ve Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, gezimezi.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. Web Sitesini kullanarak site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizi gezimezi.com ve ona bağlı şirketlerin, ortak ve acentaların sağlamış olduğu diğer ürünler veya hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek ya da şu anki ürünlerimiz, hizmetlerimizin satışı ve kampanya duyurularımızı iletmek amacıyla kullanılabilir.

Gezimezi.com size en iyi şekilde hizmet sunabilmesi için, isim, soyisim, kimlik belge numarası, adres gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan, talep edilen ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur. Bu bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil gerekli tüm mali bilgileri içerir. Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarda ele geçirilmesi önlenmiştir. Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca saklanmaktadır.Ve ayrıca kullanılan Kredi kartı bilgileriniz tercihinize göre siteden bağımsız olarak şu anda mevcut en güvenli kredi kartı ödeme sistemi olan 3D Secure sistemiyle şifrelenip bankalara ulaştırılabilir. Bu bilgiler direkt olarak bankaların sunucularından geçtiği için bankalar haricinde ne bizim ne de üçüncü kişiler tarafından hiçbir şekilde görüntülenemez, saklanamaz ve depolanamaz. Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları, anketler ve yazışmalar, irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, email adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) ve demografik bilgilerinizi (yaşınız ve gelir seviyeniz) vermenizi talep edilebilir. Demografik bilgileri, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına uyarlamak için kullanabilir ve reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere reklam verenlerle paylaşılabilir.

Gezimezi.com üyesi olduğunuz andan itibaren aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece günlük ve haftalık bilgilendirme e-mailleri, e-mail adresinize gönderilebilir. Dilediğiniz zaman bu e-maillerle ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-maillerin içeriği, satın almış olduğunuz ürün veya ürünlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer ürünler, 3. kişilerin reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilir. Gezimezi.com Gizlilik ve Güvenlik Şartlarını güncellemek suretiyle her an değiştirebileceğinden; Kullanıcıların güncel şartları kontrol etmek için bu sayfayı belli aralıklarla ziyaret etmesi gerekmektedir.

İşbu Gizlilik Şartları, Kullanım Şartları ile birlikte bir bütündür, birlikte yorumlanmalıdır.

Gizlilik ve Güvenlik Şartlar ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize e-mail gönderebilirsiniz. Gezimezi.com üyelik iptal işleminizi info@gezimezi.com adresine e-mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz. Gezimezi.com ‘ a aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Web Sitesini kullanarak gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Gezimezi.com erişim bilgileri:

GMOOD TRAVEL

Telefon : 0 242 316 22 99

Şirinyalı M. İsmet Gökşen cd. 1516 sk.

Kayatepe villaları A1 No 5

Antalya

Vergi No : 757 041 57 76

Vergi Dairesi : Kurumlar

İnternet Sitesi Hükümleri, Kullanım Koşulları ve Bildirimleri

Site son kullanıcı ve gezimezi.com alt acentelerinin kullanımına açıktır. Gezimezi.com seyahat portalını kullanan alt acenteler, acente sözleşmesine itafen kullanım koşullarınıda kabul ederler.

Siteye erişiminizden veya siteyi kullanımınızdan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz. Siteye erişmekle veya siteyi kullanmakla, aşağıda belirtilen şartlar ve hükümlerle bağlı olmayı kabul etmektesiniz. Eğer bu şartlar ve hükümlerle bağlı olmak istemezseniz, siteye erişmeyebilir veya siteyi kullanmayabilirisiniz ve böyle bir kullanıma başladıysanız kullanımı derhal durdurmalısınız. “www.gezimezi.com” bu sözleşmede her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş sözleşmenin siteye konulmasıyla derhal yürürlük kazanır. Siz bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmeyi kabul etmektesiniz ve siteye devam eden erişiminiz veya devam eden siteyi kullanımınız değiştirilmiş sözleşmeyi kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

1. Ticari Markalar, Fikri Mülkiyet, Telif Hakları: www.gezimezi.com sitesinin tüm hakları GMOOD TRAVEL – Saymer Turizm Seyahat Taş. Org. Rekl. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. 'ye aittir. Bu web sayfalarında yayımlanan içerikler (örneğin yazılım, ürünler, logolar, v.s. gibi ticari markalar, bilgiler, raporlar, resimler ve grafikler), ulusal ve uluslar arası kanunlar ve uluslar arası sözleşmeler ile korunmaktadır.

Kullanıcı Website dahilinde bulunan ürünleri, bigileri, her türlü veritabanını, resimleri, metinleri, ikonları, görsel ve işitsel vesair imgeleri, video klipleri, dosyaları, web sitesi, software-code'ların html kodu ve diğer kodlar vs. ile , tasarımları, katalogları ve listeleri kısmen ya da tamamen çoğaltamayacağı, kopyalamayacağı, dağıtmayacağı, işlemeyeceğini, online ya da diğer bir yöntem kullanılmak suretiyle göndermeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla, GMOOD TRAVEL ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

Sitede yer alan her türlü bilgi ve materyal;

Site'nin tamamı ya da bir bölümü revize edilerek, ekleme yapılarak ya da bir kısmı değiştirilerek farklı bir biçimde kullanılamaz.

Sitede yer alan ifadeler içerisindeki 3. kişi ya da kurumlara ait tescilli marka, hizmet, logo vb. uyarılar ve ayraçlar, siteden alıntı yapıldığında kaldırılamaz.

