GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in
Photos Location

KOREL THERMAL RESORT CLINIC & SPA

Afyon Kütahya Yolu, 03030 Demirçevre/Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar, Türkiye
Korel Thermal Resort Clinic & Spa Otel ; Afyon şehir merkezine 13 km dir. 120.000 m2 açık , 50.000 m2 kapalı alana sahip olan tesisin bünyesinde 2 açık, 4 kapalı, 4 adet de Termal Havuz bulunmaktadır.
329 oda , 1.000 yatak kapasiteli tesiste ; Standart, President Suit (540 m2), King, Large, Junior, Corner, Teras, Connection, Engelli odaları olmak üzere 9 çeşit oda tipi mevcuttur. Bütün odalarda merkezi klima, saç kurutma makinesi, telefon, minibar, uydu yayınlı TV ve kasa bulunmaktadır. Kablosuz internet erişimi bütün odalarda ve tesisin genelinde hizmet vermektedir.
Bünyesinde bulunan Spa ve Klinik'ten oluşan dev sağlık kompleksi 4.000 m2lik bir alan üzerine oturtulmuştur. Fiziktedavi ve Rehabilitasyon merkezi bulunan komplekste , doğanın mucizesi termal su ile birlikte tıbbi hasta tedavileri uzman ekipler tarafından yapılmaktadır.
Half Board
0 New Reservation
The total package price, including the flight + hotel.
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Korel Thermal Resort Clinic & Spa Otel ; Afyon şehir merkezine 13 km dir. 120.000 m2 açık , 50.000 m2 kapalı alana sahip olan tesisin bünyesinde 2 açık, 4 kapalı, 4 adet de Termal Havuz bulunmaktadır.
329 oda , 1.000 yatak kapasiteli tesiste ; Standart, President Suit (540 m2), King, Large, Junior, Corner, Teras, Connection, Engelli odaları olmak üzere 9 çeşit oda tipi mevcuttur. Bütün odalarda merkezi klima, saç kurutma makinesi, telefon, minibar, uydu yayınlı TV ve kasa bulunmaktadır. Kablosuz internet erişimi bütün odalarda ve tesisin genelinde hizmet vermektedir.
24-Hour Reception
Animation Team
Baby Bed
Baby Chair
Bar *
Beauty Shop *
Car Park
Direct Dial Phone
Doctor *
Dry Cleaning *
Family Rooms
Free Bathroom Supplies
Gentlemen Heated Park Pool
Internet Cafe *
Ironing Service *
Ladies Heated Pool
Laundry *
Lobby Bar *
Market *
Meeting/Banquet Facilities *
Mini Bar *
Mini Club
Nurse *
Photographer *
Rental Car *
Restaurant (à la carte) *
Restaurant (Buffet)
Safety Deposit Box *
Skin and Body Care *
Snack Bar *
Snacks
Terrace Cafe *
Thermal Pool
VIP Room Facilities *
Water Slide
Wi-Fi Internet Connection
Air Conditioner
Garden
Billiards *
Fitness Center
Games Room *
Hot tub *
Indoor Pool (Seasonal)
Massage *
Outdoor Pool (Seasonal)
Sauna *
Spa&Wellness center *
Steam Room *
Thermal Water
Turkish Bath
* Marked services are not free of charge.


Korel Thermal Resort Clinic & SPA Otel ; Ankara, İzmir, İstanbul ve Antalya illerinin kesişme noktasında, Afyon şehir merkezine 13 km. uzaklıktadır. Kütahya Zafer Havalimanı 45 km. mesafededir. Toplam oda sayısı 329, kapasite 1.000 yatak şeklindedir. Standart, President Suit (540 m2), King, Large, Junior, Corner, Teras, Connection, Engelli odaları olmak üzere 9 çeşit oda tipi mevcuttur. Bütün odalarda merkezi klima, saç kurutma makinesi, telefon, minibar, uydu yayınlı TV ve kasa bulunmaktadır. Kablosuz internet erişimi bütün odalarda ve tesisin genelinde hizmet vermektedir.

Toplam 2 açık, 4 kapalı yüzme havuzu bulunduğu gibi, kaplıca kürleri için ayrıca 4 adet Termal Havuz ve 8 adet Özel Aile Banyosu mevcuttur (VIP. Standart ve Saunalı). SPA bölümünde uzman eller tarafından masaj, çamur banyosu, bitki banyoları, cilt bakımları, kuaför, vücut bakımları, Ozon kabini, zayıflama kürleri uygulanmaktadır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezimizde; 2 tane Uzman Doktor, Fizyoterapistler / Hemşireler görev almaktadır. Doğanın bir mucizesitermal su ile birlikte tıbbi hasta tedavileri devam etmektedir. Fizik Tedavi Merkezi'nde fizik tedavi, rehabilitasyon, hidroterapi tedavileriuzman ekipler tarafından yapılıyor. 

