GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

 

 

1.Gün (İstanbul - Safranbolu )

 

07.00 Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu önü, 07.30 Şişli merkez ofis önü, 08.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü hareketle Adapazarı, Bolu, Gerede, Karabük üzerinden Safranın bol bulunması sebebiyle adının Safranbolu konduğu rivayet edilen şehre varıyoruz. Cinci Hanı, Kaymakamlar Müze Evi, Pazar Yeri, Arasta (Yemeniciler Arastası), Köprülü Camii, Güneş Saati, Semerciler-Manifaturacılar-Demirciler-Bakırcılar Çarşıları, Lokum Atölyeleri (Alış-veriş imkanı) gezmemizi takiben, yöre yemeklerinden yiyebilmek amacıyla öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından şehri üstten görebilmek için Hıdırlık’ı ve buradaki türbeleri ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası Safranbolu’nun diğer görülmeye değer mekanı, el değmemiş konakları, Bektaşi öğretisinin ve Anadolu yardım severliğinin en iyi örneklerinden birinin görülebileceği Çamaşırhanesiyle de değişik kültürünü yansıtan Yörük Köyü’nü gezerken, bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından dileyenler Amerikada Grand kanyondaki cam teras örnek alınarak yapılan seyir terasından “Tokatlı Kanyonu” ve İncekaya Su Kemerini panoramik fotoğraflama imkanı buluyor (ekstra). Akşam saatlerinde tesisimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde. (İmren Lokum Konak'ta kalan misafirlerimiz akşam yemeğini "Canlı Müzik" eşliğinde alıyor.)

 

2.Gün (Safranbolu - Amasra - İstanbul)

 

Alınan kahvaltı sonrası hareketle Çay, Orman, Dağ görüntüsü ile muhteşem manzaralı tipik Karadeniz yolundan yeni gelişmekte olan şirin ilimiz, eski Türk evleri ile daha ilginç olan Bartın’a ulaşma. Bartın Çayı’nın yanından Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, Dünyanın Gözü dedikleri bumu ola?” diye sorduğu Amazonların (Tek göğüslü kadın savaşçılar) limanı Amasra’ya varış. Kendi çocukları tarafından öldürülen Kraliçe Amastris’in adına kurduğu şehrin uzantısı olan Amasra’yı ilk önce; Fatih Sultan Mehmet’in otağ kurduğu Bakacak denilen yerden seyrediyoruz. Şehre indiğimizde ise Kale içi, Kilise Camisi, Liman ve Tahtacılar çarşısı gezilirken alış-veriş imkanı buluyoruz ayrıca Amasra’ya özgü balık lokantalarında öğle saatlerinde yemek yiyoruz. Serbest zaman sonrası geldiğimiz yoldan Bartın’a geçiyor ve Çaycuma yoluyla Baston yapımıyla meşhur Devrek, Aşçılarıyla meşhur Mengen, Yeniçağa üzerinden İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. 

 

 

Ücrete Dahil Hizmetler

 

* 2 gün 1 gece yarım pansiyon konaklama,

(Tesiste alınan 1 Kahvaltı, 1 Akşam yemeği)

"İmren Lokum Konakta kalan misafirler için akşam yemeği esnasında canlı müzik"

* Lüks araçlarla ulaşım,

* Tüm çevre gezileri,

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

* Profesyonel rehberlik hizmetleri,

* Zorunlu seyahat sigortası,

 

Tüm Müze ve Ören yeri girişleri + Hizmet bedeli Toplam : 30.00 TL

Bu bedelleri yeni yasa gereği paket fiyata DAHİL edilmiştir.

 

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 

* Ekstra turlar,

* Tüm yemeklerde alınan içecekler,

* Öğle yemekleri,

* Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir,

* Cam teras gezi ekstrası kişi başı 15,00 TL'dir.

* Tesislerde kahvaltı ve akşam yemekleri set menü olabilir,

* Çocuk fiyatı, iki büyükle aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir. 

 

 

* Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

* Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

* Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sukunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebeple turlarımız 5 Yaş ve altındaki çocukları kabul etmiyoruz.

 

 

 

GENEL NOTLAR

 

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb... nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb...), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb... detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır. 

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru 

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. ** 

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call