Mega İtalya Turu / Temmuz & Ağustos Puglia - İstanbul

 

 

Mega İtalya

Puglia (2) – Napoli – Roma (2) – Orvieto

Floransa (2) – Ferrara – Venedik (1)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

23 Nisan & 09, 23 Temmuz & 06, 20, 27 Ağustos 2017 … 7 Gece

 

Avantajlı ekstra geziler Paket : 230 euro yerine 180 EURO !!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

 

**** Polignano turu (45 Euro) + Albano & Nemi Gölü & Castel Gondolfo turu  (35 Euro) + Roma İkonları ve  Roma Gece Turu (60 Euro)

Floransa Şaheserleri ve Rönesans (35 Euro) + Verona & Sirmione – Garda gölü (55 Euro) = 230 Euro

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir

 

 

1.Gün / İstanbul – Bari – Puglia

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 11.00’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1445 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.30’da Bari’ye hareket ve yerel saat ile 14.35’ de varış. Varışımıza istinaden alanda bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Polignano turu (45 Euro). Polignano; Saklı kayalar ve mağaralar üzerine kurulmuş dar sokakları ile tanınan İtalya’nın Adriyatik denizi kıyısındaki sahil kasabadır. Yapılan kazılarda tarih öncesi çağlardan buyana yerleşim olduğu görülmektedir. Tur bitimi otelimize transfer.

 

 

2.Gün  / Puglia

 

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Puglia Güzelleri ve Matera turu (95 Euro). Puglia bölgesinin en önemli liman kentlerinden biri olan ev makarnasıyla ünlü Bari’de Eski şehir, Bari Katedrali, San Nicola Bazilikası, Piazza Ferrarese görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Alberobello’ya hareket. Alberobello; kendinizi adeta Alice Harikalar Diyarında gibi hissedeceğiniz Puglia bölgesindeki Unesco Dünya Mirasları listesinde olan bu şirin kasabada kilit taşlı mantar evler (Trulli Evleri) göreceğiz. Locorotondo; bölgenin en şirin yerleşim yerlerinden birisi olan beyaz duvarlı evleri, daracık uzayıp giden sokakları ve panoramik manzarasıyla oldukça ilgi çekici bir yerdir. Matera; Unesco Dünya Mirasları listesinde bulunan tüf kayalarına oyularak inşa edilen kilise ve evlerden oluşturulan; halkının, 9000 yıl önceki ataları ile aynı evlerde yaşamalarıyla övündükleri Dünya’daki tek yerdir. Castel del Monte; ortaçağ sanatının başyapıtlarından biri olarak gösterilen ve ayrıca George Clooney’in The American filminin çekildiği Castel del Monte kasabası ve kalesi görülecektir. Ardından otelimize transfer.

 

 

3.Gün  /Puglia – Napoli – Roma  

 

Sabah kahvaltının ardından Napoli’ ye varış ve şehir turu. Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Pompei turuna katılabilirler (45 Euro). Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Turumuz bitiminde Roma otelimize transfer.

 

 

4. Gün / Roma

 

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Albano & Nemi Gölü & Castel Gondolfo turu (35 Euro). Nemi Köyü, bilinen adı ile çilek köyü pencerelerinde çiçeklerle sizi karşılayan rengarenk evleriyle, taş sokaklarıyla, meşhur doğal çileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dükkanlarıyla ve sonunda muhteşem göl manzaralarıyla kendinizi masaldaymış gibi hissettiren eşsiz bir doğaya sahip Roma sayfiye beldeleri görülecektir. Ardından Roma otelimize hareket ediyoruz. Sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Roma ikonları ve Roma gece turuna katılabilirler (60 Euro). Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği için serbest zaman, sonrasında Roma’yı rehberiniz ve gece ışıklarının eşliğinde keşfetmeye devam ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer. Geceleme Roma otelinizde.

