GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in
Photos Location

SWISS INTERNATIONAL KIZILCAHAMAM

İsmetpaşa, Asya Kızılcahamam Termal Tatil Köyü, 06890 Kızılcahamam/Ankara, Türkiye
Swiss İnternational Kızılcahamam ; Otogara 2 km, Kızılcahamam Kent Ormanı’na 2 km, Ankara Esenboğa Havalimanı’na 94 km, Soğuksu Milli Parkı’na 6 km mesafededir.
Kızılcahamam'ın eşsiz doğası içinde dağ ve orman arasına kurulu muhteşem bir tesis ; Swiss International Kızılcahamam Termal Tatil Köyü; 94 otel odası, 2000 yatak kapasiteli 486 apart süiti; 9 kongre ve toplantı salonu; Odalarda; Led TV, direk telefon, minibar, saç kurutma makinesi, çelik kasa, internet bağlantısı, küvet, termal su, banyoda imdat butonu, banyoda telefon, yangın dedektörü, sprink, kartlı kapı kilit sistemi, merkezi klima sistemi, (dağ, tesis, şehir manzaralı) balkon bulunmaktadır.
Konsept : Yarım Pansiyon ( Oda, Açık Büfe Sabah Kahvaltısı , Açık Büfe Akşam Yemeği ile yemeklerde su ve çay)
Half Board
0 New Reservation
The total package price, including the flight + hotel.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Swiss İnternational Kızılcahamam ; Otogara 2 km, Kızılcahamam Kent Ormanı’na 2 km, Ankara Esenboğa Havalimanı’na 94 km, Soğuksu Milli Parkı’na 6 km mesafededir.
Kızılcahamam'ın eşsiz doğası içinde dağ ve orman arasına kurulu muhteşem bir tesis ; Swiss International Kızılcahamam Termal Tatil Köyü; 94 otel odası, 2000 yatak kapasiteli 486 apart süiti; 9 kongre ve toplantı salonu; Odalarda; Led TV, direk telefon, minibar, saç kurutma makinesi, çelik kasa, internet bağlantısı, küvet, termal su, banyoda imdat butonu, banyoda telefon, yangın dedektörü, sprink, kartlı kapı kilit sistemi, merkezi klima sistemi, (dağ, tesis, şehir manzaralı) balkon bulunmaktadır.
Airport Shuttle *
Bar *
Basketball *
Cafeteria *
Car Park
Children's Swimming Pool
Dry Cleaning *
Free Bathroom Supplies
Laundry *
Meeting/Banquet Facilities *
Mini Bar *
Mini Club
Restaurant (Buffet)
Skin and Body Care *
Steam Bath / Jacuzzi
Suitable for Children
Thermal Pool
Water Slide
Wi-Fi Internet Connection
Billard *
Billiards *
Fitness Center
Games Room *
Indoor Pool (Seasonal)
Massage *
Outdoor Pool (Seasonal)
Sauna
Spa&Wellness center *
Thermal Water
Turkish Bath
Garden
* Marked services are not free of charge.


Topraklarının yüzde 50’si ormanlık arazi olan Kızılcahamam, Ankara’ya 80 km uzaklıkta; 105 köyüyle toplam 35000 nüfuslu şirin bir beldedir.

İç Anadolu’nun karasal ikliminden, yeşille mavinin sarmaş dolaş olduğu bol yağışlı Karadeniz iklimine geçiş kuşağında yer alan bu âsude belde, her iki bölgenin de flora özelliklerini taşır.
Ankara’nın en yüksek yerleri olan Haramitepe (2053 m.) ile Işık Dağı’nın (2030 m.) da ilçe sınırları içerisinde yer aldığı Kızılcahamam ayrıca, Kurtboğazı, Eyrekkaya ve Akyer barajlarıyla başkentin içme suyu ihtiyacına da cevap vermekte.

Swiss İnternational Kızılcahamam ; Otogara 2 km, Kızılcahamam Kent Ormanı’na  2 km, Ankara Esenboğa Havalimanı’na 94 km, Soğuksu Milli Parkı’na 6 km mesafededir.
Termal, menba, maden ve  içme suyu olmak üzere, bağrından fışkıran dört farklı şifa kaynağı ile KIZILCAHAMAM; sarıçam, karaçam, köknar ve meşe ağaçlarından oluşan yoğun orman alanıyla adete Ankara’nın Akciğeri işlevi görür.