İzokinetik egzersiz sistemi ile kas zayıflıkları bilgisayar ile tesbit ediliyor ve tedavileri yapılıyor. Özel "Spinal Dekompresyon" traksiyon cihazı ise bel ve boyun fıtıklarında, omurgalarda ayrıştırma yaparak sinirlerdeki baskıların azalmasını sağlıyor. Kliniğimiz SGK (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) ile anlaşmalıdır. SPA ve Klinik'den oluşan dev Sağlık Kompleksi toplamda 4.000 m2 lik bir alan üzerine oturtulmuştur. Termal tesislerde rastlanmayan gece ve gündüz Animasyon Show, her akşam Orient Cafe'de Canlı Müzik ziyafeti, bilardo, masa tenisi, bowling, internet cafe, spor salonu, vitamin bar, kır evi, çocuk kulübü, atari salonu, alışveriş mağazaları, su kaydırakları, çocuk havuzları, Osmanlı kahvesi, Lobby Bar, 5 Çayı, Kütüphane ve oyun salonu gibi aktiviteler, konukların boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için tasarlanmıştır. Korel Thermal Resort Clinic & SPA sıradışı vizyonu ve yenilikçi yönetim anlayışıyla turizm sektöründe farklı bir otel olma yolunda ve kendi alanında pek çok ilke imza atarak insana duyduğu saygıyı hizmetine yansıtmaktadır.

Eğlence & Spor

Profesyonel animasyon ekibi gün boyu havuz eğlenceleri, çocuk klübü, yarışmalar ve çeşitli eğlenceler ile tatilinizi renklendirirken, her akşam hazırladıkları size özel showlarla güzel vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Gündüz Aktiviteleri

Karşılama - Uğurlama
Havuz Oyunları
Çizgi Film Kuşağı
Havuz Eğlenceleri
Okçuluk
Havalı Tüfek
Dart
Voleybol
Badminton
Tavla Turnuvası
Masa Tenisi
Bilardo
Havalı Tüfek
Bowling


Akşam Programları

Mini Disco
Türk Halk Müziği Konseri
Türk Sanat Müziği Konseri
Pop Konseri
Skeç - Komedi
Sema Gösterisi
İllüzyonist Show
Yarışmalar

Mini Club

Misafirlerimizin çocukları ile huzurlu bir ortamda rahat bir tatil yapmaları amacı ile tüm gün boyu bayan animatörler tarafından yürütülmektedir. 04-12 yaş arası tüm çocuklarımız için mini club hizmeti bulunmaktadır. 

Yeme & İçme

Elmas Restoran : 1000 Kişi Kapalı Alan,/250 Kişi Açık Alan /özenle tasrlanmış VIP salonlarda usta aşçılarımızın özenle hazırladığı özel menüler

Kır Evi : 40 Kişi Kapalı Alan/ 60 Kişi Açık Alan / Güneydoğu mutfağından seçilmiş kebaplar ve barbekü sevenler için

Mercan A La Carte : 110 Kişi Kapalı Alan/100 Kişi Açık Alan

Sabah ve akşam yemekleri dışında alınan tüm yiyecekler ve tesiste alınan tüm içecekler ücretlidir.

Konaklama

Standart Oda  / max. 2+1, 28 m² 

Odalarda ; 1 Yatak Odası, , Direkt Telefon , Banyoda Telefon, Wc,  Saç Kurutma Makinesi, Safe, Tv,Merkezi Klima, Minibar ,kablosuz internet erişimi ,çay-kahve set up mevcuttur. Otelimizde "Yastık ve Yorgan Menüsü" bulunmaktadır.

Corner Suit Oda  / (Yatak Odası) / max. 3+1, 45 m² 

Odalarda ; 1 Yatak Odası, 1 Banyo, Direkt Telefon, Küvet, Jakuzi, Wc, Banyoda Telefon, Saç Kurutma Makinesi, Safe, Tv, Merkezi Klima, Minibar, Odası) ,kablosuz internet, çay-kahve set up mevcuttur. Otelimizde "Yastık ve Yorgan Menüsü" bulunmaktadır.

Teras Suit Oda / max 4+1, 52m

Odalarda ; 2 Yatak Odası, Direkt Telefon, 1 Duşlu Banyo, Wc, Banyoda Telefon, Saç Kurutma Makinesi, Safe, Tv, Merkezi Klima, Minibar ,kablosuz internet erişimi bulunmaktadır.
Tüm odalarda çay-kahve set up mevcuttur. Otelimizde "Yastık ve Yorgan Menüsü" bulunmaktadır.

Junior Suit Oda /  (Oturma Odası+Yatak Odası) max 3+1, 59 m²

Odalarda; 1 Yatak Odası, 1 Oturma Odası, 1 Banyo, Küvet, Jakuzi, Wc, Telefon, Saç Kurutma Makinesi, Direkt Telefon, Safe, Tv, Merkezi Klima, Minibar, kablosuz internet ,çay-kahve set up mevcuttur. Otelimizde "Yastık ve Yorgan Menüsü" bulunmaktadır.


