GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in
Photos Location

SHERATON HOTEL RESORT & SPA ÇEŞME

Sheraton Çeşme Hotel Resort ve SPA, Ege Denizi'ne doğru uzatılmış özel bungalow tarzı iskelesi ile Ilıca sahilinin 3 km'si boyunca yayılıyor. Bölgenin cazibe alanı olan Alaçatı sörf merkezine ve Sakız Adası'na yakınlığıyla da öne çıkıyor.
Ilıca mevkiinde bulunan Sheraton Çeşme , Çeşme merkeze 3 km, İzmir şehir merkezine 80 km ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 90 km mesafede bulunuyor. 33.000 m² alan üzerine kurulu tesisin 398 odası bulunuyor.
Türkiye’nin en değerli şifalı su kaynaklarından biri olan Ilıca Termal ; “Su ile Gelen Sağlık*( SANUS PER AQUAM / SPA) anlayışından yola çıkarak tesiste Termal Spa hizmetleri verilmektedir.
Half Board
0 New Reservation
The total package price, including the flight + hotel.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Sheraton Çeşme Hotel Resort ve SPA, Ege Denizi'ne doğru uzatılmış özel bungalow tarzı iskelesi ile Ilıca sahilinin 3 km'si boyunca yayılıyor. Bölgenin cazibe alanı olan Alaçatı sörf merkezine ve Sakız Adası'na yakınlığıyla da öne çıkıyor.
Ilıca mevkiinde bulunan Sheraton Çeşme , Çeşme merkeze 3 km, İzmir şehir merkezine 80 km ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 90 km mesafede bulunuyor. 33.000 m² alan üzerine kurulu tesisin 398 odası bulunuyor.
24-Hour Reception
Baby Bed
Baby Chair
Bar
Beauty Shop *
Car Park
Doctor
Dry Cleaning *
Family Rooms
Free Bathroom Supplies
Hairdryer
Ironing Service *
Laundry *
Lobby Bar
Meeting/Banquet Facilities *
Mini Bar *
Physiotherapy *
Private Beach Area
Restaurant (à la carte) *
Restaurant (Buffet)
Room Service *
Safety Deposit Box
Seashore
Skin and Body Care *
Snack Bar
Stream Bath *
Thermal Pool
Vanity Mirror
VIP Room Facilities *
Wake-up Service
Wi-Fi Internet Connection
Air Conditioner
Garden
Lift/Elevator
Non Smoking Rooms
Terrace
Fitness Center
Games Room
Hiking
Indoor Pool (All Year)
Massage *
Outdoor Pool (Seasonal)
Sauna *
Spa&Wellness center *
Thermal Water
Turkish Bath
* Marked services are not free of charge.

Ilıca mevkiinde bulunan Sheraton Çeşme , Çeşme merkeze 3 km, İzmir şehir merkezine 80 km ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 90 km mesafede bulunuyor.

33.000 m² alan üzerine kurulu tesisin 398 odası bulunuyor.

Sheraton Çeşme Hotel Resort ve SPA, Ege Denizi'ne doğru uzatılmış özel bungalow tarzı iskelesi ile Ilıca sahilinin 3 km'si boyunca yayılıyor. Bölgenin cazibe alanı olan Alaçatı sörf merkezine ve Sakız Adası'na yakınlığıyla da öne çıkıyor.

Tesisin spa ve wellness bölümünde kapalı havuz (ısıtılmış) ve fitness center mevcut.

Tesiste çocuk kulübü ve çocuk büfesi bulunuyor.

Tesiste, Manzara Restaurant, Palm Court Lobby Lounge & Bar, Botanica Termal Bar, Park West Cafe, Sports Bar ve Cafe Turk ücretli olarak hizmet veriyor.

Misafir Odaları ( Özellikler )

Banyo ; Saç Kurutma Makinesi 

Yatak Özellikleri ; İlave Yataklar - Bebek Yatağı (İsteğe Bağlı)

Yemek ; Oda Servisi 24 Saat - Mini Bar

Eğlence ; Odalarda Film İzleme - Uydu Kanalları

Ofis / Telekom ; Direk Uluslararası Telefon Hattı - Sesli Mesaj - İnternet Bağlantı Kablosu - Telefon

Oda Özellikleri ve Hizmetler ; Uyandırma Servisi - Oda Temizliği Hizmeti- Sigara Dedektörü - Odadan Kontrollü Havalandırma - Odada Kasa - Radyolu ve Alarmlı Saat

Oda Özellikleri ; Sigara İçilmeyen Oda - Balkon - Bağlantılı Odalar - Suitler - Özel Havuzlu Oda - Kolay Ulaşılabilir Odalar - Şehir Manzarası - Deniz Manzarası - Aile Odası

İnternet Erişimi ; Odalarda ücretsiz düşük hızda internet (512Kbps)

Yeme & İçme

Sabah ve akşam yemekleri dışında alınan tüm yiyecekler ücretli. Tesis genelinde alınan tüm içecekler ücretli.