2. Kullanım Koşullarının Değiştirilmesi: hoteladvisor.net' in herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.

3. Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair: www.gezimezi.com, sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. Kullanıcı, site üzerindeki linklerin kaynakları üzerinde www.gezimezi.com ‘ un in hiçbir kontrolü olmadığı için, www.gezimezi.com 'un linklerinin gösterdiği web sitelerinin veya kaynakların ulaşabilirliğinden sorumlu olmadığını ve bu web siteleri ve kaynaklar üzerinde bulunan veya bunlardan elde edilebilen hiçbir içerik, reklam, ürün veya diğer materyalden sorumlu olmadığını kabul eder. Kullanıcı ayrıca www.gezimezi.com ‘un böyle herhangi bir web sitesi veya kaynak üzerinde veya bunlar yoluyla elde edilebilen herhangi bir içerik, mal veya hizmete güvenerek veya bunlar tarafından veya bunların kullanımı ile bağlantılı olarak neden olunan ya da neden olunduğu iddia edilen herhangi bir zarar veya kayıptan doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu olmadığını kabul eder.

4. Kullanıcı Bilgileri: www.gezimezi.com sitesinde; kullanıcıların dolduracakları talep ve rezervasyon formlarının yer aldığı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin doldurulması esnasında kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikler kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Ayrıca bu formların kopyalanarak kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. Kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.

5. Hak ve Sorumluluklar: www.gezimezi.com sitesine bulunan içerikler sürekli kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Ancak, www.gezimezi.com ve sahibi GMOOD TRAVEL site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz, sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.gezimezi.com sitesi ve sahibi GMOOD TRAVEL / Saymer Turizm Sey. Taş. Org. Rek. İc ve Dış Tic. Ltd. Şti. 'ye sorumluluk yüklenemez.

Gezimezi.com acente sisteminde taraflar yazılı olarak bildirerek sözleşmeyi fesih edebilirler; Fesih talebinde, Acente aylık ödeme tercih etmiş ise, sözleşme tarihinden itibaren kullanılan ay bedellerini ödeyerek sistemden ayrılabilir, bedeli peşin ödenmiş sözleşmelerde indirim uygulanmışsa ücret iadesi talep edilemez.

www.gezimezi.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma GMOOD TRAVEL / Saymer Turizm Sey.Taş. Org. Rek. Ltd. Şti. 'ye aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.

İnternet Sitesi Hükümleri, Koşulları ve Bildirimleri (Expedia Partner Oteller İçin)

Bu Sözleşmede kullanılan terimler

"Biz", "bize", "bizim" ve "IAN" terimleri bir Delaware limitet ortaklığı olan IAN.COM L.P. ve/veya bir Nevada limitet şirketi olan Travelscape LLC ("Travelscape") dâhil olmak üzere alt kuruluşlarımız ve bağlı kuruluşlarımız için kullanılmaktadır. "Siz" terimi Web Sitesi'ni ziyaret eden ve/veya bizim ya da müşteri hizmetleri temsilcilerimiz aracılığıyla bu Web Sitesi'nde rezervasyon yaptıran müşteriler için kullanılmaktadır.

Bu İnternet Sitesinin Amacı

Bu İnternet Sitesi seyahat bilgileri toplamanız, seyahat ile ilgili mevcut ürün ve hizmetleri belirleyebilmeniz, yasal rezervasyonlar yaptığınız sırada size yardımcı olmak ve ayrıca seyahat tedarikçileri ile iş ilişkileri kurmak için sağlanmaktadır ve bunun dışında herhangi başka bir amaç taşımaz.

Bu Web Sitesi size aşağıda yazılı bulunan bütün hüküm, koşul ve bildirimlerde (topluca "Sözleşme") bir değişiklik yapılmaksızın sizin tarafınızdan kabul edilmesi şartıyla sunulmaktadır. Bu İnternet Sitesine herhangi bir amaçla erişmeniz veya bu İnternet Sitesini kullanmanız durumunda, bu Sözleşmeye bağlı kalacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz. Bu İnternet Sitesinde bulunan seyahat ile ilgili herhangi bir ürün veya hizmet için rezervasyon yaptırmanız durumunda bu Sözleşmenin bunun gibi tüm işlemlerinize uygulanacağını kabul etmiş oluyorsunuz. Lütfen Sözleşmeyi dikkatlice okuyun. Bu hükümlerin ve şartların tamamını kabul etmiyorsanız lütfen bu İnternet Sitesini kullanmayın.

Bu Sözleşmenin en güncel halini inceleyebilmek için lütfen bu sayfayı belirli aralıklarla ziyaret ettiğinizden emin olun. Bu Sözleşmeyi kendi takdirimize bağlı olarak önceden bildirmeksizin değiştirme ve ayrıca üzerinde değişiklik yapma hakkımızı her zaman saklı tutuyoruz ve bu İnternet Sitesine devamlı erişiminiz veya bu İnternet Sitesini kullanmanız sizin güncellenmiş ya da üzerinde değişiklik yapılmış bu Sözleşmeyi kabul etmiş olduğunuz anlamına gelir.

Web Sitesi'nin Kullanımı

Bu Web Sitesi'ni kullanmanızın bir koşulu olarak (i) en az 18 yaşında olduğunuzu; (ii) bağlayıcı bir yasal yükümlülük oluşturacak yasal yetkiye sahip olduğunuzu; (iii) Web Sitesi'ni bu Sözleşme'ye uygun şekilde kullanacağınızı; (iv) bu Web Sitesi'ni sadece kendiniz veya vekaletine sahip olduğunuz biri için yasal rezervasyonlar yapmak amacıyla kullanacağınızı; (v) başkaları adına yaptığınız rezervasyonlar için bütün kural ve kısıtlamalar dâhil olmak üzere geçerli olan hüküm ve koşulları o kişilere bildireceğinizi; (vi) bu Web Sitesi'nde verdiğiniz bütün bilgilerin doğru, kesin, güncel ve eksiksiz olduğunu garanti ediyorsunuz. Herhangi bir kişinin bu İnternet Sitesine erişimini, bununla sınırlı olmamakla beraber bu Sözleşmenin ihlali durumu da dahil olmak üzere, herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle engelleme hakkımızı saklı tutuyoruz.

