GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

 

İLKBAHAR & YAZ DÖNEMİ

TOSKANA

Yarım Pansiyon

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile

19 Mayıs & 21, 28 Temmuz & 11, 27 Ağustos 2016  Hareket … 3 Gece

İzmir’den İzmir’e …

 

 

Avantajlı ekstra geziler Paket A: 250 euro yerine, 200 EURO!!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

 

**** Pisa turu (45 Euro) + Floransa & San Gimignano & Siena Ortaçağ Kentleri (90 Euro)

Portofino & Cinque Terre (90 Euro) + Barberino Outlett turu (25 Euro)

   *** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş  %50 indirimlidir.

 

 

1.Gün / İzmir – İstanbul – Bologna – Toskana

 

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde saat 05.40’ta hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 4119 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:40’ta İstanbul’a hareket, saat 08:50’de varışın ardından Pegasus Yolları’nın PC 423 sefer sayılı uçağı ile saat 11:50’de Bologna’ya hareket ve yerel saat 13:45’te varış. Alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Montecatini’ye transfer. Otele giriş işlemlerinin ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Pisa turuna katılabilirler (45 Euro). 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasındadır.Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelinizde. 

 

2.Gün / Toskana

 

Sabah kahvaltının ardından serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Portofino & Cinque Terre Gezisi’ne katılabilirler (90 Euro). Gezimizde öncelikle İtalya’nın en güzel köşelerinden Cinque Terre’ye gidiyoruz. Kara yolu bağlantısı olmayan tekneler ve tren yolu ile ulaşılabilen bu cennet köşede geleneksel özelliklerinden kopmamış en önemli köylerini ziyaret edeceğiz ve ardından Portofino’ya hareket ediyoruz. Şarkılara ilham olan, San Fruyttuoso keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierası'nın incisi Portofino'da rengarenk bakımlı evlere, lüks kafelere, barlara, dünyaca ünlü butiklere ve limanlarda demirleyen lüks yatlara hayran kalacaksınız. Ardından otelimize dönüş. Geceleme otelinizde.

 

3.Gün / Toskana

 

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa & Siena & San Gimignano Ortaçağ Kentleri turuna katılabilirler (90 Euro). Floransa şehir turumuzda; Duomo, Uffizi Sarayı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz San Gimignano ve Siena gezileri ile tamamlanacaktır. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur bitimi otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

4.Gün / Toskana – Bologna – İstanbul – İzmir

 

Sabah kahvaltısı sonrasında odaların boşaltılması ve Bologna havalimanına transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Barberino Outlett turuna katılabilirler (25 Euro). Serbest zaman sonrası havalimanına transfer. Pegasus Havayollarının PC 424 sefer sayılı uçağı ile 14:40’ta İstanbul’a hareket. Yerel saati ile 18:10’da İstanbul’a varış ve sonrasında Pegasus Havayolları’nın  PC 120 seferi ile saat 21:35’te  İzmir’e hareket, saat 22:55’te İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

 

21, 28 Temmuz & 11, 27 Ağustos 2016 / 3* Innocenti Hotel Vb. ( Floransa – Montecatini Bölgesi)

2 ve 3 Kişilik Odada / Kişi başı : 499 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 180 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 449 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

21, 28 Temmuz & 11, 27 Ağustos 2016 / 3* Massimo D’Azeglio vb. ( Yarım Pansiyon ) Floransa – Montecatini Bölgesi

2 ve 3 Kişilik Odada / Kişi başı : 599 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 180 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 549 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz

 

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile İzmir  /İstanbul (SAW) – Bologna –  İstanbul (SAW) / İzmir gidiş dönüş uçak bileti,

Yukarıda belirtilen otellerde 3 gece kahvaltı dahil konaklamalar, yarım pansiyon otel paketinde (Icecekler hariçtir)

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

Profesyonel rehberlik hizmetleri,

Otel vergileri & turist şehir vergileri.

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ) 

İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar, 

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

İsteğe bağlı şoför tipleri (5 Euro).

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

 

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gmood Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

*** Gmood Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gmood Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

 

Vize

 

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gmood Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call