Adım Adım Orta Avrupa -Antalya Çıkışlı Viyana - Antalya

 

 

ADIM ADIM ORTA AVRUPA

 

BUDAPEŞTE (2)&BRATISLAVA &  VIYANA (2) & CESKY KRUMLOV &
PRAG (2) & KARLOVY VARY & NURNBERG (1)

Cesky Krumlov, Karlovy Vary turları dahil…

Sunexpress Havayolları Tarifeli Seferi ile

11 Haziran, 02 Temmuz, 06 Ağustos, 10 Eylül 2016 Hareket... 7 Gece

 

1.Gün Antalya -Viyana- Budapeşte 


Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar gidiş terminali önünde siz değerli misafirlerimize 07.00`de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Sunexpress Havayollarının XQ 196 sefer sayılı uçuşu ile 08.55`da Viyana'ya uçuş. Yerel saat ile 10.55’da varış ve Budapeşte'ye hareket. Varışın ardından panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı bulunmaktadır. Geceleme otelimizde. 

 

2.Gün Budapeşte 


Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının. Şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Esztergom & Visegrad & Szentendre gezisine katılabilirler. ( 65 € - öğle yemekli). Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceye katılabilirsiniz 

 

3.Gün Budapeşte – Bratislava-Viyana 


Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile  hareket. Güzergahımız üzerinde Bratislava Turumuz var,  Slovakya’nın bu güzel başkentini gördükten sonra Viyana'ya varış. Ardından  panoramik Viyana şehir turu. Görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. 

 

4.Gün Viyana 


Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek Mayerling, Seegrotte  Baden Şehrini kapsayan “ Viyana Ormanları Turu”  (55 €)  turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde. 

 

5.Gün Viyana – Cesky Krumlov-Prag 


Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag’a hareket. Yol üstünde Cesky Krumlov turu. Bir Orta Çağ Kasabası olan “Cesky Kurumlov” Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Tur sonrası Prag yolculuğumuza devam ediyoruz. Otelimize yerleşme. 

 

6.Gün Prag 

 

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından panoramik olarak yapılacak Şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasında; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi bulunmaktadır. Geceleme otelimizde. 

 

7.Gün Prag - Karlovy Vary -Nürnberg

 

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcaları ve festivalleri ile ünlü şehri Karlovy Vary’e hareket.  Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Atatürk, Karl Marx, Bethooven, Mozart gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği koruma altında bulunan Karlovy Vary turumuz sonrası Nürnberg’e hareket. Varışta panoramik şehir turunda göreceğimiz Nürnberg;tarihsel olarak önemli bir şehirdir. II. Dünya Savaşı öncesi kalabalık Nazi mitinglerinin yapıldığı; Nürnberg Meydanı, Hitler’in ve birçok savaş suçlusunun yargılandığı ünlü Nürnberg Mahkemeleri, şehri çevreleyen tarihi surlar, St.Lorenz Katedrali, Ressam Albert Dürer’in kaldığı ev, Kaiserburg Şatosu göreceğimiz önemli yerler arasında. Ardından otele yerleşme ve geceleme otelimizde.

 

8.Gün Nürnberg - Antalya 


Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle extra (75 Euro) “Rothenburg Ob der Tauber” turumuz var. Almanya’nın Würzburg kentinden başlayıp, Füssen kentinde biten ROMANTİK YOL güzergahının en güzel durağı Rothenburg, birçok ünlü filme evsahipliği yapmıştır. Bu masalsı ortaçağ kentinde Rathaus, Marktplatz, St Jacob Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Son alışverişlerin ardından havalimanına hareket. Sunexpress XQ 169  Sefer sayılı uçuş ile 18.20’de Antalya'ya hareket, 22:25’de varış ve turumuzun sonu. 

 

4* oteller

2/3 Kişilik odada kişi başı fiyat : 799 euro

Tek kişilik oda farkı : 320 euro

Çocuk fiyatı (3 – 12 ) : 749 euro

Çocuk fiyatı (0 – 2 ) : 150 euro

 

 

Fiyatlara dâhil olan hizmetlerimiz;

 

Sunexpress ile Antalya/Viyana-Nürnberg/Antalya arası uçak bileti, 

Havalimanı vergileri, 

Otellerde 7 gece konaklama, Sabah kahvaltıları, 

Alan- Otel- Alan transferleri, Tüm şehirlerarası transferler, 

Programda yeralan panoramik şehir turları, 

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri, 

Şehir ve otel vergileri,

Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

 

Fiyatlara dâhil olmayan hizmetlerimiz;

 

Vize Ücreti (120 Euro) 

Yurtdışı Çıkış Harcı, 

Ekstra Turlar, 

Rehber ve şoför tipleri,

Seyahat Sağlık Sigortası (15 EURO) (65 yaş üstü misafirlerimiz için 30 Euro`dur.)

 

Call Center