Sheraton Lounge & Bar  / 09:00 - 12:00

Manzara Restoran / 07:00 - 10:00 & 19:00 - 22:00

Laguna Beach Restoran & Bar ( Sezonluk ) 11:00 - 18:00

Park West Cafe / 09:00 - 21:00

Hizmetler ve Aktiviteler

Çocuk Bakım Hizmeti

Berber/Güzellik Salonu

24 Saat Önbüro Hizmeti

Kasa Kutuları

Concierge Hizmeti
Kuru Temizleme

Duman Dedektörü

Sauna

Botanica Thermal Spa

Açık ve Kapalı Isıtılmış Havuz

Tenis

Teras

Çocuk Havuzu

İnternet Bağlantısı

**Yukarıda görmüş olduğunuz hizmetlerin hepsi 24 saat olarak sunulmaz ve bazıları da ücrete tabidir.

Toplantı ve Davetler


En son teknolojiyle donatılmış 1535 ve 875 metrekarelik 3’e bölünebilirlik 2 ana salon, 1250 metrekarelik stand salonu, 150,160,185 ve 215 metrekarelik 4 toplantı salonu, üst düzey toplantılar için 4 özel vip salonu ve 12 adet 40-50 metrekarelik fonksiyonel çalışma odaları,4 katlı yeni Kongre Merkezi mevcuttur.

Copacabana, havuzbaşında düğün, gala ve özel davetler için 1750 metrekarelik kullanım alanında, benzersiz ve özel organizasyon imkanı sağlıyor.

Türkiye’nin en değerli şifalı su kaynaklarından biri olan Ilıca Termal ;  “Su ile Gelen Sağlık*( SANUS PER AQUAM / SPA) anlayışından yola çıkarak tesiste Termal Spa hizmetleri verilmektedir.

Termal Su yada kaplıca olarak adlandırılan ve içinde litrede 1 mg’dan fazla mineral bulunduran, 20 santigrat derecenin üzerindeki sular güzellik ve şifa kaynağıdır.

Botanica Thermal Spa’nın bünyesindeki termal havuzlar, hidroterapi ve balneoterapi seanslarıyla termal suyun vücuda derinlemesine nüfuz etmesi sağlanmaktadır.

2013 yılında “Dünya’nın En İyi Termal SPA’sı seçilen Botanica Thermal SPA’nın bu ödüle layık bulunmasındaki en önemli etken dünyanın en nadide termal sularından birine sahip olması diğeri ise bünyesindeki Asya’lı ve Türk çalışanlarının yetkinlikleri ile elde ettiği başarıdır.

İngilizce ve Türkçe konuşan Doktor, hemşire, 8 adet Balili ve 2 adet Türk terapist, 1 estetisyen, 1 spor hocası hizmet vermektedir.

14 tanesi dünyaca kabul görmüş cilt bakımları olmak üzere toplam 55 adet masaj ve bakım hizmeti sunulmaktadır.


Son teknoloji Life Fitness aletleri ile donanmış 200 m2 lik bir fitness salonu özel hocası ile birlikte hizmet vermektedir.

*Botanica Thermal Spa girişi ücretlidir.

Botanica Thermal Spa Uygulamaları

Botanica Özelleri

Ocean Memory Voyage ; 3 Saat  ( Hoşgeldiniz kokteyli - Ocean Memory Ayak Ritüeli - Ocean Memory Vücut Peeling - Ocean Memory Banyosu - Ocean Memory Özel Masajı- Tingling Algea Mousse Sargılama - Şampanya ve çikolataya batırılmış çilek ikramı - Özel Ocean Memory hediyesi

Thai Botanica Luxury ; 3 saat ( Hoşgeldiniz kokteyli - Buhar Terapisi - Caribbean Ayak Masajı - Aromatik Lavanta Banyosu - LulurVücut Bakımı - Botanica Luxury Özel Masajı - MiniHint Baş Masajı  - Şampanya ve Meyve İkramı - Özel Botanica Luxury hediyesi

Thai Botanica Dream ; 2 Saat (  Caribbean Ayak Masajı - Kırmızı Üzüm Çekirdeği Peeling - Aromatik Gül Banyosu - Geleneksel Bali Masajı )