Ülkemizin jeopark projesine de beşiklik eden bu cennet, Yemişen, Hıdırlar, Miyala, Salın, Eldelek, Başköy ve Yıldırım gibi olağanüstü yaylaları, sayısız akarsuyu ve gezi parkurlarıyla, kendi doğasını keşfetmek isteyenler için bulunmaz bir fırsat.

Otel Tanıtım

Kızılcahamam'ın eşsiz doğası içinde dağ ve orman arasına kurulu muhteşem bir tesis ; Swiss International Kızılcahamam Termal Tatil Köyü; 94 otel odası, 2000 yatak kapasiteli 486 apart süiti; 9 kongre ve toplantı salonu; 

Odalarda; Led TV, direk telefon, minibar, saç kurutma makinesi, çelik kasa, internet bağlantısı, küvet, termal su, banyoda imdat butonu, banyoda telefon, yangın dedektörü, sprink, kartlı kapı kilit sistemi, merkezi klima sistemi, (dağ, tesis, şehir manzaralı) balkon bulunmaktadır.

Apart Süitlerde; Led TV, buzdolabı, ocak, mikrowave, mutfak ekipmanları, direk telefon,saç kurutma makinesi, resepsiyonda kasa, internet bağlantısı, küvet, termal su, banyoda imdat butonu, yangın dedektörü, kartlı kapı kilit sistemi, (dağ, tesis, şehir manzaralı) balkon bulunmaktadır.

Konsept  : Yarım Pansiyon ( Oda, Açık Büfe Sabah Kahvaltısı , Açık Büfe Akşam Yemeği ile yemeklerde su ve çay)

Panorama Restoran
Swiss Cafe
Swiss A La  Carte
Bosphorus Restoran

Otel Olanakları;

Kablosuz İnternet
Mescid
Resepsiyon Hizmeti
Lobi
Otopark
Termal Havuz
Fitness Center
Kapalı Havuz
Jakuzi
Hamam
Açık Havuz (Sezonluk)
Sauna
Kuru Temizleme *
Kafe *
Havalimanı Servisi *
Emanet Kasa *
İnternet Cafe *
Çamaşırhane *
Toplantı Salonu *
Alışveriş Merkezi *
Sinema Salonu *
Masaj, Kese ve Cilt Bakımları *
Golf Sahası *
Tenis Sahası *
Basketbol *
Bilardo *
Voleybol *
Masa Tenisi *
Futbol Sahası *
Langırt *
Çocuk Oyun Alanı *

* ile işaretli hizmetler ücretlidir

Havuzlar ; Bayanlara ve erkeklere ayrı bölümlerde hizmet veren kapalı havuz bulunmaktadır. Tatlı su ile dolu havuzların herbirinde eğlenceli su kaydırağı bulunmaktadır. Çocuk havuzları da yan yanadır.

Ilıssi Sağlık & Spa ve Güzellik Merkezi 

Ilıssi Sağlık & Güzellik Kür Merkezi’nde, Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji (Kaplıca Tıbbı) uzmanı bir doktor sürekli olarak görev yapmakta; misafirlerimizin muayene ve tedavilerini takip etmektedir.

Kür merkezimizin küvet uygulamaları yapılan odalarında yardım-çağrı zilleri mevcuttur. Aynı şekilde misafir otel ve devremülk odalarındaki küvetlerde de, herhangi bir sağlık sorununda kullanılmak üzere yerleştirilmiş ipli uyarı sistemi bulunmaktadır.

SPA & WELLNESSLatincede " Sanitas Per Aquas" sözcüklerinin baş harflerinden oluşan SPA "Sudan gelen sağlık" anlamına gelir. Ilıssi Sağlık ve Güzellik Merkezi'ndeki SPA ürünlerinde tüm yorgunluğumuzu atacak, suyun verdiği enerjiyle dolacaksınız. Yüzme havuzları, Kaplıca havuzları, Fitness Center, Spa üniteleri, Masajlar, Cilt bakımları, Vücut bakımları, Hamam, Sauna, Kuaför, Solaryum, Akupunktur vb hizmetleri arasındadır.