Yasaklı faaliyetler

Bu Web Sitesi'nin içeriği ve kapsadığı bilgilerin (seyahat hizmetlerinin ücretleri ve kullanıma sunulması dâhil ancak bunlarla sınırlı değildir) yanı sıra bu içerik ve bilgilerin sunulmasında kullanılan altyapı bizim veya tedarikçilerimizin ve sağlayıcılarımızın mülkiyetindedir. Bu İnternet Sitesinden rezervasyonunu yaptığınız seyahat veya hizmetler için verilen seyahat planınızın (ve ilgili belgelerin) sınırlı kopyalarını alırken bu kopyayı değiştirmemeyi, çoğaltmamayı, dağıtmamayı, iletmemeyi, sergilememeyi, uygulamamayı, yeniden üretmemeyi, yayınlamamayı, lisanslamamayı, benzerlerini oluşturmamayı veya bu İnternet Sitesinden elde ettiğiniz bilgileri, yazılımları, ürünleri veya hizmetleri satmamayı ya da yeniden satmamayı kabul etmiş olursunuz. Bunlara ek olarak ayrıca:

1. bu Web Sitesi'ni veya içeriğini ticari bir amaç doğrultusunda kullanmak;

2. her türlü spekülatif, asılsız veya sahte rezervasyon ya da talep beklentisiyle rezervasyon yapmak;

3. açık yazılı iznimiz olmaksızın herhangi bir amaç için bu Web Sitesi'ndeki içerik ya da bilgilere her türlü robot, örümcek, kazıyıcı veya diğer otomatik araçlarla ya da manuel işlemlerle erişmek, bunları izlemek veya kopyalamak;

4. bu Web Sitesi'ndeki herhangi bir robot engelleme başlığındaki kısıtlamaları ihlal etmek veya bu Web Sitesi'ne erişimi önlemek ya da kısıtlamak için konulan diğer önlemleri atlatmak veya devre dışı bırakmak;

5. altyapımızda, bize göre, aşırı ve ölçüsüz yük oluşturan veya oluşturabilecek bir harekette bulunmak;

6. açık yazılı iznimiz olmaksızın herhangi bir amaçla bu web sitesinin herhangi bir kısmına (seyahat hizmetlerini satın alma yolu dâhil ancak bununla sınırlı değildir) derin link vermek veya

7. önceden yazılı iznimiz olmaksızın bu Web Sitesi'nin herhangi bir bölümünü "çerçevelemek", "aynalamak" veya diğer bir şekilde başka bir web sitesinde kullanmak.

8.Tedarikçi kural ve kısıtlamaları

Seçtiğiniz seyahatle ilgili ürün ve hizmetlerin rezervasyon ve satın alma işlemlerinde ek hüküm ve koşullar geçerli olacaktır. Lütfen bu hükümleri ve şartları dikkatlice okuyun. Vadesi gelmiş ödemelerinizin tamamının yapılması, bilet ücretlerinin, ürünlerin ve hizmetlerin geçerliliği ve kullanımıyla ilgili, tedarikçinin kuralları ve kısıtlamaları da dahil olmak üzere, alışveriş yapmak için seçtiğiniz herhangi bir tedarikçi tarafından yürürlüğe konmuş satın alma hükümlerine ve şartlarına uyacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Belirli hizmetleri ve/veya etkinlikleri sunan bazı tedarikçiler, sundukları hizmete ve/veya etkinliğe dahil olmadan önce kendi sorumluluk reddi bildirimlerini imzalamanızı gerekli görebilirler. Bunun gibi herhangi bir tedarikçinin kurallarının ve kısıtlamalarının herhangi bir ihlali söz konusu olduğunda, durumun rezervasyonunuzun/rezervasyonlarınızın iptaliyle, kuralların geçerli olduğu seyahat ürünü veya hizmetine erişiminizin engellenmesiyle, bu gibi rezervasyonların yapılması sırasında ödenen ücretlerin tarafınızca karşılanmasıyla ve/veya bu gibi kural ihlalleri sonucunda herhangi bir mali zarara maruz kaldığımızda hesabınızı borçlandırmamızla sonuçlanabileceğini anlamış oluyorsunuz.

AB'deki varış noktalarına yapılan seyahatler için Özel Fiyatlı Otel rezervasyonları ve Özel Fiyatlı uçuş ürünleri Travelscape tarafından size sağlanmaktadır.

Gizlilik politikası

Uygulamalarımızı anlamak için, bu Web Sitesi'ni kullanımınıza ilişkin bilgiler de içeren güncel Gizlilik Politikamızı okuyun.

Fiyatlar

Belirli ülkelerdeki yetkili makamların yerel olarak ödenmesi gereken belirli ek vergiler (turist vergisi vb.) alabileceğini kabul etmiş oluyorsunuz. Bu gibi ek vergileri ödeme sorumluluğu tamamen size aittir.

Aşağıda belirtilen New York Eyaleti ve New York City'deki hizmetlerimizle ilgili vergi yükümlülükleri hariç olmak üzere, geçerli vergi makamlarına ödemek üzere vergi toplamadığımızı kabul ediyorsunuz. Otel tedarikçileri uygun görülen yerlerde vergi tutarlarını bize fatura etmektedirler. Otel tedarikçileri uygulanabilir vergileri ilgili vergi idarelerine iletebilirler. Ön ödemeli otel işlemlerinizde sizden talep ettiğimiz vergi tahsilat ücretleri, odanın kiralanması üzerine otel tedarikçisine ödediğimiz vergilerin (örn. satış ve kullanım, işgaliye, oda vergisi, istihlak vergisi, katma değer vergisi vs.) tahmini değerini temsil etmektedir. Bu masraflar ilgili vergi idarelerine iletilmek üzere sizden alınan vergilerin bir toplamını temsil etmez. Otel tedarikçilerine ödediğimiz gerçek vergi tutarları vergi oranlarına, vergilendirmeye vs. bağlı olarak vergi tahsilat ücretinden farklı olabilir. geçerli olan vergi tahsilat ücretine, fiyatlara, vergilendirilebilirliğe vb. göre değişkenlik gösterebilir. Size sunduğumuz rezervasyon hizmetinin bedeli ödeme bilgilerinde yer almaktadır. Hizmet ücretlerimiz otel rezervasyonu tutarına ve türüne göre değişir.

