GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

 

SİCİLYA & MALTA

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

10 Haziran 2016 Hareket… 6 Gece 

Avantajlı Extra Tur paketi: 285 Euro     245 euro 

Siracusa turu ( 55 euro) + Etna Taormina Turu ( 55 Euro) +
Palermo Cefalu Turu (75 euro) + Mosta Mdina Turu (65 euro) + Gozo Adası (35 euro)

 

 

1. Gün / Antalya – istanbul – Catania  

 

Antalya’dan, İstanbul aktarmalı TK 1393 ile 03:15’te hareket. Yerel saat ile 08:15’de varış. Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik Catania şehir turumuzda; Duomo Katedrali, Fontana Dell'elefante, Piazza Repubblica, Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme Catania'da otelimizde. 


2. Gün  / Catania  

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak yapılacak olan Siracusa turuna katılabilirler (55 Euro). Siracusa’da bulunan Apollo tapınağı Roma İmparatorluğu son dönemlerinde ve Bizans Imparatorluğu dönemlerinde kiliseye dönüştürülmüş ve Arap Sicilya Emirliği döneminde bir cami olarak kullanılmıştır. Siracusa aynı zamanda ünlü bilimadamı Arşimet’in yaşadığı yer olan bilinmektedir. Alışveriş için serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelinizde.


3.Gün / Catania   

 

Sabah kahvaltı sonrası , arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Etna & Taormina turuna katılabilirler(55 Euro). İtalyanın en şık turizm merkezlerinden olan, muhteşem bahçeleri, villaları, çiçeklerle süslü sokakları, küçük dükkânlarıyla ünlü olan Taormina'yı geziyor ve Taorminanın sembolü haline gelmiş Greko-Romen dönemi tiyatrosunu ziyaret ediyoruz. Turumuzda Dünyanın en aktif ve en yüksek volkanik yanardağı olan Etna Yanardağını göreceğiz. Tur bitimininde otele transfer. Geceleme otelimizde. 


4. Gün / Catania 

 

Sabah kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimize ekstra düzenlenecek olan Palermo & Cefalu Balıkçı Kasabası gezisine katılmalarını tavsiye ederiz (75 Euro). Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Wuattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri görülecek yerler arasındadır. Palermo'nun doğusunda ve Tiran Denizi kıyısında yer alan Cefalu Sicilya'nın en önemli turistik merkezlerinden biridir. Aynı zamanda tipik bir balıkçı kasabası olan Cefalu'da 12 yy.da yapılmış olan ünlü Katedrali görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket. Geceleme Catania’da otelimizde. 

 

5.Gün / Catania – Malta 

 

Sabah erken saatte havalimanına transfer. Air Malta ile  07:25’de Malta’ya uçuş.. Saat 08:05’de Malta’ya varış. Avrupa’nın en küçük ada devleti olmasına rağmen bulunduğu konum gereği Akdeniz’in, Avrupa ve Afrika’nın hem ticari hem de siyasi kaderinde rol oynamış bu ülkenin ilk gezilecek durağı Valetta’dır. Valletta’ nın 16.YY’ da inşa edilmiş tarihi bir şehir olması ve günümüzde UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alması nedeni ile otobüs ile gezilmesi mümkün değildir. Bu nedenle şehrin ana girişi “City Gate” önünde otobüsümüzden ayrılarak turumuzu yapacağız. Azize Catherine Şapeli, Zafer Kilisesi, Kastilya Hanı/Başbakanlık binası ve Borsa Binası görülecektir. Ayrıca Malta Şövalyeleri’nin Büyük Osmanlı Kuşatması’ndan hemen sonra yapmaya başladıkları St John Manastırı ve Katedrali, Malta Milli Kütüphanesi, Kraliçe Victoria Heykeli ve Şövalyeler Sarayı’da diğer görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme. 

 

6. Gün / Malta 

 

Sabah kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimizle yarım günlük extra Gozo Adası turu  ( 35 euro) yapılacaktır. Malta adasına motorla 20 dk uzaklıktaki Gozo’da; Gigantija tapınakları, Viktoria kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş. 

 

7. Gün / Malta – İstanbul – Antalya  

 

Sabah uyandırma sonrası odaların boşaltılması, dileyen misafirlerimizle ekstra (65 euro) düzenlenecek olan  Mosta & Mdina  turuna katılabilirler. Turumuzda ilk olarak Mosta şehrine gidiyoruz. Şehir merkezindeki kilise Roma’ daki Pantheon’ dan esinlenerek 18.YY’ da yapılmış. 1942 yılında, İkinci Dünya Savaşı sırasında atılan bir bombanın patlamaması ve yaklaşık 300 kişinin hayatının kurtulmasından sonra tüm ülkede tanınmış.Kilise Avrupa’ nın en geniş üçüncü kubbesine sahip. Turumuzun ikinci durağı eski başkent Mdina. Burada şehir içine taşıtların girmesi mümkün olmadığından turumuzu yürüyerek yapıyoruz. İlk olarak Surlar Meydanı’ nda gözetleme kulesi, Benedictin Manastırı, Doğa Tarihi Müzesi ve Zindan Müzesi’ ni görüyoruz.Sokaklarda ilerleyerek Malta’ nın en köklü ailesi Inguanez’ lerin sarayı olan Inguanez Sarayı’ nı görerek vardığımız katedral meydanında Malta soylularına ait çeşitli dönemlerde yapılmış sarayları ve Malta’ nın ilk kilisesi olan Mdina Katedrali’ ni görebiliriz. Bu katedralin olduğu yerde Roma Dönemi’ nde yönetim sarayı varmış. St. Paul’ un adaya gelmesi, yönetimin ve halkın hristiyan olması ile bu saray yerine bir kilise yapılması için bağışlanmış. 1693 yılında meydana gelen depremden sonra ise kilise tamamen yenilenmiş ve bugünkü halini almış. 

Ardından   ve rehberimizin belirleyeceği saatte Malta Havalimanı'na hareket. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1372 sefer sayılı uçuşu ile 18.55'de hareket. Yerel saat ile 02.40'te Antalya’ya varış. Turumuzun sonu.

 

 

4* OTELLER / Katane Palace Sicilya vb  - Kennedy Nova Malta vb 

2 Kişilik Oda / Kişi başı : 899 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 300 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 849 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz 

 

THY ile Antalya/İstanbul – Catania – Malta/ İstanbul/Antalya gidiş dönüş uçak bileti,

Programda belirtilen otellerde 6 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,  

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli 

Panoramik Catania, Malta şehir turu 

Catania-Malta Air Malta uçak bileti

Profesyonel rehberlik hizmetleri 

Otel vergileri ( gecelik kişibaşı 4 euro)

 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )  

Seyahat sigortası (15 Euro 65 yaşa kadar)+65 yaş 30 euro  )

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,  

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

 

Önemli Bilgiler

 

*Ekstra turlar min. 10 kişi oluştuğunda yapılacaktır. Altında kalan hallerde tur fiyatıları değişebilir. Rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilirler. Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

*Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım kullanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Programa dahil olan şehir turlarımız, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve panoramik olan yapılan maksimum 2 saat süreli, içeriği değişmemek kaydıyla farklı günlerde düzenlenebilecek olan turlardır.

*Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. 

*Acentemiz, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call