GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

FLASH PROMOSYON

MEGA KLASİK İTALYA 

Roma (2) – Floransa (3) – Bologna – Venedik (1)

Sirmione (1) – Milano 

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile

19, 26 Ağustos 2016 … 7 Gece

 

**** Nemi Gölü & Frascati - Çilek Köyü turu (55 Euro) + Orvieto turu (30 Euro) + Floransa Şaheserleri ve Rönesans turu (35 Euro) Venedik Kombi turu (45 Euro) + Verona turu  (30 Euro) + Iseo Gölü & Brescia & Outlet turu (40 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 235 euro yerine, 190 EURO (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

 

 

1.Gün / İstanbul – Roma

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde saat 09.20’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 535 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.50’de Roma’ya hareket ve yerel saat ile 13.40’ta varışın ardından alanda bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik Roma şehir turu için hareket. Urbs caput mundi yani “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş, yemek ve şarap kokan sokaklarının labirentinde karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor.Panoramik şehir turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum’un gezilmesi. Ardından imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri ve Vatikan görülecek yerler arasında olup sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak  düzenlenecek olan Roma ve lokal mahalleler gece turu (25 Euro) – yemekli (45 Euro). Geceleme Roma otelinizde.

 

2. Gün / Roma 

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei turuna katılabilirler (85 Euro). İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Amalfi sahilleri incisi Sorrento turu (25 Euro).  Geceleme Roma otelinizde. 

 

3. Gün / Roma – Floransa 

  

Sabah  kahvaltısı  sonrasında  kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Arzu eden  misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan eşsiz bir doğaya sahip olan Nemi Gölü & Frascati - Çilek Köyü turuna katılabilirler (55 Euro). Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Orvieto turu (30 Euro). Turumuz sırasında M.Ö. 493 yılında Batı Anadolu’dan gelerek Orvieto’ya yerleşen Etrüskler’in yüksek dağ tepelerinde kurdugu ve Napolyon’un fethetmeyi başaramadığı Dünya mirası şehri gezilecektir. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde. 

 

4. Gün / Floransa  

 

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana  turuna katılabilirler (65 Euro). Siena ve San Gimignano olmak üzere iki farklı geziden oluşan, turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu porcini ve mantarlı türüf peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuz esnasında Arno Nehri ,Ponte Vecchio köprüsü ,Santa Maria Del Fiore Katedrali Palozza Strozzi, Brunelleschi Duomo, Giotto Çan Kulesi, Palazzo Vecchio, Vaftizhane, Vasari Corridor ve Senjörlük meydanı  görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

 

5. Gün / Floransa 

 

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile Pisa & Cinque Terre turu (75 Euro). Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı görülecek yerler arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Daha sonra beş topraklar ya da 5 köyler olarak bilinen 1998 de Unesco Dünya Mirası olarak koruma altına alınan Cinque Terre’nin en önemli köylerini ziyaret edeceğiz. Cinque Terre, köylerin pastel turuncu, sarı, kızıl ve terra cota renklere boyanmış evlerinin gün batımı zamanı değişen renkleri, arka fonda dağların koyu yeşili ve ön planda denizin lacivert rengi ile ruhu okşayan epik bir manzara ortaya koyuyor. 1998’de UNESCO dünya mirası olarak koruma altına alınmış olup , dileyen misafirler iklim şartlarının durumuna göre deniz ve güneşten  faydalanabilirler. Tur sonrası otele transfer. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra  Akşam yemekli Lucca Turu (45 Euro). Geceleme otelinizde.

 

6.Gün / Floransa – Bologna – Venedik

 

Sabah kahvaltının ardından Bologna’ya transfer ve varışa istianden Panoramik Bologna şehir turu. Ortaçağ’ın Manhattan’ı olarak anılan Bolonya; sol görüşlü politikacıları, kiremit rengi çatıları ve kırmızı panjurlarıyla, İtalya’da La Rossa (Kızıl şehir) olarak biliniyor. Bolonya yer seviyesinde de en az kulelerin tepesinden görüldüğü kadar çekici. Binaların girişten değil sütunlarla desteklenen birinci kattan başladığı bir Ortaçağ şehir yapısı kent merkezine hakim. Bunun tesadüfi bir sonucu olarak ise şehrin kemerli yürüyüş yolları boyunca uzanan kaldırımları var. Bütün bunlar kenti görkemli ve korunaklı hale getiriyor. Bolonya Üniversitesi,Bologna Katedrali, Piazza Maggiore, Neptun Çeşmesi görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan * Venedik Kombi turuna katılabilirler (45 Euro). Özel Tekne ile Tronketto İskelesi’nden binilecek tekne ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’ de süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesi ardından otele dönüş. Geceleme otelinizde. 

 

7.Gün / Venedik – Sirmione

 

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turu (30 Euro). Bu turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma anfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük anfitiyatrosuna (arena) ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona’ya gidiyoruz. Gezi bitiminde Sirmione’ye transfer ve varışa istianden panoramik Sirmione şehir turu. Çiçekli balkonları, mis gibi kokan sokaklarıyla sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, evlerin dışlarını kaplayan begonvilleri ile minik minik el yapımı ürünlerin satıldığı dükkanlaryla bir masal diyarını andırıyor. Gezi bitiminde otelinize transfer. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra  Iseo Gölü & Brescia ve Outlet turu (40 Euro). Iseo Gölü; 220 bin polietilen küpten oluşan, yüz bin metrekarelik parıldayan sarı kumaşla oluşturulan yol üzerinde ziyaretçilerin gölün üzerinde yürümek gibi sıradışı bir deneyime sahip oldukları bir göldür. Bu yoldan geçerken alacağınız his “su üzerinde süzülmek ya da bir balina sırtında gezmek gibi olacaktır. Ardından Panoramik Brescia turu. Bölgenin Milano’dan sonraki ikinci büyük şehri olan Brescia, Roma tapınaklarından, Piazza Vittorial’deki Mussolini dönemi mimarisine kadar uzanan sanat hazineleriyle dikkate değer bir şehirdir. Brescia turunun ardından Outlet turu düzenlenecektir. Ardından otele dönüş. Geceleme otelinizde.

 

8.Gün / Sirmione –Milano – Bergamo – İstanbul 

 

Sabah kahvaltısı sonrasında Milano’ya transfer ve varışa istianden panoramik Milano şehir turu. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur bitimi Milano Bergamo havalimanına hareket. Pegasus Havayolları’nın PC 706 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:05’te İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 17:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

19, 26 Ağustos -  3* Oteller 

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 449 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 190 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 449 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

OTEL İSİMLERİ

Roma ( Şehir Dışı )

3* Hotel Tivoli

3* Hotel Roma Sud

3* Hotel Massimo

 

Floransa**

3* Hotel Marrani 

3* Hotel Massimo

 

Venedik***

3* Tulip Inn Hotel – Padova

3* Hotel Raffaello- Mestre

3* Hotel Al Fogher – Treviso

3* Hotel Innocenti

 

Sirmione****

3* B&B Hotel Brescia ??

3* Hotel Antica Fonte

3* Hotel Albergo Papillon

 

 

*  Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.

** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

*** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

**** Sirmione konaklaması Brescia bölgelesinde sunulmaktadır.

*****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz

 

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW) – Roma / Bergamo–  İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti,  

Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar, 

Roma, Bologna, Sirmione ve Milano panoramik şehir turları Otel vergileri & Turist şehir vergileri,  

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,  

Profesyonel rehberlik hizmetleri 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )  

İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)   

Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,  

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL  

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ).

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

 

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

*** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Vize

 

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call