Termal & Spa

Suyun İyi Geldiği Hastalıklar ;

Romatizma
Nevralji (Sinir boyunca yayılan iltihaplar)
Nevrit (Sinir ucu iltihapları)
Polinevrit (Birden fazla sinirin iltihapları)
Tendinit (Tenden iltihabı)
Periartrit (Eklem zarı iltihabı)
Artroz (Eklem kireçlenmeleri)
Romatoit Artrit (Ateşli romatizma hastalıkları)
Artroz (Eklem kireçlenmeleri)
Selülit(Yumuşak doku romatizması)
Siyatik (Siyatik sinirinin sıkışması)
Spondilit (Omurganın kireçlenmesi)
Mialji (Kas ağrıları)
Kadın hastalıkları (Kronik dönemlerde)
Polio Sekeli (Çocuk felci sekeli)
Hemipleji (Vücudun bir yerinin felci)
Parapleji (Her iki alt ekstremitenin 'her iki alt bacağın' felci)
Kırık çıkık sekelleri, kazalardan ve ameliyatlardan kalan sekeller
Ruhi yorgunluklar, dimağ yorgunluğu
Bağırsak hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, kronik sistit
Kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik, solunum sistemi hastalıkları
Astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları, pnömokonyoz.


SPA merkezimiz randevu sistemi ile çalışmaktadır. 6 yaş ve üzeri erkek çocuklar bayanlara ait bölümleri kullanamazlar..

Aroma Terapi Banyoları

Özel olarak toplanan çeşitli bitki, ot, kök ve reçinelerden elde edilen özel karışımlar kişilere banyo kürü halinde sunularak kişinin rahatlayıp gerginliğinin ortadan kalkmasını sağlar. Stres giderici, Kuvvetlendirici,Tansiyon Düşürücü özelliği vardır.

Deriye derinlemesine nüfuz ederek kan dolaşım sistemini yeniler. Ciltte yumuşaklık ve rahatlama sağladığı gibi yaşlılıkla ilgili cilt bozukluklarında, kaşıntılarda, artrit ve adele spazmlarında, dolaşım bozuklarında mükemmel sonuçlar sağlamaktadır.

Cleopatra Banyosu ; İçindeki özel mineraller, tuzlar ve süt sayesinde ölü deri ve hücrelerin atılmasına yardımcı olur; vücudu rahatlatır, sinirleri yatıştırır, cilde yumuşaklık ve taze bir görünüm verir.

Kekik Banyosu ; Bakteri oluşumunu önler. Öksürük ve üst solunum yolları iltihabına ve kramplı ağrılara iyi gelir. Tende yumuşaklık ve parlaklık sağlar. Egzama ve romatizmal ağrıların giderilmesinde yardımcı olur. Yüzdeki sivilceleri geçirir, aynı zamanda saçlara canlılık ve parlaklık verir.

Süt Banyosu ; Vücudu rahatlatır. Sinirleri yatıştırır. Cilde yumuşaklık parlaklık ve pürüzsüzlük sağlar cildi kurutmadan ve tahriş etmeden temizler, cildin diri kalmasına yardımcı olur. Süt, cildi elimine etmek için doğal bir yöntemdir. Süt proteinleri saçı da besleyerek parlaklık kazanmasını sağlar.

Papatya Banyoları ; Cilde tazelik verip güzellik sağlar. Sinirleri uyarır. Vücut direncini artırır. Organların güçlenmesini sağlar. Böbrek taşlarının düşmesinde yardımcıdır. Baş dönmesi ve göz kararmasına etkilidir. Nefes açıcı ve damar genişletici özelliği vardır.

Cilde Derinlik Veren Banyo ; Cilde canlılık verir, parlak görünmesini sağlar. Vücuda yumuşaklık ve taze bir görünüm getirir.

Anti-Stress Banyosu ; Sinirlerin yatışmasına yardımcı olur. Vücudun dirüfinesini sağlar. Psikolojik rahatlık verir.

Çamur Banyosu

Çamur Banyosunun Faydaları ; 

Kireçlenme,
Vücuttaki toksin maddelerin atımı, kan dolaşımının hızlanması,
Vücuttaki elektrik akımının iletilmesi,
Her türlü romatizmal hastalıklar, nevralji, nevrit, polinevrit, kırık, çıkık ve çocuk felçlerine iyi gelir.
Cildin direncini arttırır ve dengesizlikleri giderir.
Adale ve eklem ağrılarının azaltılması,
Termal sudaki değerli elementlerin vücuda kazandırılması,
Romatoit Artrit (ateşli romatizma hastalıkları)
Vücuttaki toksinlerin atılması, siyatik problemlerinin ağrılarının azaltılması,
Hareket kısıtlıklarının azaltılması, gevşeme ve rahatlamanın sağlanması mümkün olabilmektedir.

Masajlar

Masaj yapılan insanın sağlığı üzerinde pek çok yararlı etkide bulunur; kan dolaşımını düzenler,kasları gevşetir, sindirime yardımcı olur ve lenf sisteminiharekete geçirerek atık maddelerin boşaltımını hızlandırır. Bunlar, ilgi ve şefkat gösterildiğini hissetmenin getirdiği etkilerle birleştiğinde günümüz ilaçlarıyla kıyaslanamayacak kadar olağanüstü bir iyileşme sağlar. Hem de çabucak.

Klasik Masaj ; Vücuda tamamen uygulanan klasik masaj ile dolaşım hızını arttırarak dokuları - hücereleri canlandırır , dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir. Önemli olan masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak, rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektedir.

Spor Masajı ; özellikle sportif etkinliklerde kullanılan spesifik bir masaj türüdür. Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellikler, öncelikle Ritim & NBSP (süre ve bası) miktarlarının değişik olmasıdır.