IAN, müşterimizin seyahat rezervasyonlarını birlikte gerçekleştirdiğimiz tedarikçilerle bir satış ortaklığı faaliyeti göstermemektedir.

Vergilendirilebilirlik ve uygun vergi oranı konuma bağlı olarak yüksek değişkenlik göstermektedir.

New York City'deki otel konaklamaları için, hem otel tarafından alınan oda kirası hem de hizmetlerimiz için bizim aldığımız tutar üzerinden New York Eyaleti satış vergileri ve New York City otel işgaliye vergileri alınır. New York City dışında, New York Eyaletindeki otel konaklamaları için, hem otel tarafından alınan oda kirasının hem de hizmetlerimiz için bizim aldığımız tutar üzerinden New York Eyaleti satış vergileri alınır. Ayrıca, New York City dışında, New York Eyaletindeki otel konaklamaları için, otel tarafından alınan oda kirası üzerinden hesaplanan verginin karşılığını almak için vergi tahsilat ücretleri alınır. New York Eyaletindeki otel konaklamalarında hizmet ücreti alınmaz. New York Eyaleti ve New York City vergi kayıt sertifikaları ve numaraları aşağıda verilmektedir. New York Eyaleti ve New York City hizmetlerimizi vergilendirmek için yasalarında değişiklik yapmıştır ve bu ek vergilerden haberdar olmanızı gerektirmektedir.

Ön ödemeli otel rezervasyonları

IAN'ın kurumsal ortağı olan Travelscape, oteller ile, belirli oda fiyatlarının ön pazarlığını yapar. İnternet sitesinde görüntülenen oda fiyatının yanı sıra vergi tahsilat ücretleri ve hizmet bedellerini içeren toplam rezervasyon fiyatından rezervasyon yapmak üzere IAN'ı yetkilendirmiş oluyorsunuz. Toplam rezervasyon fiyatı için, Travelscape tarafından, kredi kartınızdan ödeme alınmasını kabul etmiş oluyorsunuz.

Ön ödemeli otel rezervasyonunuzu iptal edebilir veya değiştirebilirsiniz ancak sizden, otel rezervasyonu için geçerli olan kurallarda ve kısıtlamalarda belirtilen, iptal veya değişim bedeli alınır. Rezervasyon yaptığınız otelde uygulanan iptal kurallarında belirtilen, otellere göre değişiklik gösteren süre (genellikle 24-72 saat arası) dolmadan önce rezervasyonunuzu iptal etmezseniz veya değiştirmezseniz uygulanabilir gecelik fiyatları, vergi tahsilat ücretlerini ve hizmet bedellerini ödemeniz söz konusu olabilir. Rezervasyonunuzun ilk gecesinde otele giriş yapmamanız ve rezervasyonunuzda bulunan takip eden gecelerde giriş yapmanız durumunda rezervasyonunuzun iptal edilmemesi için, rezervasyonunuzla ilgili değişiklikleri, rezervasyonunuzun ilk gecesinden daha sonra olmamak şartıyla bize onaylatmalısınız. Hiç giriş yapmama veya erken çıkış yapma durumları için geri ödeme talebinizi çıkış tarihinden sonraki 60 gün içerisinde yapmalısınız.

Sizden kaynaklanan herhangi bir iptal ve değişiklik bedelini ödemeyi kabul etmiş oluyorsunuz. Belirli durumlarda, bazı rezervasyonlar, otel rezervasyonu kurallarında ve kısıtlamalarında belirtildiği şekilde, yapıldıktan sonra değiştirilemez veya iptal edilemez. Ön ödemeli otel rezervasyonlarınız sırasında yürürlükte olan hükümlere ve şartlara bağlı kalacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Seyahat destinasyonları

Uluslararası destinasyonlar da dâhil olmak üzere, seyahatlerin çoğunun kazasız tamamlanmasına rağmen belirli destinasyonlara yapılacak seyahatler diğerlerine göre daha büyük risk içerebilir. Yolculara, kendi devletleri tarafından bildirilen seyahat yasaklarını, uyarıları, duyuruları ve tavsiyeleri, özellikle uluslararası varış noktalarına seyahat ederken, rezervasyon yapmadan önce incelemeleri için ısrar ediyoruz.

BELİRLİ VARIŞ NOKTALARINA SEYAHAT SATIŞI OLANAĞI SUNARKEN BU GİBİ NOKTALARA SEYAHAT ETMENİN TAVSİYE EDİLEBİLİR VE RİSKSİZ OLDUĞUNU BEYAN VEYA GARANTİ ETMİYORUZ VE BU GİBİ VARIŞ NOKTALARINA YAPILAN SEYAHATLERİN ZARAR VE KAYIPLARLA SONUÇLANMASINDAN SORUMLU DEĞİLİZ.

