GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

KURBAN BAYRAMI

İTALYA & FRANSA

 

ROMA (2) & FLORANSA (1) & NICE (3) & MİLANO (1)

 

Pegasus Havayolları Tarifeli Seferi ile 

09 Eylül 2016 Hareket … 7 Gece 

 

Avantajlı ekstra geziler Paket A: 150 euro yerine, 100 EURO!!! (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

 

**** Siena turu (30 Euro) + Pisa & Portofino turu (45 Euro) + Cenova turu (25 Euro) + Lugano & Como turu (50 Euro)

*** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

 

 

09 Eylül / İstanbul – Roma

 

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde saat 09.20’de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 535 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.50’de Roma’ya hareket ve yerel saat ile 13.40’ta varışın ardından otelinize transfer, yerleşme. Sonrasında * Panoramik Roma şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri. Geceleme Roma otelinizde.

 

10 Eylül / Roma 

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei turuna katılabilirler (85 Euro). İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Amalfi sahilleri incisi Sorrento turu (25 Euro).  Geceleme Roma otelinizde.

 

11 Eylül / Roma – Floransa 

 

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya transfer. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılabilirler (30 Euro). Siena : Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Sonrasında Floransa’ya varış ve Panoramik Floransa şehir turu. Floransa’ya varışımıza istinaden yapılacak şehir turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Kathedrali ve Sinyorler Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur  sonrasında otelinize transfer. Geceleme otelinizde.

 

12 Eylül / Floransa – Nice 

 

Sabah kahvaltısının ardından Nice’e hareket.  Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa & Portofino turuna katılabilirler (45 Euro). Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Sonrasında şarkılara ilham kaynaği olmuş ve pastel renkli evleri ile yıllarca hiç bozulmamış yapısı ile sizleri büyüleyecek olan İtalya’ nın en güzel kıyılarından olan Portofino görülecektir. Ardından Nice’e varış ve Panoramik Nice şehir turu. Turumuzda Promenes Des Anglais caddesi, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı görülecektir. Ayrıca parfümün ilk üretildiği Eze Köyü olan parfüm fabrikası gezilecektir. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde.

 

13 Eylül / Nice 

 

Sabah kahvaltısının ardından  kişisel aktivite ve alışverişleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Cannes & Monaco & Monte Carlo turu (55 Euro). Cannes ve Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Farklı güzellikler görülerek Nice otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

    

14 Eylül / Nice  – (Avıgnon & Aıx-En-Provence)

 

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek çiçek bahçeleri ve üzüm bağları ile ünlü olan Avignon & Aix-En-Provence turuna katılabilirler (85 Euro). UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Fransa’nın Rhone Nehri kıyısında ki Avignon kenti; Fransa’da bir dönem Papalığın merkezi olarak ortaçağdan kalma surları, Papalık Sarayı ve ünlü St. Benezet Köprüsü ile ilginç bir tarihi doku oluşturmaktadır. Kentte adı geçen yerler gezilerek turu tamamlıyoruz. Öğleden sonra Aux-en-Provence şehrine geçiyoruz. Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biri olan bu minik ve şirin Fransız şehri; yüzlerce çeşmesi, mis kokan çiçek tarlaları, daracık sokakları ve ünlü mağazalarıyla sizlere benzersiz bir gün yaşatacaktır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

15 Eylül / Nice – Milano  

 

Sabah kahvaltımız sonrası ile Milano’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Panoramik Cenova turuna katılabilirler (25 Euro). Tarihte İtalyan şehir devleti  Cenevizin başkenti ve ünlü kaşif Cristof Kolomb’un doğduğu İtalyanın en büyük limanına sahip Cenova’da San Lorenzo meydanı ve katedrali,Piazza  de Ferrari, Deniz Feneri, Antik Liman ve Dükler sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Milano’ya varış ve Panoramik Milano şehir turu. İtalya’nın moda başkentinde turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Geceleme otelinizde.

 

16 Eylül / Milano – İstanbul

 

Sabah kahvaltımız sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Como & Lugano turuna katılabilirler (50 Euro). Como Gölü Alp dağlarının eteklerinde yer alan, dünya jet sosyetesinin vazgeçilmez tatil yerlerinden olan yeşilin mavi ile buluştuğu cennetten bir köşedir. İtalya’nın sınır komşusu İsviçre sınırında bulunan ve Dünya jet sosyetesinin vazgeçilmez tatil yerlerinden olan Lugano turumuz bitiminde Milano havalimanına hareket. Pegasus Havayolları’nın PC 722 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:55’te İstanbul’a hareket. Türkiye yerel saati ile 21:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

3* & 4* Oteller / 09 Eylül 2016 – Kurban Bayramı 

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 799 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 290 Euro

3 – 12 Yaş Çocuk : 699 Euro

0 – 2 Yaş Çocuk : 150 Euro

 

 

OTEL İSİMLERİ

Roma ( Şehir Dışı )

4* Capital Inn

3* Hotel Villa Maria

3* Maximo Hotel

 

Floransa ***

4* Cristallino Hotel

3* Hotel Massimo

3* Innocenti Hotel

 

Nice ****

3* Hotel Grilmandi (Cagnes Sur Mer)

3* Best Western Elixir Hotel (Grasse)

4* Apogia Hotel

 

Milano ( Yarı Merkezi )

4* Barcelo Milano

3* B&B San Siro Hotel

3* Una Hotels

 

*  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır. 

Roma şehir içerisinde turist otobüslerinin dolaşımı yasak olduğundan tüm Rome turlarımız rehberiniz eşliğinde yürüyerek veya toplu ulaşım araçları ile gerçekleştirilmektedir.

*** Floransa konaklaması Montecatini, Murello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

**** Nice konaklamaları Cagnes Sur Mer, Grasse bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz

 

Pegasus Havayolları ile İstanbul – Roma / Milano – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,  

Programda belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı bazında konaklamalar,  

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, 

Roma, Floransa, Nice ve Milano Panoramik şehir turları, 

Rehberlik hizmetleri, 

Otel vergileri & turist şehir vergileri,

Şehir giriş ücretleri.

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ) 

İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro) 

Program dışı ekstra turlar ve kişisel harcamalar, 

Yurtdışı çıkış vergisi  (15 TL),

Müze, ören yerleri giriş ücretleri,

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro )

 

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir.

 

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gmood Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

***Gmood Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gmood Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gmood Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call