GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

 

 

SÜPER PROMOSYON

 

TUNA’DA 4 ÜLKE, 4 BAŞKENT
SIRBİSTAN-MACARİSTAN-SLOVAKYA- AVUSTURYA
Belgrad-Novi Sad-Mohaç-Estergon-Budapeşte-Bratislava-Viyana

 

MS DANUBIA Gemisi ile

19 Temmuz -25 Temmuz 2017
Türk Havayolları ile

 

 

1.Gün  (19.07.2017)  İstanbul  - Belgrad 

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06.00 da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Türk Havayollarının TK1081 seferi ile saat 07:40’da Belgrad’a hareket. Saat 08:20’de varış. Arzu eden yolcular için ekstra Belgrad  şehir turu ve Jarak turu (Tam gün yemekli ). Belgrad şehir turunda ise ,Yeni Belgrad, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi; Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III..Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli de görülecektir. Daha sonra Voyvodina bölgesindeki Jarak  köyüne hareket edeceksiniz. Burada bir çiftlik evinde öğle yemeğimizi  folklor müzik eşliğinde, yerel şarap ve brendi  tadımları ile alacak ve unutulmaz bir gün yaşayacaksınız. Tur sonrası gemiye dönüş .Gemide akşam yemeğive geceleme.

 


2.Gün (20.07.2017) Belgrad - Novi Sad 

 

Gemide sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Erken alınan öğle yemeğinden sonra arzu eden yolcular için ekstra Sirmesky Karlovci & Novi Sad turu. Tura katılmayan yolcular saat 12:30’da gemi ile Novi Sad’a hareket edeceklerdir. İlk olarak Belgrad’ın doğal güzelliğine şahit olacağınız 1 saatlik seyahatimizin ardından Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına ulaşıyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922’ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret ediyoruz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi’dir. Muhteşem nehir manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüş turumuzun ardından Novi Sad şehir merkezine gidiyoruz. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Gemi saat 18:30’da Novi Sad’a yanaşacaktır. Gemide akşam yemeği. Saat 22:00’de gemi Novi Sad’dan hareket edecektir. Gemide geceleme.

 

 

3.Gün (21.07.2017) Mohaç (Pecs – Zigetvar )

 

Gemide sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Saat 12:00’de gemi Mohaç’a yanaşacaktır. Arzu eden yolcularımız için ekstra Mohaç & Pecs & Zigetvar turu. Mohaç Ovası’nda Mohaç Harbi’nin tasvir edildiği açık hava müzesi ve Kanuni Sultan Süleyman’nın temsili mezarının bulunduğu Türk – Macar dostluk parkı görüldükten sonra Pecs’e hareket. Bu güzel Macar şehri “Sanat Aşıkları” şehri olarak anılır.160.000 kişinin yaşadığı bu şehirde birçok sanat galerisi, müzeler bulunmaktadır. Tur esnasında Szecheni meydanı, restore edilmiş ortaçağ evlerinin bulunduğu Kaptalan caddesi, Şehir meydanı, Lorant Sarayı ve Pesc’in sembolü olan XXI yy.da yapılmış Katedrali görülecektir. Zigetvarda İlerlemiş yaşına rağmen Kanuni’nin fethi için ordunun başında sefere çıktığı Zigetvar Kalesi’nin ve içinde müze yapılan Sultan Süleyman Camii ile Kanuni Sultan Süleyman’nın şu anda kilise olan Macarların Türbe Köyü dedikleri bölgenin yakınında vefat ettiği yer görülecektir. Gemiye dönüş ve akşam yemeği. Saat 22:00’de geminin hareket. Geceleme gemide.

 

 

4.Gün (22.07.2017)  Budapeşte


Gemide sabah kahvaltısı. Saat 10:30’da Budapeşte’ye varışta arzu eden yolcularımız için ekstra Budapeşte turu. Şehirdeki nadir ayakta kalabilen Osmanlı eserlerinden Sokullu Hamamı, Macaristan’ı kuran Macar Beyleri’nin heykellerinin süslediği Kahramanlar Meydanı, Tuna üzerindeki Budapeşte’nin gerdanlıklarından Elizabeth ve Zincirli Köprüleri, Budin Kalesi ile içindeki Matyaş Kilisesi ve Kütüphane, Budapeşte Parlamento binası, Gellert (Gürzü İlyas) tepesi görülecek yerler arasındadır, ayrıca Gül Baba türbesi de ziyaret edilecektir. Gemide akşam yemeği ve geceleme .