Sorumluluk reddi

BU WEB SİTESİ'NDE YAYINLANAN BİLGİLER, YAZILIM, ÜRÜNLER VE HİZMETLER YANLIŞLIKLAR YA DA FİYATLANDIRMA HATALARI DA DÂHİL OLMAK ÜZERE HATALAR İÇERİYOR OLABİLİR. ÖZELLİKLE IAN VE ALT KURULUŞLARI İLE BAĞLI KURULUŞLARI ("IAN GRUP ŞİRKETLERİ") VE SEYAHAT ÜRÜN VE HİZMETLERİNİN TANITIMINI YAPAN BAĞLI, ORTAK MARKALI VE/VEYA BAĞLANTILI WEB SİTE ORTAKLARI (TOPLUCA, "IAN'A BAĞLI KURULUŞLAR") BU SİTEDE YAYINLANAN VE ÇOĞU İLGİLİ TEDARİKÇİLER TARAFINDAN VERİLEN VE OTELİN, HAVA, DENİZ VE KARA SEYAHATİNİN VE DİĞER SEYAHAT ÜRÜNLERİNİN TANIMI VE BUNLARLA İLGİLİ BİLGİLERİN (FİYATLANDIRMA, FOTOĞRAFLAR, OTEL ÖZELLİKLERİ LİSTESİ, GENEL ÜRÜN TANIMLARI VS. DÂHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE) DOĞRULUĞU HAKKINDA HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEZ VE BUNLARLA İLGİLİ HER TÜRLÜ HATAYA VEYA YANLIŞ YA DA EKSİK BİLGİYE İLİŞKİN YÜKÜMLÜLÜKTEN FERAGAT EDER. BUNUN YANISIRA, İNTERNET SİTESİNDEKİ HERHANGİ BİR FİYATLANDIRMA HATASINI VE/VEYA YANLIŞ BİR FİYAT ÜZERİNDEN YAPILAN, BEKLEMEDE OLAN REZERVASYONLARIN ÜSTÜNDE AÇIKÇA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKIMIZI SAKLI TUTUYORUZ. BU GİBİ BİR DURUMDA EĞER MÜMKÜNSE BEKLEYEN REZERVASYONUNUZU DOĞRU FİYAT ÜZERİNDEN DEVAM ETTİRME FIRSATI SUNUYORUZ VEYA REZERVASYONUNUZU CEZA BEDELİ ALMAKSIZIN İPTAL EDİYORUZ.

BU İNTERNET SİTESİNDE GÖRÜNEN OTEL FİYATLARI SADECE GENEL REHBERLİK AMACIYLA SUNULMAKTADIR VE IAN GRUP ŞİRKETLERİ VE IAN'A BAĞLI ŞİRKETLER BU FİYATLARIN DOĞRULUĞUNU GARANTİ ETMEZ. IAN GRUP ŞİRKETLERİ, IAN'A BAĞLI ŞİRKETLER VE BU ŞİRKETLERİN KENDİ TEDARİKÇİLERİ BELİRLİ ÜRÜNLERİN VE HİZMETLERİN MEVCUT OLMASI İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEMEKTEDİRLER. IAN GRUP ŞİRKETLERİ, IAN BAĞLANTILI ŞİRKETLERİ VE/VEYA BU ŞİRKETLERİN TEDARİKÇİLERİ BU İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDE HER ZAMAN GELİŞTİRMELER VE/VEYA DEĞİŞİKLİKLER YAPABİLİRLER.

IAN GRUP ŞİRKETLERİ, IAN'A BAĞLI FİRMALAR VE ONLARIN KENDİ TEDARİKÇİLERİ HERHANGİ BİR AMAÇ İÇİN BU İNTERNET SİTESİNDE BULUNAN BİLGİLERE, YAZILIMLARA, ÜRÜNLERE VE HİZMETLERE İLİŞKİN HERHANGİ BİR BEYANDA BULUNMAMAKTADIRLAR VE HERHANGİ BİR ÜRÜNÜN VEYA HİZMETİN BU İNTERNET SİTESİ İÇERİĞİNE DAHİL EDİLMİŞ OLMASI VEYA BU İÇERİĞİN BU İNTERNET SİTESİNDE SUNULUYOR OLMASI IAN GRUP ŞİRKETLERİNİN VEYA IAN'A BAĞLI ŞİRKETLERİN BU GİBİ ÜRÜNLERİ DESTEKLEDİKLERİNİ VEYA TAVSİYE ETTİKLERİNİ GÖSTERMEZ. SÖZ KONUSU TÜM BİLGİLER, YAZILIM, ÜRÜNLER VE HİZMETLER HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" SUNULMAKTADIR. IAN GRUP ŞİRKETLERİ, IAN'A BAĞLI ŞİRKETLER VE BU ŞİRKETLERİN KENDİ TEDARİKÇİLERİ BU İNTERNET SİTESİNİN, BU İNTERNET SİTESİNİN SUNUCULARININ VEYA IAN GRUP ŞİRKETLERİNDEN, IAN'A BAĞLI ŞİRKETLERDEN VE/VEYA BU ŞİRKETLERİN KENDİ TEDARİKÇİLERİNDEN GÖNDERİLEN EPOSTALARIN VİRÜS VEYA BAŞKA ZARARLI BİLEŞENLER İÇERMESİ DURUMU İLE İLGİLİ GARANTİ VERME SORUMLULUĞUNU REDDEDER. IAN GRUP ŞİRKETLERİ, IAN'A BAĞLI ŞİRKETLER VE BU ŞİRKETLERİN KENDİ TEDARİKÇİLERİ KASTEDİLEN TÜM TİCARETE UYGUNLUK, MEMNUNİYET KALİTESİ, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, ÜNVAN VE İHLAL GARANTİLERİ VE ŞARTLARI DA DAHİL OLMAK ÜZERE BU BİLGİLERLE, YAZILIMLARLA ,ÜRÜNLERLE VE HİZMETLERLE İLGİLİ TÜM GARANTİLERİN VE ŞARTLARIN SORUMLULUĞUNU REDDEDER.

