GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

 

POLONYA

“KOPERNIK, ŞOPEN, PAPA 2. JEAN PAUL’ün ÜLKESİ “
Berlin, Poznan, Varşova, Krakow, Wroclaw, Dresden
7 Gece 8 Gün…
10 Haziran 2016
Sunexpress HY tarifeli seferleri ile
Tüm turlar dahil…

 

1.Gün Antalya-Berlin 


Antalya  Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminalinde 07:00’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Sunexpress  Havayolları’nın XQ 160  sefer sayılı uçağı ile 09:05’de Berlin’e uçuyoruz. 11:40'ta varışın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile Berlin şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuz sırasında; Kurfürstendamm, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Kreuzberg, Charlottenburg, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Karl Marx Allee görülecek yerler arasındadırotelimize transfer ve odalarımıza yerleşme . Akşam yemeğine kadar serbest zaman.  Konaklama Berlin'de otelimizde.

 

2.Gün Berlin-Poznan (270 km)


Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve  Poznan'a doğru hareket ediyoruz. Poznan'da Polonya’nın en büyük serası “The Palm House”u , Market Meydanı’nı, Rönesans’ın ülkeye etkilerini en güzel yansıtan Şehir Binası’nı , ülkedeki en güzel Barok yapılardan biri olan St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi’ni  ve Özgürlük Meydanı'nı göreceğiz. Tur bitiminde Poznan'da otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

3.Gün Poznan-Torun-Varşova (420 km)


Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve özel aracımız ile bir Ortaçağ şehri olan Torun’a doğru yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve Dünyanın evrenin merkezinde yer almadığı gerçeğini ilk kez dile getiren ünlü astronom ve bilim adamı Kopernik’in şehri olan Torun’da eski kent merkezi ve Kopernik’in evi göreceğimiz yerler arasında . Öğleden sonra Varşova şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varşova’ya varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

4.Gün Varşova-Krakow (300 km)


Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Varşova şehir turumuz için yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Varşova tarihi merkezi, Opera Binası, Şehir Binası, Varşova gettosu ve getto anıtı, Polonya için hayatlarını kaybeden askerlere adanmış olan Bilinmeyen Asker Anıtı , Dünyanın en önemli müzisyenlerinden biri olan Chopin adına yapılmış anıt ve Belvedere Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. 17. Yüzyılda Polonya Krallarının ikamet ettiği , ancak II.Dünya Savaşı'nda yıkılıp, 1944’te tekrar inşa edilmiş olan Wilanow Sarayı’nı ve muhteşem bahçelerini ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Krakow'a hareket ediyoruz.  Konaklama Krakow'da otelimizde.

 

5.Gün Krakow - Wieclzka Tuz Madeni – Krakow


Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından şehir turumuza başlıyoruz. Papa II.Jean Paul'un başpiskopos iken papa seçildiği bu şehirde, ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda   zamanda yolculuk yapıyor  ve adeta bir Ortaçağ  Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Tepesi’ni ziyaret edecek burada Gotik mimarinin en güzel örneklerinden olan Wawel Kalesi’ni ve 900 yıldan fazla süredir ayakta olan Papa II.Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Son olarak ise St.Mary Bazilikasını görecek ve Wieliczka’ya doğru yola çıkacağız. 13. Yüzyılda kaya tuzu madeni olarak kullanılan ve zaman içinde tuzdan heykelleri , sanatsal ve tarihi çalışmaları ve kilisesi ile bir yer altı şehrine dönüşen UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde de yer alan Wieliczka Tuz Madeni gezimizi gerçekleştireceğiz. Gezimizin ardından Krakow’daki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 

6.Gün Krakow –Auschwitz Nazi Kampı – Wroclaw (270 km)

 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve İkinci Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudi’nin sistematik olarak işkenceye maruz kaldığı ve katledildiği , UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Auschwitz –Birkenau Nazi Kampını ziyaret için yola çıkıyoruz. Dikenli tellerle çevrili , yüksek duvarları , barakaları , idam sehpaları ve gaz odaları ile insanlık tarihinin en büyük suçlarının işlendiği bu kampı derinden etkilenerek ve ürpererek gezeceksiniz. Bu unutulmaz gezinin ardından Wroclaw şehrine doğru yolumuza devam ediyoruz. Wroclaw’a varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

7.Gün Wroclaw- Dresden


Otelde alacağımız kahvaltının ardından,şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda tarihi merkezde bulunan Market Meydanı ve 13.yüzyılda yapımına başlanan ve bugün hala toplumsal ve kültürel olaylar için kullanılan Şehir Binası’nı göreceğiz.Sonrasında ise tarihi 9.yüzyıla uzanan ve şehrin en eski kısmı olan Ostrow Tumski “Katedral Adası”nı göreceğiz. Son durağımız ise UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve 20.yüzyıl betonarme mimarisi için referans kabul edilen Hala Ludowa ( Centennial Hall ) ziyareti olacak. Gezilerimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama Dresden'de otelimizde.

 

8.Gün Dresden- Antalya (268 km)


Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve özel aracımızla Dresden Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Sunexpress Havayolları’nın XQ 297 sefer sayılı uçağı ile 11:45’da Antalya’ya hareket. Yerel saat ile 15:50’de  varış ve turumuzun sonu. Başka bir turumuzda buluşmak dileğiyle…

 

4* Oteller (Şehir Merkezi)

İki veya üç kişilik odada kişi başı : 1.099 euro

Tek kişilik oda farkı : 350 euro

3–12 Yaş çocuk : 1.099 euro

00-02 yaş : 150 Euro

 

 

Fiyatlarımıza Dâhil Olan Servislerimiz

 

Sunexpress Havayolları ile Antalya –Berlin/Dresden-Antalya uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,
Alan/otel/alan transferleri,
Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
Programda yeralan tüm turlar ve giriş ücretleri,  panoramik şehir turları,
Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

 

Fiyatlarımıza Dâhil Olmayan Servislerimiz

 

Vize ücreti, servis bedeli ( 120 Euro )
Seyahat Sağlık Sigortası (15 EURO) (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Müze ve ören yerleri girişleri
Rehber ve şoför tipleri

 

 

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call