GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

 

 

KIŞ & İLKBAHAR & YAZ & KURBAN BAYRAMI

 KURBAN BAYRAMI DöNEMİ

SLAVRUPA

Salzburg – Regensburg(1) – Prag (2) – Viyana (1)

 Bratislava– Budapeşte (2) – Zagreb (1) – Ljubljana

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

 

25 Şubat & 11, 25 Mart & 08, 15, 22, 29 Nisan

06, 13, 20 Mayıs & 29 Temmuz & 05, 12, 19, 26 Ağustos

 02 Eylül & 07, 14, 21, 28 Ekim 2017 Hareket … 7 Gece

Avantajlı ekstra geziler : 160 Euro yerine %50 indirimli 80 EURO !!!

Karlovy Vary (45 Euro) + Cesky Krumlov(35 Euro)

Balaton Gölü (45 Euro) + Tuna Nehri(35 Euro)= 160 Euro

İstanbul’dan İstanbul’a..
İzmir’den İzmir’e..
Ankara’dan Ankara’ya..

 

 

 

1.Gün İstanbul - Salzburg - Regensburg 

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 07:30hazır bulunulması. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1381 sefer sayılı uçuşu ile10:10’daSalzburg’a hareket ve yerel saat ile 10:55’te Salzburg’a varış. Varışımıza istinaden Salzburg panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; OldTown, Mozart'ın Evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Sarayı, Doğa Tarihi ve Teknoloji Müzesi görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası Regensburg’a hareket ve varışa istinaden şehir turu. Unesco dünya mirasları listesinde bulunan Regensburg, Almanya romantik yolun başlangıcı ve Orta Çağ’dan kalma 2.000 yıllık tarih geçmişi bulunan İmparator ve Kralların şehridir. Tarihi ve modern yapılara sahip olan bu şehirde dünyanın en iyi ev yapımı hardalı olarak bilinen Luise Handlmaier’ın tadını deneyimleyebilirsiniz. Bavyera bölgesindeki bu şehirde, St. Emmeram sarayı, şehrin simgesi olan Taş köprü, St. Peter’s katedrali ve şehirde bulunan şapka, oyuncak, taş-ferforje ve hediyelik eşya mağazaları görebileceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

 

2.Gün Regensburg - Prag 

 

Sabah kahvaltısının ardından Prag’a hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Karlovy Vary turuna (45 Euro) katılabilirler. Kaplıca ve festivaller ile ünlü ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Karlovy Vary’de keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Çek cumhuriyetinin en önemli ve Dünyaca ünlü kaplıcalara sahip turistik şehirlerinden biri olan Karlovy Vary; Mustafa Kemal Atatürk, Karl Marx, Sigmund Freud, Hitler, Beethoven ve Mozart gibi bir çok ünlü ismin uğrak yeri olmuştur. İmparator Karl IV. tarafından kurulan şehrin ismi ‘’Kralın Banyosu’’ anlamına gelmektedir. Tur sonrası Prag’a hareket, varışa istinaden otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Prag Efsaneler gece turuna (25 Euro) katılabilirler. Orta Avrupa’nın gotik kraliçesi olan Prag, Çek dilinde Altın kent, şehirlerin anası ve Avrupa’nın kalbi gibi isimlerle anılmaktadır. Şehrin gündüz büründüğü sakinliğin aksine gece hayatında şehrin enerjisini yaşayacağımız ve efsanevi hikayelerinin anlatılacağı gezimiz sırasında, Prag’ın zarif, romontik ve tarihi sokaklarını keşfedeceğiz. Prag’ın efsaneleşmiş İkonlarını, muhteşem gece ışıkları ile fotoğraflama şansı bulacaksınız.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

 

3.Gün Prag 

 