HAVAYOLU TAŞIMACILARI, OTELLER VE BU İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN SEYAHAT VEYA BAŞKA HİZMETLER SAĞLAYAN DİĞER TEDARİKÇİLER BAĞIMSIZ TARAFLARDIR VE IAN GRUP ŞİRKETLERİNİN VEYA IAN'A BAĞLI ŞİRKETLERİN TEMSİLCİLERİ VEYA ÇALIŞANLARI DEĞİLDİRLER VE IAN GRUP ŞİRKETLERİ İLE IAN'A BAĞLI ŞİRKETLER BUNUN GİBİ HERHANGİ BİR TEDARİKÇİNİN EYLEMLERİNDEN, HATALARINDAN, GÖREVLERİNİ EKSİK OLARAK YERİNE GETİRMELERİNDEN, BEYANLARINDAN, GARANTİLERİNDEN, İHLALLERİNDEN VE İHMALLERİNDEN VEYA KİŞİSEL YARALANMALARDAN, ÖLÜMDEN, MÜLKE GELEN ZARARLARDAN YA DA BUNLARDAN KAYNAKLANAN DİĞER ZARARLARDAN VE MASRAFLARDAN SORUMLU TUTULAMAZLAR. IAN GRUP ŞİRKETLERİ VE IAN'A BAĞLI ŞİRKETLER, DOĞRUDAN KONTROLÜ ALTINDA OLMAYAN GECİKMELERDEN, İPTALLERDEN, FAZLA REZERVASYONLARDAN, GREVLERDEN, MÜCBİR SEBEPLERDEN YA DA DİĞER NEDENLERDEN DOLAYI OLUŞAN GECİKMELERDEN DOLAYI HİÇBİR GERİ ÖDEME YAPMAZ VE HERHANGİ BİR EK MASRAFTAN, GÖREVİN EKSİK OLARAK YERİNE GETİRİLMESİNDEN, GECİKMELERDEN, VARIŞ NOKTASI DEĞİŞİKLİĞİNDEN VEYA DEVLETİN YA DA YETKİLİ MAKAMLARIN EYLEMLERİNDEN SORUMLU TUTULAMAZ.

HİÇBİR DURUMDA IAN GRUP ŞİRKETLERİ, IAN'A BAĞLI ŞİRKETLER, VE/VEYA BU ŞİRKETLERİN KENDİ TEDARİKÇİLERİ İHMAL, SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL, KATI SORUMLULUK VEYA BAŞKA BİR PRENSİP TEMEL ALINMIŞ DA OLSA VE IAN GRUP ŞİRKETLERİ, IAN'A BAĞLI ŞİRKETLER VE/VEYA BU ŞİRKETLERİN KENDİ TEDARİKÇİLERİ BUNDAN HABERDAR EDİLMİŞ DAHİ OLSALAR BU İNTERNET SİTESİNE ERİŞMENİZ, BU İNTERNET SİTESİNİ GÖRÜNTÜLEMENİZ YA DA SİTEYE ERİŞİMDE SİTEYİ GÖRÜNTÜLEMEDE YA DA SİTEYİ KULLANMADA YAŞADIĞINIZ GECİKME YA DA BAŞARISIZLIK NEDENİYLE (BUNLARLA SINIRLI OLMAMAKLA BİRLİKTE BU İNTERNET SİTESİNDE YAYINLANAN GÖRÜŞLERE GÜVENMENİZ; BU İNTERNET SİTESİNDEN ALINAN BİLGİSAYAR VİRÜSLERİ, BİLGİLER, YAZILIMLAR, BAĞLANTILI SİTELER, ÜRÜNLER VE HİZMETLER; VE BUNLARIN DIŞINDA BU İNTERNET SİTESİNE ERİŞMEK VE BU İNTERNET SİTESİNİ GÖRÜNTÜLEMEK VE KULLANMAK DA DAHİL) DOĞRUDAN, DOLAYLI, CEZA GEREKTİREN, TESADÜFİ, ÖZEL YA DA ÖNEMLİ HERHANGİ BİR KAYIP VE ZARARDAN SORUMLU TUTULAMAZLAR.

Yukarıdaki sınırlamalara karşın IAN Grup Şirketleri, IAN'a Bağlı Şirketler veya bu şirketlerin kendi tedarikçileri yukarıda açıklanan durumların herhangi birinin gerçekleşmesiyle bağlantılı olarak açığa çıkan herhangi bir kayıptan ve zarardan sorumlu bulunurlarsa, IAN Grup Şirketleri'nin, IAN'a Bağlı Şirketler'in ve/veya bu şirketlerin kendi tedarikçilerinin sorumlulukları hiçbir durumda toplamda, (a) IAN veya IAN Grup Şirketlerine İnternet Sitesi üzerinde yaptığınız işlemle bağlantılı olarak ödediğiniz hizmet bedelini veya (b) Yüz ABD Doları'nı(US 100,00$) veya yerel para birimi cinsinden buna karşılık gelen tutarı aşamaz.

Sorumluluk sınırlaması taraflar arasındaki risk paylaşımını yansıtır. Bu bölümde belirtilen sınırlamalar, bu hükümlerde belirtilen sınırlı çözümlerin esas amacını gerçekleştirememesi durumunda da geçerliliğini koruyacaktır ve bu hükümler uygulanacaktır. Bu hükümlerle sağlanan sorumluluk sınırlamaları IAN Grup Şirketleri'nin, IAN'a Bağlı Şirketlerin ve/veya onların kendi tedarikçilerinin lehine olarak sağlanmaktadır.

Tazminat

IAN Grup Şirketlerini, IAN'a Bağlı Kuruluşları ve/veya ilgili tedarikçilerini ve bu firmaların görevlilerini, yöneticilerini, çalışanlarını ve temsilcilerini her tür iddia, dava hakkı veren neden, talep, tazminat, kayıp, zarar, para cezası, ceza ve bunlarla sınırlı olmamakla birlikte her türde makul yasal ve muhasebe ücretlerini de kapsayan diğer masraf ve giderlere karşı şu nedenlerden doğabilecek sonuçlardan dolayı savunmayı ve tazmin etmeyi kabul ediyorsunuz:

1. bu Sözleşme'yi veya burada referans gösterilen dokümanları ihlal etmeniz;

2. herhangi bir yasayı ya da üçüncü tarafın hakkını ihlal etmeniz veya

3. bu Web Sitesi'ni kullanmanız.

