GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

MEKSİKA & CANCUN & KÜBA

 

16 Mayıs 2017

12 gece 13 gün

Mexico City (3), Cancun (3), Trinidad (2), Havana (3) 

 

1. Gün / İstanbul - Paris - Mexico City  

 

Gezimiz, Atatürk Havalimanında 04.00de buluşmanın ardından, Air France Hava Yollarının AF 1391 sayılı uçuşu ile saat 06.15te Paris'e hareket. Saat 08.55'te varışın ardından, aktarmalı olarak saat 13.30'da Mexico City'e hareket. 18.15'te Mexico City' e varış ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2. Gün / Mexico City 

 

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Şehir turumuz boyunca Zocalo Meydanı, Guadeloupe Kilisesi, Antropoloji Müzesi, Diego Riveranın duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional görülecek yerler arasında. Mexico City'nin tarihi merkezi Zocalo Meydanının (dünyanın üçüncü büyük meydanı) etrafında Metropolitan Katedrali, Başkanlık Sarayı, Aztek Tenochtitlan kalıntılarının bulunduğu Templo Mayor Müzesi ve Koloniyal Evlerini panoramik olarak göreceksiniz. Daha sonra Frida Kahlo ve Diego Riveranın çalışmalarının etkisi altında kalmış olan koloni dönemi öncesi hazinelerinin çok geniş bir bölümüne ev sahipliği yapan, dünyanın en ünlü müzelerinden biri olan Ulusal Antropoloji Müzesi ni ziyaret edeceğiz. Bu müzede ayrıca Maya, Aztek, Toltek, Kızılderililer ve Körfez bölgesi halkları gibi eski uygarlıklara ait buluntular yer almaktadır. Turdan sonra otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

 

3. Gün / Mexico City 

 

Bugün dünyaca ünlü devasa Aztek şehri Teotihuacan ve Kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Mexico City'e bir saat uzaklıkta bulunan Teotihuacan, Azteklerin toplum ve kültür mirasını yansıtan zamanın en büyük Mezo Amerikan kentidir. Azteklerin klasik mimari yapısına göre düzenlenmiş olan şehrin ortasından geçen Güney - Kuzey eksenindeki “Ölüler Yolu - La Calzada de Los Muertos” bir tören yolu görevi görmüştür. Ölüler yolunun güney ucunda “Ay Pramidi - Piramide de la Luna” yer almaktadır. Yolun iki yanı ayın platformları ve farklı yapıların kalıntıları ile çevrilidir. Kuzey ucu henüz keşfedilmemekle birlikte, doğu ucunda devasa “Güneş Pramidi - Piramide del Sole” yer almaktadır. Teotihuacan, Aztek varoluş öykülerinde mitolojik öneme sahiptir. Rivayate göre en başta karanlık ve sessizlik varmış, bu yüzden tüm Tanrılar bir araya gelerek büyük bir şenlik ateşi yakmışlar. Güneş ve Ayın yaratılması için kurban seçilen iki Tanrının ateşe atlaması gerekmiş. Ateşe ilk atlayan Tanrı Güneş olmuş, ikinci Tanrı Ay olmuş. Ay ve Güneş dönmeye başlamayınca; tanrıların hepsi kendilerini ateşe atmışlar. Böylece, Güneş ve Ay dönmeye başlamış. Teotihuacandaki Güneş ve Ay piramitlerinin adı bu rivayete dayanmaktadır. Bu platformda ayrıca Quetzalcoatl Tapınağı, Jaguar Tapınağı ve Quetzalcoatl Sarayı nı ziyaret edeceğiz. Turdan sonra otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

 

4. Gün / Mexico City 

 

Cancun Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılış işlemlerini sonrasında havalimanına transferimiz yapılıyor. Meksika'nın en renkli turistik ve tarihi beldesi olan olan Cancun'a InterJet Havayollarının uçuşu ile hareket. Yaklaşık iki saatlik bir uçuşun ardından varış. Sonrasında Karayip Denizi kıyısında uzun plajları, turkuaz denizi ve mükemmel konaklama çeşitleriyle yer alan ve bundan 30 yıl önce 120 kişinin yaşadığı bir balıkçı kasabasıyken Dünya turizm Örgütünün dikkatli planlamasıyla bir turizm merkezine dönüşen Cancun' daki otelimize transferimiz yapılıyor. Otelimize yerleşmemizi takiben serbest zaman.

