Şeker Bayramı ( Polonya & Baltıklar & Helsinki ) Krakow - İstanbul

ŞEKER BAYRAMI

POLONYA & BALTIKLAR & HELSİNKİ

Viyana - Krakow (2) & Varşova (1) & Vilnius (1) & Riga (2) & Tallinn - Helsinki (1)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

05 Temmuz 2016 Hareket … 7 Gece

 

 

 

01.Gün / İstanbul – Viyana – Krakow 

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1883 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.05’te Viyana’ya hareket ve yerel saat ile 09.30’da varışın ardından Viyana şehir turu. Panoramik şehir turumuzda; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Tur bitimi Krakow’a transfer. Akşam saatlerinde Krakow’a varış ve otelinize transfer. Geceleme otelinizde. 

 

02.Gün / Krakow 

 

Sabah kahvaltısının ardından Krakow şehir turu. Turumuz sırasında Wawel Sarayı Kompleksi, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in evi, Maria Magdelena Meydanı, 12 Havariler Kilisesi, Aziz Meryem Kilisesi ve Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Auschwitz turuna katılabilirler (75 Euro). 1940 yılında Naziler tarafından Oswiechim kasabasının dış tarafında kurulmuş, savaş sonrasında soykırımın kanıtlarını sergileyen bir müze haline gelmiş toplama kampında çok sayıda insanın Ölüm Duvarı’nda hayatını kaybettiği 11 numaralı blok, 70.000’den fazla kişinin öldüğü gaz odaları ve daha sonra Oswiechim’den yaklaşık 3 km. uzaklıktaki Brzezinka’ki eski bir köyde kurulan Auschwitz II Birkaneu kampı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde. 

 

03.Gün / Krakow – Varşova 

 

Sabah kahvaltısının ardından Varşova’ya hareket. Turumuzun en uzun süren otobüs yolculuğu ile (400km / 6 saat) Varşova’ya varış. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda; Kral Yolu’nu takip ederek Üç Haç Meydanı, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı görülecektir. II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin yeniden inşa edilmiş merkezi olan Eski Şehir bir sonraki durağımız. III. Zygmunt’un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi otelinize transfer ve geceleme otelimizde. 

 

04.Gün / Varşova – Vilnius 

 

Sabah kahvaltısının ardından Vilnius’a hareket.  Varış ve şehir turu. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan Vilnius şehir merkezini geziyoruz. Katedral Meydanı ve Vilnius Katedrali, Meclis Meydanı ve şehir surları göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

05.Gün / Vilnius – Riga 

 

Sabah kahvaltısının ardından Riga’ya hareket. Güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra organize edilecek Kaunas turuna katılabilirler (45 Euro). Kaunas Kalesi, Perkunas’ın evi, Holy Trinity Klisesi, St. Paul ve St. Peter katedralleri, St. Gerorge Klisesi ve St. Michelle Klisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Riga’ya hareket. Riga’ya varış ve şehir turu. Ondördüncü yüzyıl yapısı Riga Kalesi, St. Jacob's Kilisesi, Brotherhoods of the Blackheads Evi, ilginç hikayesi ile ünlü büyük ve küçük Guildhalls ile Kediler Evi, eski şehir duvarları, Dom Kilisesi, tiyatro ve Parlemento Binası görülecek yerler arasındadır.

 

06.Gün / Riga

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli “Cesis – Türk Şehitliği – Sigulda” turu (85 Euro). Gauva Nehri Vadisi sırtlarında kurulmuş Cesis şehri turunda Letonya’nın en etkileyici ve en iyi korunmuş Cesis Kalesi, 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı’nda esir ve şehit düşmüş Türk askerleri için yapılmış Türk Şehitliği görülecek yerler arasındadır. Cesis turu sonrası Sigulda’da serbest zaman. Daha sonra Letonya’nın en yüksek doğal bölgesi olarak bilinen Gauja Vadisi boyunca yapılacak turumuzda Gutman Mağarası ve Turaide Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Riga’ya dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra Ortaçağ restoranında akşam yemeği turu (50 Euro). Geceleme otelimizde. Geceleme otelinizde. 

 

07.Gün / Riga – Tallinn – Helsinki 

 

Sabah kahvaltısının ardından Helsinki’ye hareket. Güzergah üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Parnu turu (35 Euro). Turumuzda bir zamanlar çarların seçkin uğrak yeri ve gözde bir tatil beldesi olan bu güzel şehri keşfediyoruz. Daha sonra Estonya’nın başkenti Tallinn’e hareket. Varışımıza istinaden yapıpalacak olan Ortaçağın en eski kentlerinden biri olan Tallinn gezisinde, eski şehir meydanı, Toonmpea Kalesi, Dome Katedrali ve Niguliste Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Helsinki’ye geçiş için feribota geçiş. Akşam saatlerinde Helsinki’ye varış. Otelinize transfer. Geceleme otelinizde. 

 

08.Gün / Helsinki – İstanbul

 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Helsinki şehir turu için hareket. Kaivopuisto Parkı, Senato Meydanı (Senaatintori), bir kayanın içine oyularak yapılmış ünlü Temppeliaukio Kilisesi, Neoklasik stilde yapılmış katedral ve liman görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi havalimanı’na transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1764 sefer sayılı uçuşu ile 18.25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.50’de  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

4* Oteller (Şehir içi)

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 999 Euro

Tek kişilik oda farkı : 350 Euro

3–12 Yaş çocuk : 899 Euro

0–2 Yaş çocuk : 150 Euro

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz 

 

Türk Hava Yolları ile İstanbul – Viyana / Helsinki – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti, 

Belirtilen kategori otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,  

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, 

Panoramik olarak yapılacak Helsinki, Tallinn, Riga, Vilnius, Varşova, Krakow ve Viyana şehir turları, 

Profesyonel rehberlik hizmetleri. 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro) 

Özel seyahat sigortası (10 Euro) 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,  

İsteğe bağlı çevre gezilerindeki öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler,

Yurtdışı çıkış harcı, 15 TL

Şöför bahşişleri (5 Euro)

Call Center