 

 

5.Gün (23.07.2017)  Budapeşte - Estergon 


Gemide sabah kahvaltısı. Saat 08:30’da geminin hareketi. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14:00’de Macaristan’ın ilk başkenti olan Estergon’a gemi yanaşacaktır. Arzu eden yolcularımız ekstra Estergon ve Szentendre turuna katılabilirler. Kralların taç giydiği Macaristan’ın en büyük katedralinin ve stratejik konumu dolayısı ile Kanuni tarafından fethedilen ve Osmanlı tarihinde büyük önemi olan ve Estergon Kalesi gezilecektir. Daha sonra Budapeşte’ye 25km uzaklıkta 17.yüzyıldan kalma pitoresk bir köy olan Szentendere’ye hareket. Bu ziyaret esnasında, haç anıtıyla Ana meydanı, Macaristan’daki ilk eğitim veren okulu, Preobrazenska kilisesini, Tepedeki kiliseyi göreceksiniz. Bu gezi esnasında, çevrede gezinmek ve el yapımı Macaristan hatırası eşyalar almak için ya da renkli Macar kafelerinde oturmak için de fırsatınız olacaktır. Saat 19:00da geminin hareket. Gemide akşam yemeği ve geceleme .

 

 

6.Gün (24.07.2017) Bratislava - Viyana 


Saat 07:30’da gemi Bratislava’ya yanaşacaktır. Kahvaltıdan sonra yürüyerek yapacağınız şehir turunda Slovakya’nın başkenti olan bu şehirde Eski şehir meydanı, Stare Mesto, Bratislava kalesi, Hlavne meydanı,Hviezdoslav meydanı, Roland çeşmesi, Slavin Anıtı görülecek yerlerden bazılarıdır Saat 19:30da gemi Viyana’ya yanaşacaktır. Gemide akşam yemeği ve geceleme. Gecenizi Viyana geceleri ile renklendirebilirsiniz.

 

 

7.Gün (25.07.2017) Viyana - İstanbul 


Sabah kahvaltıdan sonra gemiden ayrılış. Arzu eden yolcularımız için ekstra Viyana şehir & Schönbrunn sarayı turu . Bu tura Hundertwasserhaus’da (Yüz su evi) 20 dak. bir mola vererek başlayıp, daha sonra Belvedere Sarayının etrafını yürüdükten sonra şehir merkezine dönüyor ve burada tarihi binaların yer aldığı Ringstrasseyi, Eyalet Opera Binası, Parlamento Binası, Burg tiyatrosu Votiv Kilisesi görülecektir. Şehrin eski bölümünde turunuza devam ederek St.Stephan Katedralinin bulunduğu St.Stephan meydanında kısa bir mola verilecektir. Daha sonra Graben ve Kohlmarkt, Michaela meydanı, Hofburg Sarayı, İspanyol binicilik okulunun bulunduğu Albertina meydanı, Opera binası ve tarihi Otel Sacher görülecektir. Daha sonra Habsburg hanedanının yazlık sarayı  olan ve Sissi olarak bilinen  İmparatoriçe Elizabetin ile özdeşleşen Avrupanın en güzel saraylarından biri olan Schönbrunn sarayını gezeceksiniz. Tur sonrası Havaalanına transfer ve saat 20:15’de TK1888 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 23:35’de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu .

 

 

 

Ücret 

 

Güverte

B

A

2 Kişilik odada kişibaşı

 699 Euro

799 Euro

Tek kişi farkı

  450 Euro

550 Euro

 

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

Türk Havayolları ile İstanbul-Belgrad /Viyana -İstanbul uçak bileti
Alan-Gemi-Alan transferleri

Alan ve Liman vergileri (280€)

Gemide 6 gece 7 gün tam pansiyon konaklama

Gemide beş çayı, kek ve bisküvi ikramı

Bratislava yürüyüşle şehir turu

Yemeklerde sürahi su servisi

Gemideki konserler

Türkçe Tur lideri refakati

Türsab mecburi sigorta

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler 

 

Seyahat sigortası
Schengen vizesi   (Yeşil pasaporta vize yok )                         

Yurt dışı çıkış fonu 15 TL

Ekstra turlar

Gemi personeli bahşişi (Kişibaşı 50 euro olup gemide toplanacaktır )


 

 

EKSTRATUR FİYATLARI

 

JARAK & BELGRAD TURU YEMEKLİ

 

 

60,00 €

KARLOFCA & NOVİSAD TURU

 

 

45,00 €

MOHAÇ & PECS & ZİGETVAR TURU

 

 

   60,00 €

BUDAPEŞTE ŞEHİR TUR   

 

35,00 €

ESTERGON  & SZENTENDRE TURU

 

50,00 €

VİYANA ŞEHİR TURU

 

35,00 €

VİYANA ŞEHİR TURU  + SCHÖNBRUNN SARAYI

 

60,00 €

 

 

 

  

 

 

Notlar

 

Gemiden inişler su seviyesi durumuna göre değişir,

Gemideki programların saatleri değişebilir.

Tuna’da olabilecek su taşmalarında programın bir kısmı karada yapılır veya programlar iptal edilir.

Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir.

 

 

İptal Şartları  : Hareket tarihine göre 
 

90 gün kala                        200  € kişi başı
90 gün – 51 gün kala          %50  
50 gün – 30 gün kala          %60
29 gün – 15 gün kala          %75
14 gün – ve sonrası            %100    ceza uygulanır.

 

 

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call