4.Üçüncü taraf sitelerine bağlantılar

Bu Web Sitesi IAN Grup Şirketleri dışındaki taraflarca işletilen web sitelerine köprüler içerebilir. Bu köprüler sadece size bilgi vermek amacıyla sunulmaktadır. Bunun gibi internet sitelerini kontrol etmiyoruz ve bunun gibi internet sitelerinin içeriklerinden veya gizlilik uygulamalarından ya da diğer uygulamalarından sorumlu değiliz. Ayrıca seçtiğiniz bağlantıların veya indirdiğiniz yazılımların (bu İnternet Sitesinden veya başka internet sitelerinden) virüs, kurtçuk, truva atı, bozukluk veya zararlı olabilecek diğer yazılımlar içerip içermediği ile ilgili önlem almak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu gibi internet sitelerine bağlantı veriyor olmamız, bu gibi internet sitelerindeki içeriği onayladığımız veya bu internet sitelerinin yöneticileriyle ortaklık kurduğumuz anlamına gelmez.

Bu web sitesinde bulunan yazılımlar

Bu Web Sitesi'nden indirilmek üzere sunulan her türlü yazılımın ("Yazılım") telif hakkı IAN Grup Şirketlerine ve/veya kendi tedarikçilerimize aittir. Yazılım'ı kullanımınız, bu Yazılım ile birlikte verilen veya içinde bulunan, varsa, son kullanıcı lisans sözleşmesi ("Lisans Sözleşmesi") hükümlerine tabidir. Lisans Sözleşmesi koşullarını kabul etmediğiniz sürece Lisans Sözleşmesi ile birlikte gelen veya Lisans Sözleşmesi içeren Yazılımı bilgisayarınıza kurmamalı veya kullanmamalısınız. Bir Lisans Sözleşmesi içermeyen herhangi bir Yazılım için bir kullanıcı olarak size, buradaki hükümlere ve şartlara uygun olarak ve başka hiçbir amaca yönelik olmaksızın bu İnternet Sitesini görüntüleyebilmek ve ayrıca kullanabilmek amacıyla kullanacağınız, Yazılımlar için sınırlı, kişisel, devredilemez bir lisans veriyoruz.

Bunlarla sınırlı olmamakla birlikte tüm HTML kodları ve Active X denetimleri de dahil olmak üzere bu İnternet Sitesinde bulunan tüm Yazılımların IAN Grup Şirketleri'ne ve/veya kendi tedarikçilerine ait olup telif yasaları ve uluslararası anlaşma şartlarıyla korunduğuna dikkat ediniz. Yazılımların her türlü yeniden üretimi ve yeniden dağıtımı açıkça yasaklanmış olup bu durum kamu hukuku ve ceza hukuku kapsamında bulunan önemli yaptırımlarla sonuçlanabilir. Bunu ihlal edenler olabilecek en yüksek kapsamda dava edilecektir.

YUKARIDAKİLERLE SINIRLANDIRILMAKSIZIN, DAHA FAZLA YENİDEN ÜRETİM VEYA YENİDEN DAĞITIM YAPMAK AMACIYLA YAZILIMIN HERHANGİ BAŞKA BİR SUNUCUYA VEYA KONUMA KOPYALANMASI AÇIKÇA YASAKLANMIŞTIR. EĞER BİR GARANTİ VERİLECEKSE, YAZILIM SADECE LİSANS SÖZLEŞMESİ HÜKÜMLERİYLE GARANTİ KAPSAMINA ALINMIŞTIR.

Kur çevirici

Döviz kurları kamuya yapılan çeşitli duyurular esasına dayanır ve yalnızca yol gösterici olarak kullanılmalıdır. Bu kurlar doğrulanmamıştır ve kesin değildir; gerçek kurlar farklı olabilir. Kur fiyatları her gün güncellenmemektedir. Döviz fiyatının güncellendiği günü görebilmek için döviz dönüştürücüsü üzerindeki tarihi kontrol etmeniz önerilir. Bu uygulama ile sağlanan bilginin doğru olduğuna inanılmaktadır, IAN Grup Şirketleri ve/veya kendi tedarikçilerimiz bunun gibi bir doğruluğu garanti etmez. Bu bilgiyi finansal amaçla kullanırken, bu döviz fiyatlarının doğruluğunu kontrol etmek için nitelikli bir uzmandan yardım almanızı öneririz. Bu bilgiyi kişisel kullanımınız dışındaki amaçlar için kullanma yetkisi vermiyoruz ve bu bilgileri ticari amaçlarla yeniden satmanız, yeniden yaymanız ve kullanmanız açıkça yasaklanmıştır.

Telif Hakkı ve Ticari Marka bildirimleri

Bu Web Sitesi'nin tüm içeriği: ©2011 IAN.com. L.P. Tüm hakları saklıdır. IAN.com L.P., IAN.com L.P.den başka taraflarca işletilen web sitelerinin içeriğinden sorumlu değildir. "IAN", "EAN" ve "Travelnow", IAN.com L.P.nin ya da ABD ve/veya diğer ülkelerdeki IAN Grup Şirketlerinin tescilli ticari ya da ticari markalarıdır. Bahsi geçen diğer logolar ve ürün veya şirket isimleri kendi sahiplerinin ticari markaları olabilirler.

Genel

Bu Web Sitesi bir ABD kuruluşu tarafından işletilmektedir ve bu Sözleşme ABD Washington Eyaleti yasalarınca yönetilmektedir. Böylelikle, bu İnternet Sitesini kullanmaktan dolayı oluşan ihtilaflar için Washington ABD'de bulunan King idari bölgesinin tüm yargı idarelerinin ve mahkemelerinin kararlarını kabul etmiş oluyorsunuz. Bu İnternet Sitesinin, bununla sınırlı olmamakla birlikte bu paragraf da dahil olmak üzere bu hükümlerin ve şartların tüm koşullarını yürürlüğe koymayan yargı idarelerinde kullanımı, yetkisiz kullanım kapsamına girer.