Balneoterapi ;  Mineralli çamur, su ve gaz kaynaklarının bazı hastalıkların tedavilerinde kullanılması yöntemidir.
Genel Termal Havuzlar , Özel Aile Termal Havuzları , Termal Küvet ,Özel El ve Ayak Küvetleri,Mineralli Sıcak Çamur uygulamaları sunmaktadır.

Hidroterapi ; Teknoloji ve suyun bir arada kullanıldığı ;  Cyristal Bath, Aqua 33 Pro Capsul, Jet Duş uygulamaları sunmaktadır.

Fizyoterapi ;  Ağrıları azaltmak, zayıflamak, vücudunuzu sıkılaştırmak ve selülitlerden kurtulmak  için uygulamalar ; Vakum terapi , Pressoterapi

Masajlar ;   Taş masajı , Aromakoloji masajı ,Klasik masaj , G5 masajı ,Lokal masaj ,Yüz masajı

Cilt Bakımları ; Cildimiz gün boyu güneş toz, duman v.b. dış etkenlere maruz kalır. Fiziksel birtakım özellikler de bunlara eklendiğinde cildi korumak bazen de tedavi etmek kaçınılmaz olur.Sunulan  hizmetlerden birisi de, yüzdeki siyah noktaları, akneleri ve ölü hücreleri temizlemek cildin nefes almasını sağlamaktır.

Vücut Bakımları ; Selülitler, kırışıklıklar, sarkmalar, kuruluklar, ölü hücreler, lekeler, stres ve en önemlisi fazla kilolar için uygulamalar

Termal : Termal tesislerimizin toplam mineral içeriği 2600 mg/lt olan kaplıca suyu, sodyum–bikarbonatlı, klorürlü ve florürlüdür.
Termal su sıcaklığı 38 ila 41˚C arasındadır.

-Kaplıca suyuna ne aç ne tok; en erken yemekten 1 ya da 1,5 saat sonra girilmelidir.
-Kaplıca suyuna günde 1 kez ya da sabah ve öğleden sonra olmak üzere, en fazla 2 kez girebilir.
-Suyun içerisinde fazla hareket etmeden, ayakta veya oturarak en çok 15-20 dakika kalınmalıdır.
-Şayet su içi egzersiz uygulanacaksa, vücudun ne sıcak ne de soğuk hissettiği 34-35 ºC ya da daha düşük ısılarda su kullanılmalı; kesinlikle daha sıcak sularda kesinlikle egzersiz yapılmamalıdır.
-Termal havuz içinde yüzülmemeli; baş suya sokulmamalıdır.
-Sudan çıktıktan sonra iyice kurulanıp en az 20 dakika dinlenilmelidir.
-Suya girildiğinde ter ve idrar yoluyla sıvı kaybı arttığı için, istirahat esnasında mutlaka su veya -mineralli su tüketilmelidir.
-Dinlenmenin ardından masaj vb. tedavilere geçilebilir; diğer sportif aktivitelere iştirak edilebilir.

Termal Suyun Faydaları

Kireçlenmelere bağlı eklem hastalıkları (Osteoartrit)
Enflamatuar romatizmal hastalıklar (Ankilozan spondilit, Romatoid artrit)
Bu gibi rahatsızlıklarda, kaplıca suyunun 38° C’nin altında olmasına ve hastalığın aktif-alevli olmadığı dönemlerde kullanılmasına dikkat edilmelidir.
Yumuşak doku romatizmaları (Fibromiyalji sendromu ve diğer kas ağrıları)
Boyun, sırt, bel ağrıları ve diğer eklem ağrıları
Boyun ve bel fıtığı ağrıları
Siyatalji
Omurga kireçlenmeleri
Spor yaralanmalarından 2 – 3 hafta sonra
Ortopedi ameliyatlarından 3 – 4 hafta sonra
Nörovegetatif distoni (Kaslarda stres bozukluğuna bağlı ağrı ve kasılma)
Vücuttaki sinir sıkışmalarına bağlı uyuşmalar
Sağlıklı zayıflama programları

40.46709,32.6616ha12511Hotel/ha.12511-Swiss-International
Ages
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call