Ayrıca uyarıcı hareketler çoğunluktadır ve branşa özgü olarak uygulanır. Spor aktivitesinden önce ya da sonra yapılabileceği gibi aktivite sırasında devre aralarında da çok seri bir şekilde lokal olarak da uygulanabilir

Sıcak Taş Masajı;su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıda olan lav taşlarının, sırt, boyun, bel, avuç içi, ayak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanır. Bu uygunlamada lav taşları özellikle ısıyı iyi tuttuğu ve geç soğuduğu için tercih edilmektedir. Özellikle kaslar üzerinde Termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar vasıtası ile vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırdığı için, hücrelerin daha fazla oksijen ile temasa geçmesini bunun sonucunda da metabolizmanın hızlandığı için, hücrelerin daha fazla oksijen ile temasa geçmesini sağlar. Volkanik taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda çakra adı veriken enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar.

Aroma Terapi Masajları ; Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağları kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Mesajın temposu düşük, hareketlerin şiddeti ise hafiftir ve daha çok rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masaj türüdür. Ağrı giderici ve kas gevşetici, zehir atıcı, nefes açıcı, sinir sistemini dengeleyici, depresyon ve uykusuzluk giderici, hafıza güçlendirici, hücre yenileyici gibi etkileri olduğundan aşırı stres, gerginlik, uykusuzluk, aktif çalışma sonucu vücutta oluşan kasılmaları azaltır.

Hint Baş Masajı; 5 bin yıldır Hindistan'da uygulanan bir masaj yöntemidir. Zihni dinlendirir ve rahatlatır. Bedene sıkışıp kalmış duygusal sorunlardan arınılmasını sağlar. Hücre ve dokuların beslenmesi, bedenin toksinlerden arınması için üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi, saçlar ve yüze aromatik öz yağlarla uygulanan özel tekniğiyle kasları rahatlatır. Kan dolaşımını hızlandırır.

İsveç Masajı ; Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir

Hamile Masajı ; Hamilelik bir kadının vücudunda ağır görevlere neden olur. Hamile olan kadının rahatlamaya ve gevşemeye ihtiyacı vardır. Bu masaj vücuda yüklenmiş ağırlığın sebep olduğu rahatsızlıkları giderdiği gibi, şişliği azaltır, sinir sistemini rahatlatır, yorgunluk halini giderir ve bir tonik görevi görür.

İsveç Aromaterapisi ; Tüm vücuda uygulanan masaj çeşididir. Yaklaşık 10 çeşit bitki özünün karışımından elde edilen özel yağla yapılan masaj vücudun enerji dengesini sağlar. Kan dolaşımını hızlandırarak ağrıların geçmesini sağlar.

Meyve Terapi Masajı ; Özel olarak sadece meyve özlerini içeren yağlarla yapılan masaj özellikle cilde etki yaparak daha parlak ve sağlıklı bir cilt sağlar. İçinde bulunan meyve özleri farklı bir ortam yaratır. Tansiyon ayarlayıcı, sakinleştirici, antiseptik ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Deluxe İsveç Masajı  ; Kas, iskelet ve sinir sistemine etki eden rahatlatıcı ve gevşetici özel yağlarla yapılan bir masajdır. Özellikle günün yorgunluğundan ve stresinden kurtulmak için en uygun masaj türüdür.

Anti-Selülit Masajı ; Selülitin oluşmasının başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Selülitten kurtulmanın en etkili yöntemi MASAJ'dır. 15 ayrı bitki özünü içeren yağımız masajla birlikte kan ve lenf dolaşımını da hızlandırarak dokuların oksijenle beslenmesini sağlar. Masajla birlikte bölgedeki yağlar parçalanarak hücrelerin daha iyi beslenmesini sağlar ve selülitli bölgelerin iyileşmesinde önemli etkiler meydana gelir.

Anti-Stres Masajı ; Günlük stresinizin hafifletilmesine yönelik hafif basınçlarla özel ağrı kesici ve rahatlatıcı yağlarla yapılan masaj uygulamasıdır. Özellikle stresten oluşan baş boyun bel ve bacak ağrıları için uygulanan masaj türüdür..

Thai Masajı ; Vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için yapılan bir masaj türüdür... özellikle vücuttaki enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsar.

Thai Masajının Yararları

Mekanik etkiyle dolaşımı düzenler.
Lenfa drenajını arttırır.
Sertlik ve yapışıklıkları giderir.
Rahatlama ve gevşeme etkisi yaratır.
Nörokimyasal etki ile bazı hormonların salgılanması ve biyokimyasal reaksiyonların gerçekleşmesi sonucu kimyasal ağrı kesicilerin üretilmesi sağlanır.
Esneklik ve eklem hareket açıklığını arttırır.
Sakatlanmalara karşı direnç olusturur.
Homeostazis(iç denge) oluşumuna yardımcı olur.
Laktik asit ve diğer toksinlerin atılımına yardımcı olur.

Siatsu Masajı ;insana hafiflik, huzur, ve dinçlik verir. Kas dokusunun esnekliğini arttırmaya yarar. Şiatsu masajı baş ve sırt ağrılarına iyi gelir. Zihni berraklaştırır ve düşünme hızınızı artırır. Bilinen yan etkisi yoktur.

