GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

 

 

FLASH PROMOSYON

Neo Klasik İtalya

Venedik (3) – Floransa (1) – Roma (3) – Napoli

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

26 Haziran & 10, 24 Temmuz 2017 Hareket … 7 Gece

*** Mantova ve Chianti turları dahil ***

İstanbul’dan İstanbul’a..

İzmir’den İzmir’e..

Ankara’dan Ankara’ya..

YOL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR !

 

 

1.Gün / İstanbul – Venedik

 

Atatürk Havalimanı Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 04.00’te hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1867 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:50’da Venedik’e hareket ve yerel saat ile 08:25’te varış ve otele transfer. Odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Bassano Del Grappa & Marostica turu. (25 Euro). Grappa’nın anavatanı Bassano Del Grappa’yı üzerindeki tarihi ahşap köprüyü, muhteşem Alp dağları manzarası eşliğinde geziyoruz. Ardından satrancın en farklısını ana meydanında sergileyen ve bunu her yıl Eylül ayında düzenlediği festivalle taçlandıran Marostica köyünü geziyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Venedik’te otelimizde.

 

 

2.Gün / Venedik

 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile *Venedik Kombi - Gondol turu. (65 Euro). Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından, arzu eden misafirlerimiz ile Murano & Burano adalar turu. (35 Euro). Turumuz bitiminde serbest zaman. Geceleme Venedik otelimizde.

 

 

3.Gün / Venedik

 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Milano & Como turu. (75 Euro). Turumuz esnasında Duomo Katedrali, Vittorio Emmanuel Pasajı ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turunun ardından Como’ya hareket .Como Gölü , dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como’da fotograf ve alışveriş molası sonrası otelimize transfer ve geceleme Venedik’te otelimizde.

 

 

4.Gün / Venedik – Mantova – Floransa

 

Sabah kahvaltı sonrası Floransa’ya hareket. Yol üzerinde Lago Superiore, Lago di Mezzo, Lago Inferiore isimli üç gölün arasında yer alan Mantova’nın doğal güzellikleri arasında panoramik bir gezi yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Sirmione & Verona turu. (25 Euro). Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğ ve Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona ile begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile, masal diyarını andiran, sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione’yi görüyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Floransa’da otelimizde.

 

 

5. Gün / Floransa – Chianti – Roma

 

Sabah kahvaltı sonrası Roma’ya hareket. Yol üzerinde Siena ve Floransa arasında yer alan; şarap bağlarıyla ve zeytinlikleri ile ünlü yemyeşil tepeliklerin arasında Chianti bölgesinde panoramik bir yolculuğa çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Siena & San Gimignano turu. (25 Euro). San Gimignano : Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena : Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası Floransa’ya varışımıza istinaden panoramik Floransa şehir turu yapıyoruz. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’un’ nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Roma’da otelimizde

 

 

6. Gün / Roma

 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Roma ikonları ve Vatikan turu.(55 Euro). Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat,tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme Roma’da otelimizde.

 

 

7. Gün / Roma

 

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Frascati & Albano & Nemi Gölü & Castel Gondolfo & Outlett turu. (35 Euro). Nemi Köyü, bilinen adı ile çilek köyü pencerelerinde çiçeklerle sizi karşılayan rengarenk evleriyle, taş sokaklarıyla, meşhur doğal çileklerinin satıldığı, sergilendiği, birbirinden sevimli dükkanlarıyla ve sonunda muhteşem göl manzaralarıyla kendinizi masaldaymış gibi hissettiren eşsiz bir doğaya sahip Roma sayfiye beldeleri görülecektir. Akşam Arzu eden misafirlerimiz ile Roma gece turu (35 Euro). Roma’nın en önemli İkonlarını  muhteşem gece ışıklarıyla görme şansı bulacaksınız. Geceleme Roma’da otelimizde.

 

 

8. Gün / Napoli – İstanbul

 

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşatılması ve panoramik Napoli şehir turu için hareket ediyoruz. Şehir turumuzda Egzotik ve romantik liman kentlerinden biri olan Napoli’yi daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile  Pompei turu.(40 Euro).  Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası havalimanına hareket. Türk Hava Yolları’nın TK 1454 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:10‘da İstanbul’a hareket, yerel saat ile 22:20’ de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

 

 

3* Oteller / 10, 24 Temmuz 2017  ( İstanbul’dan İstanbul’a)

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 499 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 160 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 449 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

 

 

3* Oteller / 26 Haziran 2017 (Ramazan Bayramı)

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 549 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 180 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 499 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

 

 

3* Oteller / 10, 24 Temmuz 2017   ( İzmir’den İzmir’e)

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 549 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 160 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 499 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

 

3* Oteller / 26 Haziran 2017 (Ramazan Bayramı)   ( İzmir’den İzmir’e)

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 599 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 180 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 549 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

 

 

3* Oteller / 10, 24 Temmuz 2017  ( Ankara’dan Ankara’ya)

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 549 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 160 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 499 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

3* Oteller / 26 Haziran 2017 (Ramazan Bayramı)  ( Ankara’dan Ankara’ya)

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 599 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 180 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 549 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

 

 

OTEL İSİMLERİ

 

Venedik ***

3* Hotel Le Calandre – Padova

3* Raffaello Hotel- Mestre

3* Hotel Al Fogher - Treviso

 

 

Floransa**

3* Hotel Golf Corallo

3* Hotel Massimo

3* Hotel Marrani

 

Roma ( Şehir Dışı )

3* Tivoli Hotel

3* Hotel Roma Sud

3* Maximo Hotel

 

 

** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

*** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, MiraNoventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

 

 

**** Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro) + Milano & Como turu (75 Euro) Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) + Siena & San Gimignano (25 Euro) + Sirmone & Verona (25 Euro)

 

Avantajlı ekstra geziler: 245 euro yerine, 200 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir

 

 

 

İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

 

TK2305   ADBIST      03.55 05:05

TK1837   ISTVCE      06:50 08:25  

TK1454   NAPIST     19:10 22:20

TK2354   ISTADB     01:45 02:55 +1

 

 

ANKARA İÇ HAT BAĞLANTI DETAYLARI ;

 

TK2105    ESBIST       04:00 05:10

TK1837    ISTVCE       06:50 08:25  

TK1454    NAPIST      19:10  22:20

TK2192    ISTESB       02:20  03:40 

 

 

*** Diğer şehirler ve Kıbrıs için bağlantı detaylarını ve fiyatlarını sorunuz…

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

*** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri  10:00 – 12:00 arasındadır.

 

 

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (IST) – Venedik (VCE) / Napoli (NAP) –  İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,  

Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar,

Otel vergileri & Turist şehir vergileri,

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

Panoramik Floransa, Napoli, Chianti ve Mantova şehir turları,

Profesyonel rehberlik hizmetleri

TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 

Vize ücreti ve servis bedeli

İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

 

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

 

 

***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

 

*** Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

 

 

 

 

 

Vize

 

 

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call