Couple Botanica  ; 2 Saat ( Deniz tuzu peeling - Aromatik Gül Banyosu - Aroma terapi masajı

MASAJLAR

Geleneksel Bali masajı ; Vücudunuzda kan, oksijen ve enerji akışını hızlandırmak için uygulanır ve vucuda derin bir rahatlama getirir. Orta şiddetteki darbelerle ve baskı noktalarıyla orta bir basınç kullanılarak adele tabakalarının altına ulaşılır. Bu masaj enerji merkezlerini dengelemeye ve iç sisteminizin entegresyonunu iyileştirmeye yardımcı olur. Geleneksel Bali Masajı haftada 3 kez önerilir. Bu masaj vücudumuzdan toksinleri ve atıkları temizleyen lenf sistemine doğru kan akışını hızlandırır. (30 dk veya 50 dk)

De- Stress ; Enerji kazanmak ve kaslardaki yorgunluğu atmak için özel teknikler ile dokuya derinlemesine uygulanan bu masaj özellikle sert masajı tercih edenler için önerilmektedir. Adele ağrıları ve strese karşı etkili olan bu masaj aynı zamanda Aromatik yağlar vasıtasıyla rahatlama hissi yaratırken masaj sırasında uygulanan teknikler bedene ve ruha zindelik kazandırıyor. (50 dakika)

Potpori Masajı ; (80 dakika) / 3 ayrı Asya tekniği kullanılarak(Hint baş, Reflexoloji ve Bali masajları) uygulanan bu çok özel masaj ile vücuttaki negatif enerjiyi atarken, uygulanan özel masaj tekniği ile zindelik yakalanır.

Dört El Masajı ; (50 dakika) / Dört el masajını diğer masajlardan ayıran en önemli özellik; masajı yapan terapistlerin aynı anda ve senkronize bir şekilde hareket ediyor olmasıdır.


Sıcak Taş Masajı ; (80 dakika) / Isıtılmış taşlar kullanılarak ısının bedenin derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj terapisidir. Sıcak Taş Terapisi’nin periodik olarak uygulanması, kronikleşmiş sıkıntılar üzerinde etkili olmaktadır. Sıcak Taş Terapisi, 1993 yılında Arizona’da Mary Nelson Hannigan tarafından geliştirilmiştir. Mary Hannigan bu masaj tekniğini 1999 yılında Avrupa’da ilk kez İngiltere’de öğretmeye başlamıştır.

Refleksoloji ; (40 dakika) / Ayaklarda, bedenin tüm bölgelerine karşılık gelen refleks noktalarına el ve parmaklarla uygulanan bir masaj tekniği. Ayak tabanındaki belirli noktaların uyarılması sonucu vücudun belli bölgelerindeki gerilimler ve sorunları gideriyor. .(40 dakika)

Hint Baş Masajı ; (40 dakika) / Çampisaj üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi, saçlar ve yüze aromatik öz yağlarla uygulanan; özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır.

Thai Masajı ; (50 dakika,80 dakika) / Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan ve Tayland’ın geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. (50 dakika,80 dakika)

Klasik Türk Hamamı ; Uygulanan bakımla cildinizin yumuşaması ve toksin atması sağlanır.

Osmanlı Hamamı ; (50 dakika) / Gül suyu ve Gül esanslı sabunlar kullanılarak yapılan bu bakımda vücudunuz ölü hücrelerden arındırılır ve gözeneklerin açılması sağlanır. Keseden sonra yapılan sabun masajı ile bakım tamamlanır.

Anti -Selülit Masajı ; (Yosun Uygulaması ile 80 dakika, 30 dakika) / Lenf sistemini ve kan dolaşımını harekete geçiren bu çok özel bakım, selülit oluşumuna yatkın ve portakal kabuğu görünümündeki bölgelere ağırlık verilerek özel ürünler ile uygulanır.

Botanica Ritüel Masajı ;  (50 dakika Bölgesel, 30 dakika) / Özel masaj teknikleri sayesinde fiziksel ve ruhsal yenilenmenin sağlanacağı rahatlatıcı terapi.

Aromaterapi Masajı ; (50 dakika) / Özel masaj teknikleri sayesinde fiziksel ve ruhsal yenilenmenin sağlanacağı rahatlatıcı terapi. 