Çocuklara yapılan shiatsu nun pek çok faydası bulunmaktadır. Çocuklardaki uyku problemleri, kabızlık , hazımsızlık , hırçınlık , sinirlilik , stres , depresyon , baş ağrısı , migren ve bunun gibi şikayetler shiatsu masajı ile giderilebilir. Ayrıca çocukların bağışıklık sistemleri güçlendirilebilir.

Refleksoloji Masajı ; Ayaklar vücudumuzun en az önem gösterilen yerleridir aslında ayaklarımız vücudumuzun aynasıdır,ona gereken önemi vermek tüm vücudumuzun sağlığı için önemlidirBu masaj tekniğinde, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vücudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerji çözülür. Bunun sonucunda beden fonksiyonları normale döner; vücut, iyileştirme mekanizmasını harekete geçirir. Son derece basit ve kolay uygulanan bu masaj yöntemi, vücudu stresten arındırır, rahatlatır ve dinlendir.

Refleksolojinin Faydaları

Bağışıklık sistemini güçlendirir
Uyku düzeni sağlar
Stres ve yorgunluk şikayetlerinin azalmasını sağlar
Regl ve menapoz sorunlarında etkilidir
Hazımsızlık , kabızlık problemlerini azaltır
Romatizma ve eklem ağrılarını hafifletir

Vücut & Cilt Bakımları

Cihaz şişmanlık ve zayıflık problemlerinde vücuttaki yağlı ve yağsız kitleleri, vücudun kalori ihtiyacını ve dağılımını sayısal ve grafiksel olarak belirleyen, elde ettiği verilerin sonuçlarını kullanıcıya sunan ve yaklaşık 1.000 hastanın sonuçlarını hafızasında depolayabilen bir sistemdir.

Pressoterapi (Basınçlı Dalga Bakımı) ; Pres cihazının vücuda bağlanan bölümleri ödem akışını hızlandırır ve toksinin vücuttan atılmasına yardım eder. Böylece selülit, ödem bakımı, yağ toplanması ve lenf drenaj bakımlarında kullanılır.

Beauty Heat (Isı Battaniyesi) ; Isı dereceleri ayarlanabilen 3 ayrı bölüm ile bakım yapma olanağı sunan yosun ve çamur gibi vücut sarmalama bakımları ile toksin atıcı sıcaklık terapilerinde kullanılan özel bir bakım metodudur.

Vakum Selülit Makinesi (Starvac SP) ; Emme başlığı hareket ettirilirken, iki hareketli silindir arasında deri kıvrımları oluşur. Bu "vurma ve yuvarlama" tekniği ile yapılan masaj metodudur. Silindirlerin önünde ve arkasında yerleştirilmiş olan 2 spatula lenfatik drenajın daha etkili olmasını sağlar. Starvac ile güzellik ve vücut bakımı yapılıp; Selülit, Lenfatik Drenaj, Rahatlama Masajı, Yorgun bacaklar, Anti-Aqinq (Yüz ovalinin toparlanması ve kırışıklık bakımları) Terapatik Uygulamalar Romatizma gibi rahatsızlıklar tedavi edilir.

Ultratone Future Pro ; yüz ve vücut şekillendirmede her türlü ihtiyaca yönelik bir sistemdir. Ultrason aplikatörü sayesinde anti-aging, yağ depolarının parçalanması, çatlakların azaltılması, akneli cildin iyileştirilmesi sağlanır.

Klasik Cilt Bakımı ; Termal suyun deri üzerindeki gençleştirici etkisiyle cildin doğal ürünler eşliğinde derinlemesine temizlenmesi ve cilt tipine uygun olarak seçilen maskelerle canlandırılması biçiminde uygulanır. Otelimizde yer alan güzellik salonunda; Termal suyun deri üzerindeki gençleştirici etkisiyle, cildin doğal ürünler eşliğinde derinlemesine temizliği ve bakımı sağlanır.

İlk olarak uygulanan buhar banyosu ile gözenekler açılır. Siyah noktalar temizlenir. Peeling (ölü deriden arınma) ile cilt makyaj artıklarından ve ölü hücre tabakasından temizlenerek cildin nefes alması sağlanır. Çeşitli doğal maskeler ve vitaminlerle beslenen cilt bu işlemin bitiminde tonik ile sıkıştırılır. Her cilt tipine göre değişen özel kremler vitaminler ve maskeler "NBSP" I yardımıyla yüz ve boyun bölgesine masaj yapılarak uygulanır. Son olarak "HOT FREKANS" ile kan dolaşımı hızlandırılır. Bu sayede 45-60 dakikada cildiniz yumuşak, temiz ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

Yoğun Cilt Bakımı ; İçeriğindeki özel lifting complex ürünleri, yaşlılık izlerini hafifletirken cilde yoğun nem vererek cildin elastikiyetini hissedilir şekilde iyileştirir ve cildin yenilenmesini hızlandırır. Yeni oluşacak kırışıklık ve çizgilere karşı etkili şekilde cildi koruma altına alır. 3 yoldan cildin erken yaşlanmasını engeller. Pirinç tohumundan elde edilen "phytic asid" cildi serbest radikallere karşı korumaya alır. "Multitencfyn" ine çizgi ve kırışıklıkların oluşumunu engellerken buğday proteinleri var olan çizgileri kırışıklıkları azaltır.

