GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

 

1. Gün / İstanbul - Eskişehir

 

07.00 Ataköy Olimpiyat Evi ( Sinan Erdem ) önü, 07.30 Şişli  merkez ofis önü, 08.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü hareketle İzmit, Adapazarı, Bilecik yol güzergahı ile Çibörek ve Lületaşının merkezi Eskişehir’e varış. Son yılların popüler gezi alanı konumundaki şehirde ilk olarak 19. Yüzyıl mimarisinin en güzel örnekleri olan kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli, bitişik düzenli cumbalı evleri ile Odunpazarı Evlerine gidiyoruz. Burada yapılan gezi ile tarihe bir yolculuk yapmış olacağız. Sonrasında, yöresel yemeklerden oluşan menü ile serbest öğle yemeğimizi alıyoruz(ekstra). Devamında, 1515-1527 yılında Sultan Süleyman’ın vezirlerinden Çoban Mustafa Paşa tarafından yaptırılmış olan Kurşunlu Camii ve Külliyesini ziyaret ediyoruz. Mevlevihane kısmında, dünyada açılan ilk Lületaşı müzesini de görme imkanı buluyoruz. Resimlere konu olan ara sokaklardan ulaşacağımız Atlıhan Lületaşı El Sanatları Çarşısı’nda, lületaşı ustalarının beyaz altına nasıl can verdiklerini görme, tanıma ve yaşama şansı buluyoruz. Ardından cam sanatının eşsiz eserlerini göreceğimiz Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ne gidiyoruz. Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykel Müzesi gezimizin ardından verilen serbest zamanı takiben Eskişehir’in en büyük parkına; Bilim Sanat ve Kültür Parkına geçiyoruz. Burada trenle yapılan panoramik turu, Amerika’nın keşfine tanıklık etmiş Santa Maria’nın bir örneği olan Kalyon (Korsan Gemisi) tipindeki geminin gezilmesi izliyor. Sonrasında; Eskişehir’e sahil keyfini yaşatan Kent Park gezisini yapıyoruz. Buradan akşam saatlerinde otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

2.Gün / Eskişehir - Söğüt - İstanbul

 

Sabah tesiste alınan kahvaltı sonrası hareketle Porsuk çayında bot turuna çıkıyoruz. (hava şartları ve su debisi ile bağlantılı olarak tekneler seferlerini gerçekleştiremeyebilir) Köprüleri ile daha da farklı olan şehrin merkezindeki bu turu Haller Gençlik Merkezine yapacağımız ziyaret izliyor. 1930’lu yıllarda yapılmış olan hal binasının yeni hali görenleri şaşkına çevirmeye devam ediyor. Burada dileyenler meşhur su muhallebisinin tadına da bakma imkanı buluyorlar. 1961 yılında Cemal Gürsel’in talimatıyla yapılan ilk Türk arabası olan Devrim’i görerek, 6 asır boyunca 3 kıtada hüküm sürecek Osmanlı İmparatorluğunun temelinin atıldığı Söğüt’e doğru yola çıkıyoruz. Söğüt’te ilk olarak, Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazinin Türbesini ziyaret ediyoruz. Türbeyi çevreleyen bahçe içerisinde bulunan, Ertuğrul Gazi’nin hanımı Halime Hatun’un, oğlu Savcı Bey’in, kardeşi Dündar Bey ve oğlu Gündüz Bey’in de aralarında bulunduğu dost ve silah arkadaşlarının makam kabirleri ile birlikte, yaşları 150 ila 950 arasında olduğu tahmin edilen 11 adet ardıç ağacının da ziyaretini yapıyor ve her yıl Eylül ayında gerçekleştirilen ve 7 asırdır aralıksız devam eden Söğüt Şenliği etkinliklerinin yapıldığı, Anadolu’nun her yerinden akın akın gelen onbinlerce insanı ağırlayan tören alanı, Kaymakam (Sait Bey) Çeşmesi, Hamidiye İdadisi, Hamidiye Camii, Dar’ul Eytam (Yetimler Yurdu) gibi ilçenin önemli mekanlarını panoramik olarak gezmemizi takiben, İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. 

 

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 

 

* 2 gün 1 gece yarım pansiyon konaklama,
(Otellerde alınan 1 Kahvaltı, 1 Akşam yemeği)
* Lüks araçlarla ulaşım, araç içi ikramları,
* Tüm çevre gezileri,
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ve hizmet bedeli,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Tekne turu,
* Zorunlu seyahat sigortası,

Tüm Müze ve Ören yeri girişleri + Tekne Turu + Hizmet bedeli Toplam : 30.00 TL
Bu bedeller, yeni yasa gereği paket fiyata DAHİL edilmiştir.

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

* Otelde yapılan özel harcamalar,
* Tüm yemeklerde alınan içecekler,
* Öğle yemekleri

 


Gerekenler ; 


* Uygun yürüyüş ayakkabısı ( rahat edebileceğiniz )
* Ani sıcaklık değişimine uyabilecek üstlük(Hırka, yelek...)

* Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir,
* Tesis yoğunluğu ve konseptine göre yemekler set menü olabilir ve yöre şartları ile bağlantılı alkol bulunmayabilir.
* Çocuk fiyatı, iki büyükle aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

* Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
* Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.
* Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sukunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebeple turlarımız 5 Yaş ve altındaki çocukları kabul etmiyoruz.

 

 

GENEL NOTLAR; 


** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.
** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.
** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.
** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.
** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.
** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.
** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.
** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.
** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır. 
** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru 
** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. ** 
** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

 

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call