GeziMezi

RegisterRemind My Password
Sign in

PORTEKİZ & İSPANYA TURU

PORTO(1) & FATIMA &  LİZBON (2) & MERİDA & SEVİLLA (1)
CORDOBA & GRANADA (2) & MADRİD (2)
 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile …

10 Aralık  2016 Hareket… 8 Gece

Tüm Turlar Dahildir, Extra Tur Yoktur
Antalya/İstanbul/Antalya iç hat bağlantı (tah. 80 euro)

 

1.gün /  İstanbul – Porto  

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde sabah saat 09:30'da buluşma . Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra TK 1449 seferi ile 11:35'da Porto'ya uçuş. Yerel saat ile 14:25'de inişimizi takiben bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Porto panoramik şehir turumuzda; Bento İstasyonu,Sao Francisco Kilisesi,Borsa Sarayı,Porto Katedrali , Tarihi şarap mahzenleri , Liberdade Meydanı , Batalha Meydanı , şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia bölgesi ,Tore dos Clerigos Kulesi , şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina , Don Luis 1. Köprüsü , Arrabida Köprüsü , şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista göreceğimiz yerler arasındadır.Tur bitimi  otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

2. Gün / Fatima- Obidos - Batalha -Lizbon  

 

Sabah kahvaltısının ardından yola çıkıyoruz. İlk olarak ünlü Fatima Kutsal Şehri’ni keşfetmek için yola çıkıyoruz Meryem Ana’nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği, bu yer, Hristiyanlık’ın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Buradan Portekiz mimarisinin göz bebeği, ayrıca UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan Batalha Manastırı’nın kilise ve Anıtkabir kısımlarını gezeceğiz. Sonrasında okyanus kıyısına yönelip Nazare adlı, kumsalıyla ünlü balıkçı kentine yöneliyoruz. Burada öğle yemeği için serbest vaktiniz olacak. Son olarak da Orta Çağ mirası, hala 12 Yüzyıl surları ayakta olan, Obidos Kenti’ne yöneliyoruz. Tarihi dokusunu korumayı başarmış bu kent gezisinden sonra  Lizbon’a varış ve otelimize yerleşme. 

 

3. Gün / Lizbon  

 

Kahvaltı sonrası panoramik Lizbon şehir turu. Turumuzda; Rossio Meydanı, St. Georges Şatosu’nun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı, Sao Jorge Kulesi ve Alfama görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra serbest zaman, Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Fado Gecesi’ne katılma imkanı (45 Euro) Geceleme otelimizde.

 

4. Gün / Lizbon – Merida – Sevilla  

 

Sabah kahvaltısı sonrası Sevilla’ya hareket. Yol üzerinde İspanya’nın tarihi olarak en özel yerlerinden biri olan Merida’da şehir turu. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu şehirde Antik Tiyatro, Romalılar tarafından yapılmış en uzun köprü olan Puente Romano, eski tapınak ve hipodrom kalıntıları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Sevilla’ya yolculuğumuza devam ediyoruz. Sevilla’ya varış sonrası panoramik Sevilla şehir turu yapıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında, Göreceğimiz yerler arasında, İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bulunmaktadır. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra düzenlenecek Flamenco (55 Euro) turu. Geceleme otelinizde. Geceleme otelimizde.  

 

5. Gün / Sevilla -Cordoba- Granada    

 

Sabah kahvaltısının ardından Cordoba’ya hareket. Varış sonrası Panoramik Cordoba şehir turu. Roma İmparatorluğu döneminde kurulan, 10. YY da İslam devleti himayesinde Avrupa'nın en büyük şehri olan Cordoba' yı keşfediyoruz. Burada görülecek yerler arasında Alcazar De Los Reyes Cristianos, Roma köprüsü yer almaktadır. Kurtuba Camii-Mezquita turu sonrasında Granada 'ya varış ve otelimize yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ile   Albaizin ve Sacromonte yerel mahalleler turu. Elhamra sarayının çevresine, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bölgesinde unutulmaz bir çingene gösterisi izleyecek, gösteriden sonra Granada'nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve Elhamra sarayını gece ışıklandırılmış şekilde görme fırsatını yakalayacaksınız. Geceleme otelinizde.


6. Gün / Granada  

 

Sabah kahvaltısı sonrası  panoramik Granada şehir turu tarihi Endülüs/Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla ve  Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Elhamra Sarayı turu.  Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan saray görülecektir (Harem girişi hariç). Geceleme otelimizde.

 

7. Gün / Toledo- Madrid 

 

Sabah kahvaltısı sonrası yola çıkış ve Toledo’ya hareket. M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, şövalyeler şehri olarak bilinir. İber yarımadasının en büyük nehri olan Tako şehrin içinden geçmektedir. Uzun süre İspanya Krallığının başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Ortaçağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dâhil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişotun yazarı Servantes bu şehirde doğmuştur. San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Madrid’de otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılabilirler (55 Euro).

 

8. Gün / Madrid   

 

Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz  Madrid Gecelerini görebilirler. Geceleme otelinizde.

 

9. Gün / Segovia - Madrid – İstanbul  

 

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri sonrası Segovia ve Outlet Gezisi'ne katılarak geçirebilirler. Bu gezide Disneyland’ın sembolü haline gelmiş, şatosuna ilham kaynağı olan Alcazar Şatosu ve Romalılar tarafından M.S. 50 yılında granit taşlardan yapılmış su kemerlerini görme imkanı buluyoruz.Ayrıca Plaza Mayor ve Segovia Katedrali de göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca arzu eden misafirlerimiz Segovia’nın süt kuzusu etleri ile ünlü restoranlarında yemek yeme fırsatı da bulacaklar. Gezinin ardından havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1358 sefer sayılı uçağı ile saat 23.55’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile sabaha karşı 05.00’de  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

10-18 Aralık 2016 4* OTELLER

2 ve 3 Kişilik Oda / Kişi başı : 1.099 Euro

Tek Kişilik Oda Farkı : 400 Euro

3-12 yaş : 999 Euro

 

!!!!  FLASH PROMOSYON  !!!   Bu turumuzda iptal / iade / değişiklik yapılmamaktadır…

Fiyatlarımıza Dahil Olan Servislerimiz

 

Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Porto  / Madrid  - İstanbul (IST) uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli, 

Seçilen kategori otellerde toplam 8 gece oda kahvaltı konaklamalar, 

Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transferler, 

Tüm  panoramik şehir turları, 

Türkçe rehberlik hizmetleri.

Mesleki sorumluluk sigortası, 

 

Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Servislerimiz

 

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

Antalya/İstanbul/Antalya iç hat bağlantı ücreti, 

Yurt dışı çıkış harcı bedeli, 

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar, 

Müze ve ören yerleri girişleri, 

Seyahat sağlık sigortası (15 Euro) +65 yaş için 30 euro

Rehber- Kaptan bahşişi ( 30 Euro)

 

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

***Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır.

 

*** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 

 

Vize

 

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price
Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
+90 242 316 22 99
 
info@gezimezi.com
Conversation via Whatsapp
905494090999
GeziMezi | Call Center
Click To Call