GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

UÇAKLA KİLİKYA TURU

21 Nisan, 19 Mayıs, 04 Temmuz, 12 Eylül, 27 Ekim 2016

3 Gece 4 gün

Antalya'dan Sunexpress HY  Direkt Uçakla...

Adana, Antakya, Gaziantep, Adıyaman
Sabancı Camii, Mozaik Müzesi, Bakırcılar ve Baharatçılar Çarşıları, Nemrut, Seyhan Nehri…

 

1.Gün   Antalya – Adana – Antakya (180 Km)  

 

Değerli misafirlerimiz, sabah 06:30'da Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Check-in işlemlerinden sonra 07:40'da Sunexpress Havayolları’nın XQ 7630 sefer sayılı uçağı  ile Adana'ya hareket ediyoruz. Bu noktadan itibaren Adana'da bizi bekleyen otobüsümüzle gezimize başlıyor ve ilk olarak ekstra kahvaltımızı alacağımız noktaya hareket ediyoruz. Kahvaltının ardından  Can, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri ve şelaleleri ile farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlardaki dizileriyle ünlü Antakya’ya hareket ediyoruz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi gezimizi yapıyoruz. Sonrasında, öğle yemeğimizi yemek üzere şehrin merkezinde birçok alternatifin bulunduğu bir noktada serbest zaman veriyoruz. Yemek molamızın ardından rehberimizle birlikte Antakya'yı geziyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii ile onunla neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi (Müsait olması halinde) gezilerinden sonra otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi'ne hareket ediyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye’ye hareket ediyor ve Harbiye Şelaleleri'ni geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün Antakya – Gaziantep (160 Km) 

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Gaziantep’i gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaikleri Müzesi'ni geziyoruz. Müzeden ayrılarak Sedef Atölyesi'ne hareket ediyoruz ve burada atölye sahibi tarafından Sedef İşçiliği hakkında bilgi alıyoruz. Tam olarak yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen ancak günümüze kadar ayakta kalmış olan Gaziantep Kalesi'ni panaromik görüyoruz. Tahmis Kahvesi'nde Menengiç Kahvesi molası sonrası, bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan tarihi Bakırcılar, Demirciler, Nalbantçılar ve Baharatçılar Çarşıları'nın arasından yürüyüş yaparak Baklavacı İmam Çağdaş önünde serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizin ardından, otelimize hareket etmek üzere aracımıza biniyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün Gaziantep -Adıyaman – Nemrut (225 Km) 

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Adıyaman’a olan yolculuğumuza başlıyoruz. Adıyaman’da otelimizde vereceğimiz kısa süreli molamızın ardından minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Yeni Kale, Arsemia Tapınağı'nı gezdikten sonra, Nemrut Dağı’nın Doğu Terası’na ulaşıyoruz. I.Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüp, kısa bir yürüyüşle Batı Terası'na geçip, Dünyanın 8. Harikası olarak kabul edilen Nemrut’ta gün batımını izliyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve Doğu terası Bağış Sunağı'nı görüp, güneşin batışını izledikten sonra otelimize dönüyoruz. ( Gün Batımına göre otele giriş saati değişebilir.) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4.Gün Adıyaman-Kahramanmaraş – Adana – Antalya (389 Km) 

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Kahraman Maraş’a hareket ediyoruz. Ahşap ve bakır işleri çarşısını geziyor, yemek molası ve meşhur Maraş Dondurması'nı tattıktan sonra tekrar Adana'ya hareket ediyoruz. Çukurova’nın ortasında yer alan ve Seyhan Nehri'nin bereketli sularıyla beslenen Adana’yı gezmeye başlıyoruz. Adana’da gezimize Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü'yle başlıyoruz. Vereceğimiz molanın ardından Sabancı Camii gezimizi yapıyoruz. Serbest zaman sonrası Adana Şakirpaşa Havalimanı’na hareket ediyoruz. 20:30’da kalkacak olan Sunexpress Havayolları’na ait XQ 7711 sefer sayılı uçağı ile Antalya Havalimanı’na hareket ediyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki gezimizde buluşmak üzere hoşçakalın.

 

04 Temmuz, 12 Eylül, 27 Ekim 2016

2 veya 3 Kişilik  Odada Kişi Başı : 849 TL

Tek Kişilik Oda Farkı : 240 TL

0-2 Yaş Çocuk : 80 TL

2-12 Yaş Çocuk : 699 TL

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler

 

Antalya/Adana/ Antalya uçak bileti

4* Otellerde 3 Gece Konaklama

Lüks Otobüsler Çevre Gezileri, profesyonel rehberlik      

3 Sabah Kahvaltısı, 3 akşam yemeği

Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

 

Tüm Öğle Yemekleri,  4. gün akşam yemekleri ve 

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Müze Ören Yeri Girişleri

Nemrut Minibüs ücreti

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call