VÜCUT BAKIMLARI

St Barth Harmony ; (60 dakika) / Şımartıcı bir vücut masajıdır.Vücuda inanılmaz bir nem verir.Karayipler St. Barth adasının en prestijli SPA ürünlerinden biridir.Tamamen organiktir.Vücuda güneşte kaybettiği nemi sağladığı gibi aynı zamanda muhteşem bir masajı da içinde barındırır. (60 dakika)

St Barth Softness ; (40 dakika) / Hindistancevizi Yağı ve Papaya peeling Pürüssüz bir görünüm, kadifemsi bir yumuşaklık kazandıran etkili peelingdir.

St Barth Elasticity ; (30 dakika) / Kil, Ananas ve Salatalık Özlü Tamamlayıcı Vücut Maskesi Mineraller ve vitaminler sayesinde cilt dokusunu harekete geçirerek incelme ve sıkılaşmayı sağlar.

St Barth Slimness ; (30 dakika) / Karayiplerden İncelme ve Sıkılaşma Formülü Toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandıran rahatlatıcı bacak masajıdır.

Mikronize Deniz Yosunu Bakımı ; ( 60 Dakika) / Deniz yosunu vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. 

Marina Preluder ; (60 dakika) / Deniz çamuru, mineral ve elementler açısından zengin içeriği ile cildi arındırır, gözenekleri açar, toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlar. 

Slim & Sculpt ; (75 dakika) / Thalgo ürünleri eşliğinde yapılan inceltme ve şekillendirme tekniği 

Talgomince Body Wrap ; (60 dakika) / Özellikle lokalize kilo sorunları için geliştirilen çok etkili bir vücut bakımıdır. Yağ birikimlerinin yoğun olduğu bölgelerde bulunan yağları elimine eder, kan dolaşımını düzenler ve kas yorgunluğunu azaltır. (60 dakika)

Frigi - Talgo ; (60 dakika) / Soğuk bir maske olan Frigi-Thalgo bakımı özellikle yorgun, ağrılı bacakların rahatlatılması, kalça ve bacaklarda bulunan selülitlerin kontrol altına alınması için mükemmel bir bakımdır. 

Bus Modelling ; (45 dakika) / Deniz mineralleri ve aktif maddelerin cilde nüfus etmesini sağlayarak göğüs dokusunun elastikiyetini arttırır ve sıkılığının korunmasını sağlar. 

Lulur Peeling;  (50 dakika) / Bali’de 60 ayrı bitki tozunun karışımı ile yapılan ve toksinleri atarak tüm gözeneklere bitki özlerini taşıyan mucizevi peelingdir.  

Kırmızı Üzüm Çekirdeği Peeling ; (40 dakika) / Üzüm çekirdeği cildin bağ dokusunda bulunan kollajeni güçlendiren ve cildi dinçleştiren doğal bir mucizedir. 

Deniz Tuzu Peeling ;  (30 dakika)

Alpha Spa Çamur Bakımı ; (50 dakika) / Altı farklı programı ile sağlık, güzellik ve iç huzur üçgeninini birleştiren harika bir terapi cihazı. 

Lonozon(20 dakika) / Ozon, oksijen ve ionize buharın bileşimiyle, doğal bir şekilde kandaki oksijen miktarını arttırarak metabolizmayı hızlandırır ve organizmayı canlandırıp temizler. 

CİLT BAKIMLARI

Thalgo Temel Cilt Bakımı ;  (60 dakika)

Seve Marine(60 dakika) / Hücre yenileyici özellikleri içeren yüksek oranda vitamin ve minerallere sahip Crispus su yosunu ihtiva eder 

Algomega ; (60 dakika) / Kuru ve çok kuru cilt tipleri için hazırlanmış olan bu bakım cildinizi besler ve yenilenmesini sağlar. 

Cold Marine Cilt Bakımı ; (60 dakika) / Hassas cilt tipleri için rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi vardır. 

Thalgodermly ; (60 dakika) / Antiseptik ve dengeleyici bir bakım 

Micronize Marine Algea ; (60 dakika) / Deniz yosunu vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. 

Oksijen Defence ; (60 dakika) / Mat, donuk ve solgun ciltlere oksijen ve enerji verir. 

Collogen Göz ; (45 dakika)

Collogen Yüz ve Göz bakımı ; (75 dakika) / Yüzünüzün nem seviyesini düzenler, cildinizi yumuşatır, kırışıklıkları azaltır. 

Hyaluronica ;  (60 dakika) / Deniz asit molekülleri sayesinde aktif maddelerin ciltte emilimini sağlayan yeniden dolgunlaştırıcı, kırışıklıkları önleyici bir üründür. 