Akne ve Sivilce Bakımı ; Akneli ve yağlı ciltler için özel olarak geliştirilmiş, cildin güzelliğini bozan problemleri gidermek için kullanılan yoğun bakımdır. Ciltteki pürüzleri giderirken, cildi sağlıklı hale getirerek dezenfekte eder.

Ampul Crash (Ani Kür Bakımı) ; Çeşitli vitamin ampullerinin birleşimi ile oluşan kür, hücresel aktiviteleri aktif hale getirir. Hücre yenilemesini hızlandırır, cilt daha sıkı hale gelir, taze ve ışıltılı bir görünüm kazanır.

C Vitaminli Bakım Kürü ; Sağlıklı bir vücut bize enerji ve yaşama zevki verir. Özellikle günlük yaşamda stres ve telaş bizi çok etkiler. Vücudumuz yorgun düşer. Bu durumla mücadele etmek için çeşitli vitaminler önemli rol oynar, içeriğinde bulunan C, A, H, E, F, PROVİTAMİNB5bakım kürü bu şikayetlerimizi azaltır. Cildi yumuşatır, sakinleştirir ve nemlendirir.

Hücre Yenileyici Bakım Kürü ; Yorgun ve yıpranmış cildin yenilenmesi, cilde enerji yüklenmesi ve canlılık kazandırılması için hazırlanan, çeşitli vitaminler içeren bir bakım kürüdür.

Oksijen Bakımı ; Hücre fonksiyonları için ihtiyaç duyulan enerjinin kazanılması için oksijen gereklidir. Oksijen vücudumuzun her hücresi için esansiyel ihtiyaç olan bir maddedir. En önemli etkileri:

Hücresel metabolizmayı arttırır.
Epidermal dokudaki hücrelerin besin alımını gerçekleştirir.
Hasarlı hücreleri rejene eder.
Derinin yaşlanma sürecini yavaşlatır.
Deriyi güçlendirir ve sıkılaşmasını sağlar.
Aktif fazındaki akneyi azaltır.

Özel Göz Bakımı ; Göz çevresi özen ister çünkü göz çevresindeki deri, yüzün diğer kısımlarından 7 kat daha ince ve bir o kadar da hassasdır. Güzelliğin en çarpıcı silahı olan gözler, erken yaşlarda kırışıklık riskiyle karşı karşıyadır. Bunun için sizlere vitamin ampullerle ped maske ve jellerle özel bakımlar sunuyoruz.

Yüz Masajı ; Özel kremlerle yapılan masaj yüzün gerginliğini sağlar. Migren ve baş ağrılarına karşı olumlu etkileri vardır.

Bamboo (Cilt Onarıcı Bakım) ; Bu çok yönlü maske cildi güzelleştirmek üzere pek çok etki gösterir. Deniz kolajeni ile cildi nemlendirir ve kolajen ağını destekler. Hücre yenilenmesini hızlandırır, protein sentezini düzenlemeye yardım eder. Ciltten toksin atımına yardımcı olur. Cilt dolgunlaşır, nemlenir, ince kırışıklıklar pürüzsüzleşir. Cildin daha genç ve taze bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

E Vitaminli Işıltılı Bakım ; Yoğun E vitaminli bakımdır. Kuru ciltlerde cildi nemlendirir cildin elastiyetini güçlendirir ve cildi besler cilde ışıltı vererek canlı bir görünüm sağlar.

Altın Bakımı ; Cilde enerji ve gençlik veren mucize bir bakımdır,altın parçacıklarıyla sizi çevrenin zararlı etkilerinden korur cildinizin bağışıklık sistemini güçlendirir ve direncini arttırır.

Collejenli Gel Maske

Collejenli Gel Maske 25-35 yaş arası olan kişilere uygulanan bakımımız cildin sarkmasını yeni oluşacak kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Vitaminli Special Bakım

Vitaminli Special Bakım Cilt tipine uygun vitaminli ampuller uygulanarak yapılan bakımdır.Solgun bitkin hassas cilt tiplerinde uygulanır cildin daha canlı görünmesini sağlar..

Havuzlar

Doğanın bir hediyesi olarak şifalı ve mineral bakımından zengin termal havuzlar, tedavi amaçlı termal banyolar ve her yaştan konuğumuz için açık / kapalı yüzme havuzları, su kaydırakları, buhar banyoları, saunalar hizmetinizdedir.

Havuz Derinlikleri

Bütün havuzlar 1.40 cm.
Çocuk havuzları 45 cm. ve 50 cm.'dir.

Ozon Terapi

Ozon Terapinin Yararları

Detoks Etki ; Yaşayan insan bedeni içinde birçok kimyasal reaksiyonlar gelişir ve bazı toksin türünde vücuda zararlı maddeler oluşur. Bu maddeler normalde deriden ter, karaciğerden safra yoluyla barsaklardan ve idrar yoluyla böbreklerden atılır. Ozon saunada ısı ve nem yardımıyla bu maddeleri terle hızlı şekilde vücuttan uzaklaştırılır.

Dolaşımın Hızlanması ; Isı ve gazların etkisiyle kan dolaşımı hızlanır. Kalp damar sistemi zararsız bir egzersizden geçirilmiş olur. Artan kan dolaşımı tansiyon üzerine olumlu etkiler yaratırken tüm dokuların daha iyi oksijenlenmesi ve atıkların hızla uzaklaştırılmasına neden olur.