 

5. Gün / Cancun 

 

Sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizin, otelin imkanlarının ve harika güzellikteki Karayip denizinin tadını çıkarması için tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tulum ve Xel-Ha Lagün Turuna katılabilirler. (Kişibaşı 125 €) Bu turumuzda, M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Ardından rengarenk tropikal balıkları göreceğiniz doğal bir akvaryum olan, inanilmaz bir lagünde yüzme deneyimi yaşayacağınız Xel-Ha yı ziyaret edeceğiz. Turdan sonra otelimize transfer. Dinlenmek için serbest zaman.

 

6. Gün / Cancun 

 

Misafirlerimizin, otelin imkanlarının ve harika güzellikteki Karayip denizinin tadını çıkarması için tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Chichen Itza Turuna katılabilirler. (Kişibaşı 150 €). Tur sonu Cancuna dönüş. Chichen Itza (M.Ö. 800 öncesi) Yucatan Yarımadasında Maya Medeniyetinin ekonomik ve politik merkezi olarak hizmet vermiş en meşhur Maya tapınak sitesidir. Kukulkan Piramidi, Chac Mol Tapınağı, Bin Kolonlar Geçidi, Oyun Sahası bu gezide göreceğimiz yerlerdir. Bu gezide ayrica bölgenin yer altı sularının açığa çıktığı büyük bir deliği (Ik Kil Cenote) görüp burada yüzme fırsatı yakalayacağız. Bu doğa harikasında kayaların arasından merdivenlerle yer altı nehrinin kıyısına inerek çok ilginç bir deneyim yaşayacaksınız. Tur sonunda Cancun a dönüş. Geceleme otelimizde.

 

7. Gün / Cancun - Havana - Trinidad 

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cancun Havalimanına doğru yola çıkıyoruz ve InterJet Havayollarının uçusu ile Karayip Denizinin en güzel adalarından biri olan ve hâlâ koyu bir komünizm rejimiyle yönetilen dünyadaki ender ülkelerden; sahilleri, sıcakkanlı insanları, gece hayatı, rom, puro ve salsası ile ünlü Kübanın başkenti Havanaya hareket ediyoruz. Havanaya varışımız ardından özel otobüsümüz ile yapacağımız keyifli bir yolculuk ile ekonomisi turizm ve tütün endüstrisine dayanan, UNESCO Dünya Mirası Listesinin Küba daki en önde gelen parçası Trinidad şehrine varış. Sonrasında kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Geceleme otelimizde

 

8. Gün / Trinidad 

 

Kahvaltı sonrası UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde yer alan Trinidad şehir turunda; mimarisi ve dekorasyonu ile ünlü eski Küba evlerinden sonra Cantero Sarayı Müzesi gezilecektir. Etrafı İspanyol koloni döneminden kalan binalar ve müzelerle çevrili Plaza Mayor, Santísima Trinidad Katedrali, Romantik Müze, şehrin senkretik (farklı dinlerin karışması ile ortaya çıkan) dininin kilisesi ve birbirinden güzel el yapımı resimlerin, el işi takıların, yerel müzik enstrümanlarının ve diğer sanat eserlerinin satıldığı dar sokaklar ve tarihi avlular görülecek yerlerden bazılarıdır. Trinidad'da el işi eşyaların satıldığı çarşıda serbest zaman. Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama Trinidad'da otelimizde.

 

9. Gün / Trinidad - Santa Clara - Havana 

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Havana'ya doğru yola çıkıyoruz. Sabah kahvaltısının ardından Havana'ya doğru yola çıkıyoruz. Güzergâhımız üzerinde Santa Claraya uğrayarak; önce Kahraman Ernesto Che Guevara'nın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı Anıt Mezarı ve Müzeyi ziyaret edip, sonra da Che'nin kahramanlık öyküsünün yazıldığı mekan olan Tren Blindadoya (Silahlı Tren Müzesine) gideceğiz. Havana' ya varışımızda otelimize yerleşiyoruz.

 

10. Gün / Havana 

 