Silicium ; (75 dakika) / Marine Hyaluronic Acid molekülleri ve Marine Silicium bileşimi ile ciltte hyaluronic asit sentezi desteklenir. Kırışıklıklarda düzelme,ciltte yoğun yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma izlenir. 

Energy Lift L’Elixir ; (75 dakika)

St Barth Pureness - El Masajı ile Yüz ve Dekolte Bakımı ; (90 dakika) / Yüz , boyun, dekolte bölgesi ve ellerinize yapılan olağaüstü nazik bir bakım  

St Barth Freshness - El Masajı ile Yüz ve Dekolte Bakımı ; (90 dakika)/ Yüz , boyun, dekolte bölgesi ve ellerinize St Barth’ın yüksek kaliteli ve doğal mineraller içeren egzotik esanslı ürünleriyle yapılır. 

HİDRO BAKIMLAR

Süt Banyosu ;  (25 dakika)

Yosun Banyosu ; (25 dakika)

Aromatik Banyo ; (25 dakika)

Termal Aile Sütleri ; (30 dakika)

Alessandro Ayak Bakımı ; (50 dakika)


Alessandro El Bakımı ;  (50 dakika)

Solaryum ; Yüz 10-20 dakika & Vücut 10-20 dakika


Aktiviteler

Toplam 3500 m²’lik ferah ve huzur dolu bu atmosferin giriş katında Thai evleri, Botanik Bahçesi Thermal ve Thalasso havuzları yer almaktadır.1. katımız kısaca şu şekilde özetlenebilir.

1adet iç mekan Thalasso havuzu (ısıtılmış deniz suyu), 41 m², 33°C, 125 cm derinlik

2 adet iç mekan Termal havuz, 65 m²/ 41 m², 38°C / 41°C, 125 cm derinlik ve mineral zengini

1 adet dış alan Termal havuz, 175 m², 31°C, 150 cm derinlik,

3 adet jakuzili özel termal aile suiti (3-5 kişilik)

Müthiş Botanik Bahçesine ve dış termal havuza nazır 3 adet Thai Evi.Bu Thai evlerinin içinde 2 ve 3 saatlik dünyaca meşhur bakımlar verilmektedir.

Botanik Bahçesinde güneşlenme imkanı.

Sauna ve Buhar odaları

Taze ve özel Karışımlı meyve suları ile bitki çaylarını bulabileceğiniz Vitamin Bar

32 adet masaj ve bakım odası: 4 Balneotherapy odası ,3 adet jakuzili özel termal aile suiti (3-5 kişilik) , 2 oda Çamur ve Deniz Yosunu uygulamaları için, 12 masaj odası, 1 özel couple suit ,1 Ionozon terapi odası, 1 Alpha Spa odası,1 çok özgün Türk Hamamı, 1adet aynalı Pilates odası, 2 Solarium , 1 a tepiderium /gevşeme odası (8 sıcak taş yatağı ile beraber), 3 özel Thai evi

Termal Suyun Faydaları

Ortopedik ve Romatolojik Hastalıklar

Ameliyat Sonrası Tedavi
Gerginlik ve Stres Durumları

Kan Dolaşım Problemleri

Dermatolojik Hastalıkların Tedavisinde

Jinekoloji ve Üroloji

Thalasso Terapinin Faydaları

Thalasso Terapi, 33-35 derece ısıtılmış deniz suyunun terapi amaçlı kullanımıdır. Son yıllarda Akdeniz ülkelerinde hızlıca yayılmaktadır. Thalasso Terapi cildi temizler, besler ve düzeltir. Isıtılmış deniz suyunda cildin gözenekleri açılır, insan vücuduna çok yararlı olan minerallerin ve oligo elementlerin nüfus edilmeleri kolaylaştırılır. Thalasso Terapi, ortopedik rahatsızlıkların ve iç hastalıkların tedavilerinde faydalıdır: Tuzlu suyun içinde hissedilen hafiflik eklemlerin hareketliliğini kolaylaştırır, kan dolaşımı hızlanır, gerilmeler ve spazmlar çözülür. Vücuttan su ve toksin atılır, ödemler ve varisler iyileşir.

Thalasso Terapi özellikle aşağıda belirtilen rahatsızlıkların tedavilerinde önerilmektedir:

Kan dolaşım sorunları, adale ve eklem ağrıları, bel ve boyun ağrıları, yorgunluk, depresyon, migren, romatizma, ameliyat sonrası hareket kısıtlamaları ve ağrıları, cilt problemleri (sedef hastalığı, akne vb.)

35.38,34.09ha14416Hotel/ha.14416-Sheraton-Cesme-Resort
Ages
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call