Sabah kahvaltısının ardından; arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Prag Şahaserleri ve Vltava tekne turuna (55 Euro) katılabilirler. Alan Levy’nin‘’Hayatımın mucizesi, her sabaha 21’inci yüzyılın Prag’ında uyanmak’’ dediği gibi turumuza Vltava tekne turumuz ile başlıyoruz. Charles köprüsünden başlayacağımız tekne gezimiz sırasında gotik mimari yapıtların arasından geçerken Orta Çağ’da kısa bir yolculuk yapıyormuş gibi hissedeceksiniz.Alacağımız öğle yemeğimiz sonrasında Prag Şahaserleri ve Bohemia turumuz için hareket.Doğa ile iç içe olan Petrin Tepesine ulaşımımızı 1891 yılından bugüne hizmet veren fünikülerle sağlıyoruz.1891 yılında Eyfel Kulesi örnek alınarak yapılan Petrin Gözlem Kulesinden,dünyanın en büyük statlarından olan Strahov Stadyumu, 1140 yılında kurulan Strahov Manastırı, eğlenceli Aynalar Labirenti, şehrin güney sınırlarından birini oluşturan Açlık Duvarı, şair Karel Hynench Macha heykeli, aktif olarak kullanılamayan Aziz Michael Kilisesi, 10. yüzyılda başka bir kilisenin üstüne inşa edilen Aziz Laurentius Kilisesi görebileceğiniz yerler arasındadır. Petrin tepesi gezimiz sonrasında masal şehri Prag’da,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Dünya’nın en büyük kalelerinden ve Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi, şehrin göz alıcı sembollerinden biri olan St.Vitus Katedrali, Prag’ı Bohemia'nın başkenti yapmış Kral IV. Charlesadına yapılmış olan Charles köprüsü , Eski şehir meydanı ve Dünya’nın en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinen Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelinizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek olan Orta Çağ Gecesi yemekli, içecekli, müzikli eğlence turuna (60 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

 

4.Gün Prag - Viyana

 

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Cesky Krumlov turuna (35 Euro) katılabilirler.Cesky Krumlov; UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve Bohemya’nın incisi olarak adlandırılan , Ortaçağ izlerini taşıyan küçük ve şirin bir kasabadır. Turumuzun ardından Viyana’ya hareket. Viyana’ya varışımıza istinaden, Viyana panoramik şehir turu. Turumuzda; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır.Sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Viyana Gece tur (25 Euro) ve / veyaViyana Operası (55 Euro) turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

 

5.Gün Viyana - Bratislava - Budapeşte 

 

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte’ye hareket. Yol üzerindedüzenlenecek olan panoramik Bratislava şehir turu. Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Bratislava panoramik şehir turumuz esnasında; Bratislava Kalesi, Büyük Meydan, eski Bratislava bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Budapeşte’ye hareket, varışa istinaden Budapeşte panoramik şehir turu. Tur esnasında; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır.Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tuna Nehri tekne gezisi turuna(35 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

 

6.Gün Budapeşte 

 

Sabah kahvaltısının ardından; arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan öğle yemekli Estergon & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler (60 Euro). Turumuz esnasında Estergon Katedrali ve Osmanlı izlerini taşıyan kaleyi görüyoruz, sonrasında termal bir şehir olan Visegrad’ta görkemli av şatosu ve muhteşem doğa manzarasına tanık oluyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında; sanatçılar şehri Szentendere’ye gidiyoruz. Şehir tarihi dokusu ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla bizleri bir masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.  Fotograf ve hediyelik eşya için serbest zaman sonrasında otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan yemek ve içeceklerin dahil olduğu Cigan Gecesi (55 Euro) turuna katılabilirler. Bu turumuzda Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacak eğlenceli bir akşam geçirebileceksiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

 

7.Gün Budapeşte - Zagreb 

 

Sabah kahvaltısının ardından Zagreb’e hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Balaton Gölü turuna (45Euro) katılabilirler.Macaristan’da yer alan Orta Avrupa’nın en büyük doğal gölü olan Balaton Gölü’nü görüyoruz. Fotograf severler için serbest zaman sonrasında, Zagreb’e hareket. Zagreb’e varış ve panoramik şehir turu. Kültürel ve doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olan Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te şehir turu esnasında; Zagreb Katedrali, eski şehir merkezi, alt şehir ve üst şehir, Kutsal Bakire Meryem ve Dört Melek Sütunu, St. Mark Kilisesi, Hırvat Milli Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

 

 

