GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

YAZ DÖNEMİ

İTALYA & FRANSA & İSPANYA

Milano (1) & Cenova (1)  & Nice (1) 

Marsilya (2) & Barcelona (2) 

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile 

18 Haziran (dolu)& 13 Ağustos 2016 Hareket … 7 Gece

 

Avantajlı ekstra geziler Paket A: 180 euro yerine, 150 EURO!!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

 

**** Como turu (35 Euro) + Santa Margarita & Portofino turu (35 Euro) + Cannes & St. Tropez turu (40 Euro) 

Barcelona ve Lokal Mahalleler Gece turu (35 Euro) + Gerona & Figueras & Dali Müzesi turu (35 Euro)

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.  

 

01.Gün / İstanbul – Milano 

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 07.10’da hazır bulunulması.  Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1901 sefer sayılı uçuşu ile 09.40’ta Milano’ya hareket ve yerel saat ile 11.45’te varış. Varışa takiben Milano şehir turu. İtalya’nın moda başkentinde turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Şehir turunun ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak  düzenlenecek Como turuna katılabilirler (35 Euro). Çevresindeki dağları ve ormanlarıyla muhteşem bir manzara keyfi sunan, yeşilin maviyle buluştuğu cennet bir köşe olan Como şehir turunun ardından otele transfer. Geceleme otelinizde.

 

02.Gün / Milano– Cenova 

 

Sabah kahvaltısının ardından Cenova şehir turu için hareket.  Tarihte İtalyan şehir devleti  Cenevizin başkenti ve ünlü kaşif Cristof Kolomb’un doğduğu İtalyanın en büyük limanına sahip Cenova şehrinde, San Lorenzo meydanı ve katedrali,Piazza  de Ferrari, Deniz Feneri, Antik Liman ve Dükler sarayı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak  düzenlenecek  Santa Margarita & Portofino turuna katılabilirler (35 Euro). Şarkılara ilham kaynaği olmuş ve pastel renkli evleri ile yıllarca hiç bozulmamış yapısı ile sizleri büyüleyecek olan İtalya’ nın en güzel kıyılarından olan Santa Margarita & Portofino görüldükten sonra otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

03.Gün / Cenova – Nice

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Nice şehrine hareket. Varışa istinaden panoramik şehir turu. Turumuz ünlü sahil şeridi Promenade des Angleis ile başlıyor, eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı ve alış veriş molası ile sona eriyor. Öğleden sonra arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak  düzenlenecek Monaco & Monte Carlo turuna hareket ediyoruz (55 Euro). Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Farklı güzellikler görülerek otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. 

 

04.Gün / Nice –Marsilya 

 

Sabah kahvaltısının ardından Marsilya'ya hareket.  Yolda misafirlerimiz ekstra olarak  düzenlenecek Fransız Riviera’sı diye bilinen ünlü sahilde dünya Jet sosyetesinin iki gözde kazası olan Cannes & St. Tropez turuna katılabilirler (40 Euro). Turumuzun ardından Fransa’nın en ünlü liman kenti Marsilya’ya hareket ve varışın ardından panoramik şehir turu. Kentin en yüksek tepesinde gemicilerin koruyucu kilisesi Notre Dame ve eski liman görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

 

05.Gün / Marsilya

 

Sabah kahvaltısı sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Aix-en-Provence ve Avignon turuna katılabilirler (80 Euro). Marsilya’ya sadece 25 km. uzaklıkta bulunan bu Aix-en-Provence minik şirin Fransız şehri yüzlerce çeşmesi, lavanta tarlaları daracık sokakları ve ünlü mağazalarıyla Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Fransa’nın Rhone Nehri kıyısında ki Avignon kenti; Fransa’da bir dönem Papalığın merkezi olarak ortaçağdan kalma surları, Papalık Sarayı ve ünlü St.Benezet köprüsü ile ilginç bir tarihi doku oluşturmaktadır. Kentte adı geçen yerler gezilerek otelimize dönüş. Geceleme otelimizde .  

