GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

FLASH PROMOSYON

NEO KLASİK İTALYA 

Roma (3) & Floransa (1) & Venedik (3)

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile

16, 28 Mayıs & 11 Haziran & 11, 18, 25 Temmuz

01, 08, 15, 22, 29 Ağustos & 08 Ekim  2016 … 7 Gece

 

**** Albano & Nemi Gölü - Çilek Köyü (45 Euro) + Toskana turu - Siena & San Gimignano & Pisa  (45 Euro)

Floransa Şaheserleri ve Rönesans turu (35 Euro) + Verona turu (25 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 150 euro yerine, 100 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

 

 

 

1. Gün / İstanbul – Roma

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde saat 09.20’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 535 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.50’de Roma’ya hareket ve yerel saat ile 13.40’ta varış. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak eşsiz bir doğaya sahip olan Albano & Nemi Gölü - Çilek Köyü turuna katılabilirler (45 Euro).Tur sonrası otelinize yerleşme. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan * Roma ve lokal mahalleler  gece yürüyüş turu (25 Euro). Geceleme Roma otelinizde.

 

2. Gün / Roma 

 

Sabah  kahvaltısı  sonrasında  arzu eden  misafirlerimiz  ile ekstra olarak  düzenlenecek  * Roma  ikonları turu (35 Euro). Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi), İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna), Castel San't Angelo, Melekler Şatosu, Navona meydanı, Piazza Pietra, Pantheon, Piazza Popolo’yu görecek olup yakından tanıyacağız. Tur bitimi Roma’da alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman. Geceleme Roma otelinizde.

 

3. Gün / Roma

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei turuna katılabilirler (85 Euro). İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Amalfi sahilleri incisi Sorrento turu (25 Euro).  Geceleme Roma otelinizde. 

 

4. Gün / Roma – Floransa  

 

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana  turuna katılabilirler (45 Euro). Siena, San Gimignano, ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu porcini ve mantarlı türüf peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde. 

 

5. Gün / Floransa – Venedik 

 

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuz esnasında Arno Nehri ,Ponte Vecchio köprüsü ,Santa Maria Del Fiore Katedrali Palozza Strozzi, Brunelleschi Duomo, Giotto Çan Kulesi, Palazzo Vecchio, Vaftizhane, Vasari Corridor ve Senjörlük meydanı  görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde Venedik otelimize transfer ve geceleme otelinizde. 

 

6.Gün / Venedik

 

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ** Venedik Kombi turuna katılabilirler (45 Euro). Özel tekne ile San Marco adasına  geçiş ve Venedik turu. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında kendinizi sanki zamanın 15. Yüzyılda durmuş gibi hissedeceğiniz saklı Venedik yürüyüş ve Gondol gezisi düzenlenecektir. Ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak organize edilecek olan Murano & Burano adalar turuna katılabilirler (45 Euro). Turumuz bitiminde serbest zaman. Geceleme otelinizde. 

 

7.Gün / Venedik

 

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Milano & Como Gölü turuna katılabilirler (75 Euro). Panoramik Milano şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Como Gölü Alp dağlarının eteklerinde yer alan, dünya jet sosyetesinin vazgeçilmez tatil yerlerinden olan yeşilin mavi ile buluştuğu cennetten bir köşedir. Gezi bitiminde Venedik otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

 

8.Gün / Venedik –Bologna – İstanbul 

 

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılabilirler (25 Euro). Bu turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma anfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük anfitiyatrosuna (arena) ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona’ya gidiyoruz.  Turumuz bitiminde Pegasus Havayollarının PC 424 sefer sayılı uçağı ile 14:40’ta İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

08 Ekim / 3* Oteller

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 399 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 210 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 399 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

29 Ağustos 2016  /  3* Oteller

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 429 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 210 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 429 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

11 Haziran &  08, 15, 22 Ağustos 2016    /  3* Oteller

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 449 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 210 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 429 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

18, 25 Temmuz & 01 Ağustos 2016    /  3* Oteller

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 479 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 210 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 429 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

11 Temmuz 2016    /  3* Oteller

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 499 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 210 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 449 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

OTEL İSİMLERİ

Venedik****

3* Tulip Inn Hotel – Padova

3* Hotel Kristall - Di Piave

3* Hotel Park Venezia – Padova

 

Floransa***

3* Hotel Golf Corallo 

3* Hotel Massimo

3* Hotel Innocenti

 

Roma( Şehir Dışı )

3* Meeting Hotel

3* Hotel Villa Maria

3* Maximo Hotel

 

*Roma şehir içerisinde turist otobüslerinin dolaşımı yasak olduğundan tüm Roma turlarımız rehberiniz eşliğinde yürüyerek veya toplu ulaşım araçları ile gerçekleştirilmektedir.

**  Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.

*** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

**** Venedik konaklamaları Padova, Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

*****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz

 

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) – Roma / Bologna–  İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,  

Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,  

Otel vergileri & Turist şehir vergileri,  

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,  

Profesyonel rehberlik hizmetleri 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )  

İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)   

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,  

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL  

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ).

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

 

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

*** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call