Zayıflama ; Artan beden ısısı, dolaşımın hızlanması ve ozon oksijen gazlarının etkisiyle vücutta kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon sauna 250 ila 500 kcal, harcanmasına neden olur. Yakılan kalori çıkılan ısı ve kişinin beden özelliklerine, yaşına göre değişmektedir.

Böbrek Fonksiyonlarına Destek ; Normalde böbrek yoluyla uzun sürede atılması gereken bir çok toksik madde özellikle ağır metaller terleme yoluyla deriden kolaylıkla atılabilmektedir.

Vücut Direncini Arttırmak ; Ozon ve oksijenin cilt yoluyla vücuda girmesi sonucu gelişen birçok biyolojik ve kimyasal reaksiyonlar sonucunda immun sistem modüle ve regüle olmaktadır. Bu sayede özellikle mikrobik kaynaklı bir çok hastalığa karşı direnç gelişmektedir.

Hormon Sistemleri Aktive Olur ; İnsan hayatında önemli rol oynayan çeşitli hormonal sistemler aktive olarak sağlıklı düzeylerde çalışması sağlanır. Zayıf çalışan hormonlar normal düzeylere gelirken insan bedeninin aşırılığa izin vermeyen kontrol sistemi sayesinde zararlı sonuçlar gelişmez.

Yorgunluğu Giderir, Zindelik Verir ; Özellikle adale dokusunda artan kan dolaşımı sayesinde yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin süratle uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede seans sonrası kısa bir dinlenmeden sonra çok daha rahatlamış ve zinde halde günlük yaşama devam edilir.

Ağrı Giderici Etkiler ; Ağrıya neden olan temelde dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli nedenlere bağlı ödemler, dolaşım bozuklukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

Mikroptan Arınma ; İnsan derisi vücudu dış ortamdan gelebilecek çeşitli mikroplara karşı korur. Fakat bir çok mantar, bakteri deriye nüfuz ederek çeşitli hastalıklara neden olur. Ozon ve oksijenin yardımıyla bu tür zararlı mikro organizmalara öldürülüp etkisiz hale getirilir. Bu sayede temiz, sağlıklı bir cilde sahip olunur.

Yaşlanma Etkilerinin Giderilmesi ; Geçen yıllar ve çeşitli etkilerle cildimiz her geçen gün biraz daha yaşlanır. Zararlı ışınlar, toksik maddeler derinin hücrelerinin yaşlanmasına, kurumasına ve buruşmasına neden olur. Uygun nem ve ozon oksijenin yardımıyla deri hücreleri daha sağlıklı hale gelirler. Yeni hücreler gelişir. Üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç, sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

Klinik  & Kaplıca Tedavi

Termal Uygulama; Jakuzili Banyolar

Lokal Banyolar; Fango; Çamur Tedavi

Doğal volkanik tüften, zengin mineral içeriğine sahip çamur ile yapılan tedavi. Özel fango cihazından elde edilen karışım, ısıtıldıktan sonra özel paketler şeklinde uygulanmaktadır. Çamurun steril edilebilme olanağı bulunmaktadır.

Fizik Tedavi

Omurga Dekompresyon (Bası Giderici) Tedavisi ;Bel ve boyun fıtıklarının ameliyatsız tedavisinde son nokta: Amerika Birleşik Devletleri, İlaç ve Gıda Dairesi (Food and Drug Adminisration - FDA) tarafından omurga fıtıklarında bası giderici tedavi olarak onay almış olan DRX9000 omurga bası giderici cihazı artık Korel Klinik'te hizmetinizde. Bel ve boyun fıtıkları, omurga diskinin dejeneratif hastalıklarında etkin tedavi.

Kısa Dalga Diyatermi ; Enraf Nonius Curapuls 970 marka, kesikli ve sürekli, 1.000 W gücünde, derin ısı tedavisi. Eklemlerde ve kaslarda elektromanyetik dalgalarla etkin ısı tedavisi.

Elektroterapi ; İleri teknoloji ürünü Enraf Nonius 684V model. 4 bağımsız kanallı, 16 değişik akım ile 36 değişik tedavi, 60 hazır tedavi protokolü, tam bilgisayar kontrollü, elektroterapi ile birlikte uygulanabilen vakum tedavisi.

Ultrason ; Enraf Nonius Sonopuls 490 marka, kesikli ve sürekli, 1-3 MHz başlıklı ultrason ile derin ısı tedavisi. Elektroterapi ile birlikte kullanılabilme özelliği.

HighTone Tedavi ; HiTop 184 (GBO) marka, 4 kanal, tüm vücut ağrı tedavisi. Hücresel düzeyde tedavi, yeni teknoloji ürünü. Temel uygulamalar, kalça ve diz kireçlenmesi, ağrılı boyun ve bel sendromları, diyabete bağlı sinir bozuklukları ve ağrıları, lenf ödem tedavisi. Klasik elektrik akımlarına göre daha etkili ağrı tedavisi.