Bu Sözleşmenin ve bu İnternet Sitesini kullanmanın bir sonucu olarak sizin ile IAN Grup Şirketlerinin arasında hiçbir ortak girişim, ortaklık veya işçi-işveren ilişkisi bulunmadığını kabul etmiş oluyorsunuz.

Bu Sözleşmeye uygun olarak hareket etmemiz mevcut yasalara ve yasal süreçlere bağlı olup bu Sözleşmede yer alan hiçbir madde yasal yaptırımlar uygulama hakkımızı veya bu İnternet Sitesini kullanımınız ya da bu gibi bir kullanım sırasında sağlanan veya tarafımızca toplanan bilgilere ilişkin diğer idari veya yasal taleplerimizi ya da gereksinimlerimizi sınırlandırmaz. Uygulanabilir yasaların izin verdiği çerçevede, bu İnternet Sitesine erişmenizden veya bu İnternet Sitesini kullanmanızdan doğan veya bunlarla ilgili olarak oluşan hak taleplerinizi ve şikayetlerinizi, böyle bir hak talebinin ve şikayetin ortaya çıkması veya gerçekleşmesinden itibaren 2 yıl içerisinde ileteceğinizi aksi takdirde bu hak talebinin ve şikayetin geri dönüşümsüz olarak reddedileceğini kabul etmiş oluyorsunuz.

Bu Sözleşmenin herhangi bir bölümünün geçersiz, yasadışı ve yaptırımları uygulanamaz olarak kabul edilmesi geriye kalan koşulların geçerliliğini, yasallığını ve yaptırımlarının uygulanabilirliğini hiçbir şekilde etkilemez veya bu koşulların zarar görmesine sebep olmaz. Bu Sözleşme koşullarının herhangi birini yerine getirme konusunda herhangi bir zamanda başarısız olmamız veya gecikmemiz, aynı koşula/koşullara veya diğer koşula/koşullara ilişkin haklarımızı gelecekte de yürürlükten kaldırmaz.

Bu Sözleşme (ve burada referans olarak verilen tüm diğer hükümler ve şartlar) sizinle bizim aramızda bu İnternet Sitesiyle ilgili tüm sözleşmeyi oluşturur ve bu İnternet Sitesine ilişkin, önceden veya eş zamanlı olarak yapılan elektronik, sözel ya da yazılı tüm iletişimin ve tekliflerin yerine geçer. Bu Sözleşmenin basılı kopyasının ve elektronik formda verilen herhangi bir bildirimin, bu Sözleşme temel alınarak veya bu Sözleşmeyle ilgili olarak yürütülen hukuki ve idari işlemlerde, orijinal hali basılı formda düzenlenmiş olan ve basılı olarak saklanan diğer iş evrakları ve iş kayıtları ile aynı kapsam ve şartlara tabi olduğu kabul edilmelidir.

Bu İnternet Sitesinde bahsi geçen farazi şirket isimleri, ürünler, kişiler, karakterler ve/veya bilgiler herhangi bir gerçek şahsı, şirketi, ürünü veya etkinliği temsil etme amacı taşımaz.

Burada açıkça belirtilmeyen tüm haklar saklıdır.

Seyahat Hizmeti Satıcısı

Travelscape aşağıda listelenmiş olan eyaletlerin her birinde kayıtlı olan bir seyahat satıcısıdır:

• Kaliforniya kayıt numarası: 2083930-50

• Florida kayıt numarası: ST36407

• Iowa kayıt numarası: 677

• Nevada kayıt numarası: 20020759

• Washington kayıt numarası: 602-617-174

IAN.com L.P. aşağıda listelenmiş olan eyaletlerin her birinde kayıtlı olan bir seyahat satıcısıdır:

• Kaliforniya kayıt numarası: 2083957-50

• Florida kayıt numarası: ST-36671

• Iowa kayıt numarası: 865

• Nevada kayıt numarası: 20070016

Kaliforniya'da seyahat satıcısı olarak kayıtlı olmak eyalet onayının yürürlükte olduğunu göstermez.

Nevada'da kayıtlı olan bir seyahat satıcısına seyahat hizmeti veya bir tatil sertifikası almak için ödeme yaptıysanız ve bu işlemden dolayı mali zararlara maruz kaldıysanız Tazmin Fonu'ndan ödeme alma hakkı elde etmiş olabilirsiniz.

Tazmin Fonu kapsamındaki haklarınız ve Tazmin Fonu'na para iadesi talebinde bulunmak ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki adreslerde bulunan Nevada Eyaleti Ticaret ve Sanayi Odası Tüketici İşleri Bölümü ile temasa geçebilirsiniz:

Güney Nevada :

1850 East Sahara Avenue

Suite 101

Las Vegas, Nevada 89104

Telefon : (702) 486-7355

Faks: (702) 486-7371

ncad@fyiconsumer.org

Kuzey Nevada:

4600 Kietzke Lane

Building B, Suite 113

Reno, Nevada 89502

Telefon : (775) 688-1800

Faks : (775) 688-1803

New York Eyaleti Vergi Kaydı:

New York Eyaleti satış vergileri ve New York City işgaliye vergileri, uygulanabilen yerlerde, otel konaklama ücretine yansıtılır. Travelscape üzerine kayıtlı olan New York satış vergisi satıcı kayıt numarası 880392667 ve New York City otel işgaliye vergisi kayıt numarası 033960'tır.

Ek bilgi için lütfen buraya tıklayın:

New York State Certificate of Authority

New York City Certificate of Authority

3 Ağustos 2011'de revize edilmiştir.

©2011 IAN.COM. L.P. Tüm hakları saklıdır.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call