 

06.Gün / Marsilya – Barcelona 

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Barcelona’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Gerona & Figueras & Dali Müzesi turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Barcelona ve lokal  mahalleler gece turu (35 Euro). Barcelona hakkında turistik çok şey duydunuz ama ünlü yönetmen Inarritu ve Woody Allen'in filmlerine konu olan yerel sokakları ve hayatı tanımanızı sağlayacak bu özel turumuzu kaçırmamanızı öneririz. Görülecek yerler arasında Paral-el mahalle,  El Raval, El Born sokakları ve Plaza Real bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz tur esnasında belirlenecek serbest zaman içinde Tapas restoranlarıyla ünlü El Born bölgesinde unutulmaz tatlar deneyimleyebilirler. Geceleme otelimizde.

 

07.Gün / Barcelona

 

Sabah kahvaltısı sonrası Barcelona şehir turu için hareket. Şehir turu esnasında La Sagrada Familia Katedrali, Endülüs Arenası, Kristof Kolomb Heykeli, Kale Semti, Kraliyet Sarayı, Barcelona Limanı, İspanya ve Catalunya  Meydanı, Colon  Meydanı görülecek yerler arasında yer  almaktadır. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Barcelona İkonları turuna katılabilirler (65 Euro). Barcelona İkonları turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Barcelona’nın en sıra dışı parkı olan mimar Antoni Gaudi’nin eseri Park Guell ‘e gidiyoruz. Gotik Mahalle’de gerçekleştireceğimiz yürüyüş esnasında; Gotik mimarinin en üst düzey eserleri arasında; ara sokaklarda masalsı bir yolculuğa çıkıyoruz. Adım başı rastlayacağımız sokak sanatçıları eşliğinde turumuza devam ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz Gaudi’nin en ünlü eseri olan La Sagrada Familia (Giriş ücreti 20 Euro) ziyaret edebilirler. Sonrasında arzu  eden  misafirlerimiz  ile  Flamenko  Gecesi  turu  (55 Euro). Tur esnasında yorgunluğumuzu atıyor, tipik Sangria içkisi eşliğinde İspanyol dansları izleme fırsatı buluyoruz. 

 

08.Gün / Barcelona – İstanbul  

 

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte havalimanına hareket. Türk Havayolları’nın TK 1836 sefer sayılı uçuşu ile 13.40’ta İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

        

 

18 Haziran 2016 / 3* & 4* Oteller ( Dolu)

2 ve 3 Kişilik Odada  / Kişi başı : 699 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı :  290 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 599 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

13 Ağustos 2016 / 3* & 4* Oteller

2 ve 3 Kişilik Odada  / Kişi başı : 799 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı :  290 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 699 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

OTEL İSİMLERİ

Milano( Yarı Merkezi )

4* Barcelo Milano

3* B&B San Siro Hotel

3* Una Hotels

 

Cenova ( Şehir Dışı )

4* Mercure San Biagio

4* Ac Hotel Genova 

3* Grand Meditarranee

 

Nice *

3* Hotel Grilmandi (Cagnes Sur Mer)

3* Best Western Elixir Hotel (Grasse)

4* Apogia Hotel

 

Marsilya ( Şehir Dışı )

3* Hotel Kyriad Marseille

4* Novotel Marseille 

3* Inter Hotel Souleia

 

Barcelona( Şehir Dışı )

3* Holiday Inn

3* H2 San Cugat

4* Abba Garden

 

* Nice konaklamaları Cagnes Sur Mer, Grasse bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz 

 

Türk Havayolları tarifeli sefer ile Istanbul (SAW) – Milano/Barcelona –  Istanbul (SAW) gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

Programda belirtilen otellerde 7 gece oda + kahvaltı konaklamalar,  

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

Panoramik Milano, Cenova, Nice, Marsilya ve Barcelona şehir turları,

Profesyonel rehberlik hizmetleri 

Otel vergileri & Turist şehir vergileri, 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz:

 

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ) 

İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar, 

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Yurtdışı çıkış vergisi  (15 TL)

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5€)

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

 

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gmood Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

*** Gmood Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gmood Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Vize

 

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gmood Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call