Sabah kahvaltısından sonra tam günlük panoramik Havana şehir turu için otelden ayrılacağız. 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarına sıkça rastlanan, İspanyol mimarisinin muazzam örneklerine sahip Havana, bildiğiniz üzere Kübanın başkenti. Pek tabi gezecek görecek yeri çok, ancak burada ilginizi çekecek öncelikli şey, müze vb. şeylerden çok sokaklar, caddeler ve insanlar olacaktır diye düşünüyoruz. Çünkü ne kadar gezmiş olursanız olun, hiç bilmediğiniz, hiç görmediğiniz, daha önce hiç karşılaşmadığınız bir ortamla karşı karşıya kalacağınızın garantisini verebiliriz. İspanyollar tarafından kurulan kentin ilk ismi olan San Cristobal de la Habana, sonradan La Habana olarak kısaltılmıştır. Turumuz, modern Havanadan başlar, art deko ve modern mimari ile karışık Vedado ve Miramar Bölgesinden geçer ve dünyaca ünlü Devrim Meydanında ilerler. Ardından Capitolio Binası, Central Park ve Opera Binası görülür. Sonrasında Obispo Caddesi boyunca gezdikten sonra Eski Havana'nın Kolonyal tarzı meydanları karşınıza çıkacak. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli mekânları ve eski sokakları gezerken çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar sizlere el sallayacak. Kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Havana Club rom üretim süreci hakkında bilgi edinmek ve Dünyaca ünlü Havana Romunu tatmak için “Havana Club Rum Müzesi”ni ziyaret ediyoruz. Gün boyunca sürecek gezinin ardından otele dönüş. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği meşhur “Tropicana Show” u izleyebilirler (Kişibaşı €110) Bu dünyaca meşhur Cabaret Show unda kalabalık bir dans ve müzik kadrosu bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak; Küba dansları ve müzikleri ile içimizi ısıtacaklar.

 

11. Gün / Havana 

 

Sabah kahvaltısının ardından Havana'yı gönüllerince deneyimlemek isteyenler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ise rehberlerinin düzenleyeceği “Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu”na katılabilirler. (Kişibaşı € 80) 1492 yılında Christoph Colomb'un burayı gördüğünde “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer” dediği vadide tam gün sürecek turumuzda, tütün tarlalarını gezecek ve doğuşundan itibaren bir Puronun hikâyesini dinleyeceksiniz. Tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Tarihi Puro Fabrikasını -ziyaret açık olduğu takdirde- ziyaret edeceğiz. Küba yerlilerinin (Kızılderililerin) uzunca süre yaşadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış büyük bir yeraltı mağarası olan Cueva del Indioyu önce yürüyerek, ardından da küçük sandallarla gezeceğiz. Mağara çıkışında karşılaşacağınız şelale ve 100 metreden yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan Mural de la Prehistoria sizleri şaşırtacak. “Los Jazmines” Tepesindeki seyir terasından Vinales Vadisi manzarasını seyrettikten sonra Havanadaki otelimize geri dönüyoruz. Akşam dışarıya çıkmak isteyen misafirlerimize Küba'nın ünlü Casa de la Musicalarının en iyisi olan Miramar ı tavsiye ederiz.

 

12. Gün / Havana - Paris 

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havana Havalimanına transfer. Air France Havayollarının 22.50'de Paris'e hareket eden AF 943 nolu seferi yola çıkıyoruz. Geceleme uçakta. 

13. Gün Paris - İstanbul 14.05'te Paris'e varıyoruz. AF 1390 sefer sayılı uçak ile 18.50de Istanbul'a hareket ve 23.15'te Istanbul' a varış ve gezimizin sonu.

 

Meksika & Cancun &  Küba  16.05.2017 

 

2/3 Kişilik Odada Kişi Başı : 3299 €

Tek Kişi Farkı : 600 €

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

Air France HY ile  İstanbul - Paris - Mexico City / Havana - Paris - İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, havalimanı vergileri

Mexico City - Cancun / Cancun - Havana arası yerel havayolları ile uçak biletleri

Mexico City'de 3 gece 1.Sınıf Otellerde/Galeria Plaza Reforma Hotel vb. oda - kahvaltı 

Cancun'da 3 Gece 1.Sınıf Otellerde/Krystal Grand Hotel vb. oda - kahvaltı konaklama

Trinidad'da 2 Gece 1.Sınıf Otellerde/Brisas Trinidad Del Mar Hotel vb. yarım pansiyon 

Havana'da 3 Gece 1.Sınıf Otellerde/National Hotel de Cuba vb oda kahvalti konaklama

Tüm havaalanı - otel - havaalanı transferleri

Programda dahil olduğu belirtilen tüm turlar 

Tüm seyahat süresince Türkçe rehberlik hizmeti,

Mesleki sorumluluk sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL) 

Antalya/İstanbul/Antalya iç hat bağlantı ücretleri

Vize Ücretleri ve servis bedelleri, Seyahat Sigortası

Kişisel olan tüm harcamalar.

Fiyata dahil olan hizmetlerde bahsedilmeyen tüm öğle ve akşam yemekleri.

Şehir Vergileri

Önemli Bilgiler

 

Küba:Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. 
Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Meksika: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır. Turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit geçiş gibi nedenlerle Meksika'ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini   http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html  adlı internet adresinden harçsız olarak alabilmektedirler.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call