 

 

5. Gün / Roma – Orvieto – Floransa

 

Sabah kahvaltının ardından Orvieto turu için hareket. M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurdugu ve Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya mirası şehri Orvieto turu. Tur bitiminde otelinize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Floransa Şaheserleri ve Rönesans turu (35 Euro). Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde otelinize transfer.

 

 

6. Gün / Floransa ( Pisa & Siena & San Gimignano & Lucca )

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Mega Toscana turu (95 Euro). Pisa, San Gimignano, Siena ve Lucca olmak üzere dört farklı geziden oluşan, tam günlük Toscana turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yerler arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. San Gimignano : Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena: Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir.  Lucca: İ.Ö 180 yılında kurulmuş olan Roma kolonisinden kalma, 16. ve 17. yy tarihli yekpare surlarla çevrili, içerisinde Roma Amfiteatrı bulunan, saklı bahçeleriyle etkileyici ve ünlü besteci Giacomo Puccini’nin doğduğu toskana kentidir. Tur sonrası otele transfer.

 

 

7. Gün / Floransa – Ferrara – Venedik

 

Sabah kahvaltısı sonrasında UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ – Rönesans şehri Ferrara’ya transfer ve panoramik şehir turu. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Tur bitiminde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Verona & Sirmione – Garda gölü turu (55 Euro).  Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Roma anfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük anfitiyatrosuna (arena) ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona’yı geziyoruz. Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde tarihi 13. yy’a dayanan Garda Gölünün etrafını saran bir kalenin bulunduğu, begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Tur bitimi Venedik bölgesinde bulunan otelimize transfer.

 

 

8.Gün  / Venedik – İstanbul

 

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan * Venedik Kombi turuna katılabilirler (65 Euro). Özel Tekne ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Murano & Burano adalar turu (45 Euro). Tur bitiminde Venedik havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK 1870 sefer sayılı uçağı ile 20:25’ te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:55’ te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

 

 

 

 

3*4* Oteller

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

09 & 23 Temmuz 2017

449 Euro

230 Euro

399 Euro

150 Euro

06, 20 Ağustos 2017

549 Euro

260 Euro

449 Euro

150 Euro

27 Ağustos 2017 (Kurban Bayramı)

599 Euro

280 Euro

499 Euro

150 Euro

 

 

 

3*4* Oteller

İzmir’denİzmir’e/Ankara’dan Ankara’ya

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

09 & 23 Temmuz 2017

549 Euro

230 Euro

499 Euro

150 Euro

06, 20 Ağustos 2017

649 Euro

260 Euro

549 Euro

150 Euro

27 Ağustos 2017 (Kurban Bayramı)

699 Euro

280 Euro

599 Euro

150 Euro

 

 

 

OTEL İSİMLERİ

Puglia

****

Roma

( Şehir Dışı )

Floransa

***

Venedik

**

4* Best Western Hotel HR

4* Grand Hotel Duca D’este

4* Cristallino Hotel

4* La Meridiana - M.Veneto

4* Hotel Cristal Palace

4* Best Western Triangoli

3* Hotel Massimo

3* Al Fogher- Treviso

3* Best Western La Baia

3* Tivoli Hotel

3* Hotel Marrani

3* Tulip Inn Hotel – Padova

 

 

 

*  Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.

** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mogliano Veneto, Treviso  bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

**** Puglia konaklaması Bari, Andrea, Barletta bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

*****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK2311  ADB-IST          09:50 11:05  
TK1445  IST-BRI          13:35 14:35  
TK1870  VCE-IST          20:25 23:55  
TK2354  IST-ADB          01:35 02:45

ANKARA İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK2123  ESB-IST          09:55 11:10
TK1445  IST-BRI          13:35 14:35  
TK1870  VCE-IST          20:25 23:55  
TK2192  IST-ESB          02:20 03:40

 

 

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) – Bari / Venedik –  İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,

Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

Napoli, Orvieto ve Ferrara panoramik şehir turları, 

Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

Profesyonel rehberlik hizmetleri

 

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 

Vize ücreti ve servis bedeli

İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ).

 

 

Call Center