GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

 

1.Gün (İstanbul - Konya ) 

 

22:45 Ataköy Sinan Erdem önü, 23:15 Şişli  merkez ofis önü, 23:55 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareketle Bolu, Ankara, Kulu yolu üzerinden tarihi M.Ö 7000’lere kadar uzanan medeniyetler şehri ve Anadolu Selçuklu Devletinin başkentlerinden, Kutsal Tasvir anlamına gelen İkon kelimesinden günümüze isminin geldiği iddia edilen, Konya’ya doğru yol alma,

 

 

2. Gün (Konya)

 

Yolda alınan serbest kahvaltıyı takiben, Konya’ya varış. İlk olarak Mevlana’nın can dostu, çok yakın olduğu için Mevlana’yı halktan uzaklaştırdığı düşünüldüğü için öldürüldüğü ileri sürülen Şems'in Türbesi ve adı verilen Şems Camii ziyaret ediliyor. Yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Cami, İplikçi Cami ve İplikçi Medresesi’ni panoramik olarak görüp tura devam ediyoruz. Serbest alınacak öğle yemeğimizde Konya’nın meşhur Etli ekmeği, Mevlana Pidesi ve Tandırından yeme imkanına sahibiz. Alaeddin Tepesi çevresinde otobüsle yapılan panoramik turda, tepe üzerinde 1.Alaeddin Keykubad’ın tamamladığı Alaeddin Camii’ni de görme şansı buluyoruz. Selimiye Camii, Üçler Türbesi (Üç Erenler Türbesi) gezilerinin ardından, 16 dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra) altında bulunan Mevlana, babası Sultanü'l-Ulema Bahaeddin Veled ve oğlu Sultan Veled’in sandukaları yanı sıra mevlevi giysilerini, müzik aletlerini, el yazması kitapları, maketleri, resimleri, halıları, eski eserleri ve bir çok ulemanın çini sandukalarını barındıran Mevlana Müzesi ile Mevlevi Dergahı gezilerini çarşı içinde verilen serbest zaman takip ediyor. Devamında otelimize varış ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Akşam yemeğinin alınmasını takiben, 19.20 de otelden hareketle, büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana’nın 744. Vuslat yıldönümü anma törenleri dahilindeki Mevlevi Sema Törenlerini izlemek üzere tören alanına gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği bu eşsiz Sema töreninin ardından, gece ışıklarıyla çok daha huzur veren görüntüsü ile bizi karşılayacak Konya merkezinde ve Mevlana Türbesi çevresinde yapılan panoramik tur sonrası otelimize dönüyoruz.

 

 

3.Gün (Konya - İstanbul )

 

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve ilk olarak Roma, Bizans, Kudüs hac yolu güzergahında 1924 mübadelesine kadar Anadolu’lu Ortodoks Rumların yaşadığı, Sille Köyü'ne gidiyoruz. Sille Taşı, Sille Halısı vb. otantik değerlerini Konya’nın zengin geçmişine işledikten sonra kendi kaderine terk edilmiş bu köydeki yürüyüşümüz esnasında kendimizi Kapadokya’nın kaya oyma kiliseleri arasında geziyormuş gibi hissedeceğiz. Hz. Mevlana’nın ve Mevlevi dervişlerinin zaman zaman uğradığı Ak Manastırı da içerisinde barındıran Sille’de yeni restore edilen Aya Eleni Kilisesi'ni ziyaret etme imkanı buluyoruz. Sonrasında özelikle astronomi ile matematik eğitimi verilen Selçuklu öğretim kurumlarından Karatay Medresesi ve Çini Eserleri Müzesi’ni gezerken; Beyşehir Gölü kenarında bulunan Kubadabad Sarayındaki çini sanatının örneklerini, Mermer taç kapıyı ve dalga havuzunu görme imkanı buluyoruz. Su ile rahatlama ve eğitim sisteminin ilk örneklerinden biri olan havuzlu salonda verilen mola ile mekandan ayrılıyoruz. Buradan geçeceğimiz Konya’nın seyir mekanı Meram Bağlarında, Hint diyarından gelip buraya yerleştiğine inanılan çok güzel bir bayanın aniden ortadan kaybolduktan sonra, Bektaşiler tarafından Baba sanının verilmesi sonucu Tavus Baba  olarak anılan Tuzcu Baba’nın Türbesini ziyaret ediyoruz. “Dileyenler tuzlarını yanlarında getirebilirler”. Dileklerin kabul gördüğüne inanılan bu yerde verilen kısa zaman sonrası artık Konya’dan ayrılarak İstanbul’a doğru yol alıyoruz. 

 

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

* 2 gün 1 gece yarım pansiyon konaklama, ( 1 Sabah kahvaltısı,1 Akşam yemeği ) 
* Lüks araçlarla ulaşım, araç içi ikramları, 
* Tüm çevre gezileri, 
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, 
* Profesyonel rehberlik hizmetleri, 
* Zorunlu seyahat sigortası, 
* Tören bileti ve hizmet bedeli, 


Tüm Müze ve Ören yeri giriş ücretleri +Tavus Baba gezi ekstrası+Tören bilet ve hizmet bedeli Toplam : 80.00 TL 
17 Yaş altı - 65 Yaş üstü, Sarı Basın veya Gazi kimlik kartı yanında olanlar için Toplam : 60.00 TL olup ; 
Zorunlu olan bu bedel, yeni turizm yasası gereği paket fiyata DAHİL edilmiştir.

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

* Otelde yapılan özel harcamalar,
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Öğle yemekleri,

GENEL NOTLAR: 


* Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
* Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.
* Çocuk fiyatı, iki büyükle yan yana konaklamada geçerlidir.
* Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.
* Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sukunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebeple turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocukları kabul etmiyoruz.
 

 

 

 

GENEL NOTLAR:


** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.
** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.
** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.
** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.
** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.
** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.
** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır. 
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru 
** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. ** 
** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call