8.Gün Zagreb - Ljubljana - İstanbul 

 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve panoramik Ljubljana şehir turu.Turumuzda Vodnik Meydanı, Ljubljana Kalesi, St. Nikolaja Katedrali, ZmajskaMost, Eski Meydan, Tarihi Çeşme ve Halk Meydanını görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bled Gölü turuna katılabilirler (40 Euro).Bled,  Avrupa’ nın en güzel 10 köyü listesine girmiştir ve  buz devrine ait Bled Gölü ile ünlüdür. Bu onu büyük bir turistik cazibe yeri yapar. Gölün ortasında içinde kilisenin bulunduğu küçük bir  ada bulunmaktadır. Tur sonrası dönüş yolculuğumuz için Ljubljana Havalimanı’na hareket.Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1064 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00.15’te varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

 

 

 

 

3* & 4*  Oteller

(Şehir Dışı)

( İstanbul’dan İstanbul’a )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

25 Şubat, 11 & 25 Mart & 07, 14, 21, 28 Ekim 2017

299 Euro

160 Euro

 299 Euro

150 Euro

08, 15, 22, 29 Nisan 2017

349 Euro

180 Euro

 299 Euro

150 Euro

 06, 20 Mayıs & 19, 26 Ağustos & 29 Temmuz

 05, 12 Ağustos 2017

399 Euro

210 Euro

 349 Euro

150 Euro

13 Mayıs 2017 (19 Mayıs Dönemi)

02 Eylül 2017 (Kurban Bayramı Dönemi)

449 Euro

240 Euro

 399 Euro

150 Euro

 

 

 

 

3* & 4*  Oteller

(Şehir Dışı)

( Ankara’dan Ankara’ya )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

25 Şubat, 11 & 25 Mart & 07, 14, 21, 28 Ekim 2017

349 Euro

160 Euro

 349 Euro

150 Euro

08, 15, 22, 29 Nisan 2017

399 Euro

180 Euro

 349 Euro

150 Euro

06, 20 Mayıs & 19, 26 Ağustos & 29 Temmuz

 05, 12 Ağustos 2017

449 Euro

210 Euro

 399 Euro

150 Euro

13 Mayıs 2017 (19 Mayıs Dönemi)

02 Eylül 2017 (Kurban Bayramı Dönemi)

499 Euro

240 Euro

 449 Euro

150 Euro

 

 

 

 

3* & 4*  Oteller

(Şehir Dışı)

( İzmir’den İzmir’e )

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

03 – 12 Yaş

Çocuk

0 –2 Yaş

Çocuk

25 Şubat, 11 & 25 Mart & 07, 14, 21, 28 Ekim 2017

349 Euro

160 Euro

 349 Euro

150 Euro

08, 15, 22, 29 Nisan 2017

399 Euro

180 Euro

 349 Euro

150 Euro

 06, 20 Mayıs & 19, 26 Ağustos & 29 Temmuz

 05, 12 Ağustos 2017

449 Euro

210 Euro

 399 Euro

150 Euro

13 Mayıs 2017 (19 Mayıs Dönemi)

02 Eylül 2017 (Kurban Bayramı Dönemi)

499 Euro

240 Euro

 449 Euro

150 Euro

 

 

 

ANKARA İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK2189  ESBIST    0630 0745  

TK1381  ISTSZG    11010 1055  

TK1064  LJUIST    1955 0015+1

TK2192  ISTESB    0200 0320  

İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

TK2301 ADBIST    0555 0705  

TK1381 ISTSZG    1010 1055  

TK1064 LJUIST    1955 0015+1

TK2354 ISTADB    0200 0320  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 

 

—Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) –Salzburg (SZG)/ Ljubljana (LJU) –İstanbul (IST) ekonomi sınıf uçak bileti,

—Alan/otel/alan ve  Şehirler arası özel  transfer,

—3* & 4* Otellerde oda kahvaltı konaklama,

—Salzburg, Regensburg, Viyana, Budapeşte, Bratislava, Zagreb ve Ljubljana panoramik şehir turları,

—Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

—Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri.

—Türsab zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler 

 

—Vize Ücreti ve servis bedeli 

—Seyahat sigortası (10Euro. - 65 yaşa kadar)

—Yurtdışı çıkış harcı bedeli ( 15 TL )

—Kişisel harcamalar

—Müze ve ören yeri girişleri

 

 

 

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acente tarafından bildirilecektir.

 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acente tarafından bildirilecektir.***Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acente tarafından bilgi verilecektir.*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

*** Gmood Travel , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

 

Vize

 

 

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

 

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call