Yüzeysel Isı Uygulamaları ; İnfraruj, fango parafin, sıcak paket uygulamaları

Compex Elektroterapi ; Tam bilgisayar kontrollü olmak üzere felçli kasların uyarısı, ağrı tedavisi. Sporcu rehabilitasyonunda zayıflamış adalelerin elektro jimnastik ile güçlendirilmesi

Hidroterapi

Tedavi Havuzu ; Hidroterapist ile birlikte havuz içinde egzersiz uygulamaları, grup egzersizleri. Ağrılı eklem hastalıklarında su içinde ağrısız egzersiz olanağı.

Tüm Vücut Elektrikli Banyo ; Stangerbad banyo, tüm vücut ağrılarında, sinir kökenli ağrılarda banyo ile beraber tedavi edici elektrik akımlarının vücuda verilmesi.

Dört Hücre Elektrikli Banyo ; El ve ayakların su içinde elektrik akımları ile birlikte tedavi edilmesi. Özellikle uyuşma ile birlikte giden ağrılı el - kol, ayak - bacak ağrılarında etkin bir yöntem.

Su içi Masaj / Zıt Banyo ; Dolaşım bozukluklarında canlandırıcı olarak, ağrı tedavisinde etkin, el ve ayaklar için ardışık sıcak ve soğuk su tedavisi.

Çalkantı Banyosu ; Amerika malı, Whitehall marka tribünleri ve orijinal çelik kazanları ile uygulama. Eklemlerin hareket kısıtlılıklarında, kas gerginliklerinde, dolaşım bozukluklarında su masajı ile birlikte etkin tedavi.

Tazyikli Su ; Dolaşımı artırıcı, vücudu canlandırıcı etkiye sahip, Avrupa'da geleneksel bir tedavi olan Kneipp tipi uygulama.

Rehabilitasyon

Kinesioterapi

El rehabilitasyonu, nörolojik hastalıklarda rehabilitasyon, spor yaralanmaları sonrası rehabilitasyon, kişiye özel spor ve egzersiz programları.

İzokinetik Egzersiz Ünitesi

CSMI, HUMAC NORM TESTING AND REHABILITATION SYSTEM Dakikalar içerisinde zayıf kas bölgelerinin tespiti, izokinetik egzersiz tedavisi.

Felç(İnme) Sonrası Rehabilitasyon

Ortopedik Rehabilitasyon

Serebral Palsi Rehabilitasyonu

Tanı Tedavi Üniteleri

Muayene

2 Uzman doktor muayene odası
1 Mesul müdür odası
1 Hemşire ilk değerlendirme odası

Ekg

Kalp elektrokardiyografi

Röntgen

Kas-iskelet sistemi
Akciğer ve kalp grafileri

Prp Ve Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

Bağışıklık sistemini güçlendirici olarak ( gribal enfeksiyonlardan korunmada ve vücut direncini güçlendirmede),
Baş ağrısı, unutkanlık ve migrende,
Kronik yorgunluk sendromunda ve fibromiyalji (yorgun uyanmak, hafızada yetmezlik, eklem ve kas ağrıları, halsizlik)
Zayıflama amacı ile ilaç kullanım sıklığı ve miktarını azaltıcı olarak, (astım, alerji, bronşit ve KOAH ta)
Diabet ve dolaşım sistemi hastalıkları, (ozon kanda antioksidan etki, antienflamatuar etki, kanın sulanması ve oksijen taşıma gücünün artması yoluyla tedavi eder.)
Anti-aging (yaşlanmayı geciktirici olarak), diş eti hastalıklarında, aftlarda, antiromatizmal olarak selülitlerde, kanserli hastalarda, ani işitme kaybı ve kulak çınlamalarında, spor hekimliğinde, iyileşmeyen yaralarda, sivilce, akne ve egzama tedavisinde, birçok hastalıkta tamamlayıcı tedavi olarak, viral hepatit (A, B ve C tipleri), detoksetkisi, ağrı kesici etkisi.
Kireçlenmelerde ameliyatsız çözüm
Kendi kanınızla gelen sağlık

PRP (Platelet Rich Plasma) Tedavisi Nedir ?

Trombositten zengin plazma anlamına gelmektedir. PRP tedavisi özellikle son yıllarda çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaya başlanmış yeni bir yöntemdir. Başlangıçta daha çok kozmetik ve anti-aging amaçlı kullanılmış olsa da son dönemlerde özellikle kas iskelet sistemi hastalıklarında kullanılmaya başlanmıştır. Bu yöntemde kullanılan materyal hastanın kendi kanından hazırlanmaktadır. Yani doğal bir tedavi yöntemidir. PRP tedavisi direk olarak hastalığı tedavi etmeye yönelik bir tedavidir.

PRP Hangi Hastalıklarda Kullanılır ?

Kireçlenmeler ( Artrozlar )
Her türlü kıkırdak hasarlanmaları
Tenisçi dirseği gibi her türlü tendon hasarları
Kronik yara iyileşmesinde
Kozmetik uygulamalar, Diş implantlarında

PRP Tedavisinin İyileştirici Etkisi Ne Zaman Başlar ?

Etki birkaç hafta içinde tedricen başlar ve iyileşme süreci 3 ay ile 12 ay arasında devam eder. Ağrı yavaş yavaş azalır ve süreç içinde geçer.

38.81942,30.43932ha12458Hotel/ha.12458-Korel-Thermal-Resort
Ages
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call